Seçimden önce asgari ücrete zam bekleniyor! İşte beklenen rakam - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Seçimden önce asgari ücrete zam bekleniyor! İşte beklenen rakam

23.03.2023 16:31

En düşük emekli aylığının 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesi sonrası gözler asgari ücret artışında. Seçim öncesi ara zam yapılması gündeme gelen asgari ücretin 10 bin liranın üzerinde olacağı konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam katıldığı canlı yayında, en düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye yükseltileceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından "Asgari ücrette de ara zam olur mu?" sorusu gündeme geldi.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MAYIS AYINI İŞARET ETMİŞTİ"

Konunun işlendiği yayında CNN Türk moderatörü Meltem Bozbeyoğlu, Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ökten'e, "Asgari ücrette de artış olur mu?" sorusunu sordu. Ökten ise yanıtında, "Sayın Cumhurbaşkanı Aralık ayında asgari ücreti açıkladığında Mayıs ayını da işaret etmişti. Seçim öncesi atılan adımlara yenileri eklenebilir, seçim öncesinde yeniden asgari ücrete bir zam gelebilir diye düşünüyorum." dedi.

ARA ZAM SİNYALİ AYLAR ÖNCE VERİLMİŞTİ

Aralık ayında asgari ücretin net 8 bin 500 lira olarak belirlendiğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıl içerisinde yeni bir ara düzenlemenin de yapılacağının da sinyalini vermişti. Erdoğan, "Beklenmedik bir tabloyla karşılaşırsak geçen yıl olduğu gibi yine bir ara düzenleme yapmaktan da kaçınmayız" ifadelerini kullanmıştı.

DEPREM BÖLGESİNE ÖZEL ASGARİ ÜCRET ÇALIŞMASI

Öte yandan, dün açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin etkilediği şehirleri kapsayacak şekilde asgari ücret düzenlemesine yönelik bir çalışma olduğunu söyledi. Bakan Bilgin, "Sınırlı bir bölgeyle ilgili asgari ücret çalışması var, bittiğinde kamuoyuyla paylaşacağım" diye konuştu.

10 BİNİN ÜZERİNE ÇIKABİLİR

Kulislerde gelen son haberlere göre, asgari ücret seçim önce yapılacak bir ara zam ile 10 bin liranın üzerine çıkabilir.

YORUMLAR (21)
  • günay pınar: 2000 öncesi enflasyon oranların üzerine çıkıldı .Dünya üzerinde bu kadar zam yapılan ülke yok paradan sıfır atmakla bu işler olmuyor ne yazıktır durum kötüye gidiyor. Cevap Yaz 12 4 Yayından Kaldır
  • Ozay Metin: eskiden şöyleydi eskiden böyleydi. 2000 yılında asgari ücret 140.000.000 altın fiyatı 4.849.358 ozamanki maaş ile bu zamanki maaş kaç tane alıyor sonra çıkıp diyin eskiden şöyleydi. eskiden çeyrek takmaya utanırdın şimdi gramın yarısını zor alıyorsun Cevap Yaz 15 5 Yayından Kaldır
  • Murat Mutlu: Ne yapsa size yaranamaz, zam yapıyor, elestirirsiniz, yapmaz elestirirsiniz, sizin derdiniz ne Cevap Yaz 28 21 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Asgari ücret temmuzda ne kadar olacak? İşte konuşulan son rakam Asgari ücret temmuzda ne kadar olacak? İşte konuşulan son rakam

Son Dakika Ekonomi Seçimden önce asgari ücrete zam bekleniyor! İşte beklenen rakam - Son Dakika


Advertisement