Çamelili çiftçilere tohum desteği sürüyor - Son Dakika

Çamelili çiftçilere tohum desteği sürüyor

18.03.2023 11:42

- Çamelili çiftçilere tohum desteği sürüyor Denizli'de kırsal alanda yaşayan vatandaşların desteklenmesi ve tarımda yüksek ürün veriminin elde edilebilmesi için Çameli Belediyesi, çiftçilerine yüzde 50 hibe destekli nohut tohumu dağıtımını gerçekleştirdi.

- Çamelili çiftçilere tohum desteği sürüyor

DENİZLİ - Denizli'de kırsal alanda yaşayan vatandaşların desteklenmesi ve tarımda yüksek ürün veriminin elde edilebilmesi için Çameli Belediyesi, çiftçilerine yüzde 50 hibe destekli nohut tohumu dağıtımını gerçekleştirdi.

Çameli ilçesinde küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle üreticilerin kuraklığa dayanıklı ürünlere yönlendirilerek ülkenin leblebi ihtiyacına destek olması öngörülen nohut için tohum desteği sürdürüyor. Kırsal alanda yaşayan vatandaşların desteklenmesi ve tarımda yüksek ürün veriminin elde edilebilmesi amacıyla Çameli Belediyesi, talepte bulunan çiftçilere yüzde 50 hibe destekli nohut tohumu dağıtımını gerçekleştirdi. Belediye ekipleri, Çamelili 35 çiftçiye toplam 2 ton nohut tohumunu dağıttı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Denizli AK Parti, milletvekili aday adayları tanıttı Denizli AK Parti, milletvekili aday adayları tanıttı Çokakoğlu: 'Türkiye ve Denizli için her zamanki seçimlerden daha önemlidir' Çokakoğlu: 'Türkiye ve Denizli için her zamanki seçimlerden daha önemlidir' Hentbolda şampiyonlar belli oldu Hentbolda şampiyonlar belli oldu

Son Dakika Ekonomi Çamelili çiftçilere tohum desteği sürüyor - Son Dakika


Advertisement