Benzine 78 kuruşluk zam: En son 12 gün önce zam yapılmıştı - Son Dakika

Benzine 78 kuruşluk zam: En son 12 gün önce zam yapılmıştı

11.05.2022 08:09

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Son zammın miktarı 78 kuruş zam. Zam sonrası benzin İstanbul'da 21,13 liraya; Ankara ve İzmir'de ise 21,22 liraya yükselecek. 30 Nisan'da da benzine 1 lira 33 kuruşluk fiyat artışı gerçekleşmişti.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Son olarak benzin fiyatına zam geldi. Benzinin litre fiyatı 78 kuruş arttı.

İSTANBUL'DA 21,13 LİRAYA YÜKSELDİ

Zam sonrası benzin İstanbul'da 21,13 liraya; Ankara ve İzmir'de ise 21,22 liraya yükseldi.

30 NİSAN'DA DA ZAM GELMİŞTİ

Bayram öncesi, 30 Nisan cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 33 kuruşluk fiyat artışı gerçekleşmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

YORUMLAR (1)
  • Kubilay Boztosun: Ya arkadaş Brent petrol düşünce gerçekten indirim olmuyor hafif çıksın bindirim geliyor anlamış değilim hâlâ Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
500
Bu gece yarısından sonra geçerli olacak! Benzine 83 kuruş indirim, motorine ise 77 kuruş zam geldi Bu gece yarısından sonra geçerli olacak! Benzine 83 kuruş indirim, motorine ise 77 kuruş zam geldi Kadın kılığına giren hırsız yine yakalandı, bu kez tutuklandı Kadın kılığına giren hırsız yine yakalandı, bu kez tutuklandı Son deniz feneri ustaları, rotalarını değiştirdi Son deniz feneri ustaları, rotalarını değiştirdi

Son Dakika Ekonomi Benzine 78 kuruşluk zam: En son 12 gün önce zam yapılmıştı - Son Dakika


Advertisement