Fotoğrafı sembol oldu! Gözaltına alınan Migros işçisinin ilk sözleri yürek parçaladı - Son Dakika

Fotoğrafı sembol oldu! Gözaltına alınan Migros işçisinin ilk sözleri yürek parçaladı

19.02.2022 17:58

Haklarını istedikleri için işten çıkarılan Migros işçileri, Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın evinin önünde eylem yaptıkları için gözaltına alındı. Olayın sembolü haline gelen Gülabi Aksu'dan ise gözaltına alındıktan sonra ilk açıklama geldi. Aksu, "Daha önce 4 liraya aldığım süt olmuş 11 TL. Biz kuru ekmek yeriz de ya çocuklar?" sözlerine yer verdi.

Dün Tuncay Özilhan'ın evinin önünde eylem yapan Migros işçileri kelepçelenerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan işçilerden biri de Gülabi Aksu adlı işçiydi.

"BİZ KURU EKMEK YERİZ DE YA ÇOCUKLAR?"

Polis otosundaki elleri kelepçeli hali sosyal medyada gündem olan Aksu'nun gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Eylemin simgesi haline gelen Aksu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Saatlik 4 lira zam istedik. 2020'de 403 milyon lira ciro yapan şirket. Daha önce 4 liraya aldığım süt olmuş 11 TL. Biz kuru ekmek yeriz de ya çocuklar?" ifadelerini kullandı.

Gözaltına alınan Migros işçisi Gülabi Aksu'nun ilk sözleri: Biz kuru ekmek yeriz de ya çocuklar?

"HER YERDEN ARIYORLAR"

Açıklamasının devamında kendisine destek verenlere teşekkür eden Aksu, "Telefonum hiç durmuyor. Her yerden arıyorlar, sağolsunlar varolsunlar. Bizim tek amacımız çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlayabilmek" dedi.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Öte yandan Migros çalışanlarının günlerdir süren eylemine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da dahil oldu. Konu hakkında soruşturma başlatıldığını belirten Bakan Bilgin, "Migros çalışanı işçilerin şikayetleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak soruşturma başlattık. Hiç bir işçimizin, emekçimizin mağdur edilmesine göz yummayacağız." dedi.

SOSYAL MEDYADA BOYKOT ÇAĞRISI

Migros işçilerinin eylemine sosyal medyada da büyük bir destek var. Twitter'da TT olan konu hakkında binlerce tweet atıldı. Birçok kişi işçilere destek verirken, Migros'a boykot çağrısı yaptı.

YORUMLAR (9)
  • İsmail Bilgiç: Ben migrosa gidip alışveriş arabasını hercesit üründen alıp dolduruyorum sonra tam kasaya gelince o gözü yaşlı kasiyer emekçi geliyor aklıma arabayı orada bırakıyorum ?? ürünleri raflara koymak için umarım çıkarılan işçileri geri çağırırlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Gülsüm Polat: Müslümanın bu marketten alışveriş yapması zaten caiz değil içki satılıyor. Bu işçilerini köle diye çalıştırıyor lar. gönüllü köle sanki, azılı suçluda polis kelepçe takmış poliste kim zengine ona hizmet ediyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ekonomi Fotoğrafı sembol oldu! Gözaltına alınan Migros işçisinin ilk sözleri yürek parçaladı - Son Dakika


Advertisement