İstanbul'da Halk Ekmek kuyruklarını bitirecek çözüm! Sokak sokak gezecek 40 araç kontak çevirdi - Son Dakika

İstanbul'da Halk Ekmek kuyruklarını bitirecek çözüm! Sokak sokak gezecek 40 araç kontak çevirdi

09.01.2021 14:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi döneminde Halk Ekmek büfelerinin önlerinde oluşan uzun kuyruklar sonrası harekete geçti. Bu sorunu önlemek için İstanbul Halk Ekmek tarafından İstanbul sokaklarında ekmek dağıtımına başlandı. Dağıtım için geçici süreliğine 40 tane mobil araç hizmete sunuldu.

İstanbul Halk Ekmek, pandemi döneminde büfeler önünde oluşan kuyrukların önüne geçmek için mobil büfe uygulaması başlattı. İstanbul'un farklı noktalarında hizmet verecek 40 mobil aracın ilk seferi öncesinde İBB Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ve İHE Genel Müdürü Okan Gedik, Cebeci Halk Ekmek Fabrikası önünde açıklamalarda bulundu.

İstanbul'daki Halk Ekmek kuyruklarını bitirecek çözüm! Sokak sokak gezecek 40 araç, kontak çevirdi

"HER TÜRLÜ HİJYEN EĞİTİMLERİNİ DE ALDILAR"

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Okan Gedik, "Tane araçla mobil satış noktalarını halk ekmek için uygulamaya alacağız. Araçlarımız gördüğünüz gibi hazır. Arkadaşlarımız hazır. Her türlü hijyen eğitimlerini de aldılar. Bugün sahada hep beraber büfelerimizin olmadığı noktalarda mobil araçlarımızla satışlarımıza başlayacağız" dedi.

İstanbul'daki Halk Ekmek kuyruklarını bitirecek çözüm! Sokak sokak gezecek 40 araç, kontak çevirdi

"ŞU ANDA SABİT NOKTALAR BELİRLEDİK"

Şimdilik 40 araçla hizmete başlandığını söyleyen Gedik, "Bunlarla beraber 40 tane farklı noktada satış ve mobil noktalarımız hayata geçireceğiz. Şu anda sabit noktalar belirledik. Bu noktalardaki performanslara göre satışlarımız oradaki bölgelerdeki insanlara yeterli olabileceğini düşünürsek o noktalarda devam edeceğiz. Eğer herhangi bir değişiklik olursa da bunları şu anda web sitelerimizde yayınlıyoruz zaten hangi noktalarda aktif olacağımızı, yine web sitelerimizde yayınlayarak değiştirmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

İstanbul'daki Halk Ekmek kuyruklarını bitirecek çözüm! Sokak sokak gezecek 40 araç, kontak çevirdi

"2 SENE İÇİNDE 350 YENİ BÜFEYİ HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUZ"

İstanbul'da halk ekmek büfesi sayısını arttırmak istediklerini vurgulayan Gedik, "Bildiğiniz gibi İstanbul'da 535 yeni büfemiz var. Bunların sayısını arttırmak istiyoruz. 50 tane daha acilen yeni bir büfe koymak istiyoruz. 142 tane başvurumuz var. Ama önümüzdeki 2 sene içerisinde gelecek ekstra 1 milyon kapasitenin değerlendirilmesi için 2 sene içerisinde 350 yeni büfeyi hayata geçirmek ve İstanbul'da olmayan mahallelere kurmak istiyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Survivor All 2022'nin şampiyonu Nisa Bölükbaşı oldu Survivor All 2022'nin şampiyonu Nisa Bölükbaşı oldu Otomobil taşıyan tır viyadükten uçtu: 1 kişi yaralandı Otomobil taşıyan tır viyadükten uçtu: 1 kişi yaralandı Ceza ile Sagopa Kajmer Barıştı mı? İlk Kez Açıkladı Ceza ile Sagopa Kajmer Barıştı mı? İlk Kez Açıkladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi İstanbul'da Halk Ekmek kuyruklarını bitirecek çözüm! Sokak sokak gezecek 40 araç kontak çevirdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement