CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan SPK'ya borsada manipülasyonu tepkisi: Burunlarından getireceğim - Son Dakika

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan SPK'ya borsada manipülasyonu tepkisi: Burunlarından getireceğim

23.09.2022 21:57

Borsadaki manipülasyon iddialarıyla ilgili yeni bir paylaşımda bulunarak Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) çağrıda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit oluyoruz. Küçük yatırımcıyı göz göre göre soyuyorlar. Piyasada küçük yatırımcılardan toplamda 5-5,5 milyar dolar çaldılar. Buradan SPK'ya son kez sesleniyorum. Aklınızı başınıza toplayın ve görevinizi yapın" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, borsadaki manipülasyon iddialarına ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında Kılıçdaroğlu, "Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit oluyoruz. Küçük yatırımcıyı göz göre göre soyuyorlar. Piyasada küçük yatırımcılardan toplamda 5-5,5 milyar dolar çaldılar. SPK yetkilisi Bloomberg'e "sistemik risk" yok diyor. Yalan söylüyorlar, sistematik risk var" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan SPK'ya borsadaki manipülasyon iddialarıyla ilgili çağrı: Son kez uyarıyorum

"SPK'YA SON KEZ SESLENİYORUM"

SPK'ya bir kez daha çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, "Uyarmıştım, izliyorum demiştim. Tek tek not alıyorum derken blöf yapmıyordum. Soyguncuları uyarıyorum. Fitil fitil burunlarından getireceğim. Milletin parası onların boğazına dizilecek! Buradan SPK'ya son kez sesleniyorum. Aklınızı başınıza toplayın ve görevinizi yapın. Manipülatör grupları hemen temizleyin. Tekrar ediyorum, son kez…" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan SPK'ya borsadaki manipülasyon iddialarıyla ilgili çağrı: Son kez uyarıyorum

SPK DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), geçtiğimiz hafta Borsa İstanbul'da yaşanan Fiyat Hareketleri ile ilgili olarak açıklamada bulunmuştu. SPK, "Yasalar çerçevesinde, yatırımcıların korunmasını ve sermaye piyasasının gelişimini ön planda tutmaktadır" diye belirtti.

SPK'nın yaptığı açıklama şöyle: "Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya mecralarında borsada yaşanan dalgalanmalara ilişkin çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zaruri olmuştur. Pay senetlerinde yapılan işlemler Borsa İstanbul tarafından anlık olarak takip edilirken, Kurulumuz da gerçek ve tüzel kişilerin piyasa bozucu hareketlerine karşı gözetim ve denetimini sürekli olarak yapmaktadır. Kurulumuz, yasalar çerçevesinde, yatırımcıların korunmasını ve sermaye piyasasının gelişimini ön planda tutmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR (1)
  • Taner Arslan: Sgk yı yönettiğin gibi yöneteceksen bırak kalsın nasıl olduğunu bende anlamadım dersin sonra Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
CHP Grup toplantısı CHP Grup toplantısı CHP'nin başörtüsü çıkışından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hak ve özgürlükler paketi çalışmasını açıklayacak CHP'nin başörtüsü çıkışından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hak ve özgürlükler paketi çalışmasını açıklayacak CHP'li Erol, Kılıçdaroğlu'nu Şehit Babası ile Görüştürdü CHP'li Erol, Kılıçdaroğlu'nu Şehit Babası ile Görüştürdü

Son Dakika Ekonomi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan SPK'ya borsada manipülasyonu tepkisi: Burunlarından getireceğim - Son Dakika


Advertisement