Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret sorusunu yanıtladı: Hiç endişeniz olmasın - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret sorusunu yanıtladı: Hiç endişeniz olmasın

29.09.2022 00:44

Temmuz ayında 5 bin 500 liraya yükseltilen asgari ücretin ardından milyonların gözü yılbaşında yapılacak olan zamda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Asgari ücret yılbaşında ne kadar olacak?" sorusu karşısında herhangi bir rakam telaffuz etmezken, "Hiç endişeniz olmasın" şeklinde yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk ekranlarında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanıtladığı sorular arasında asgari ücretle ilgili soru da vardı.

"2023'E ÇOK DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE GİRECEĞİZ"

Türkiye'nin 2023'e daha güçlü şekilde gireceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi yapmış olduğumuz asgari ücret tespit rakamlarında son tespiti aralıkta yapacağız. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, değerlendirmeleri yapıp yıl sonu itibarıyla adımları atacağız. 2023'e girerken çok daha güçlü bir şekilde gireceğiz" dedi.

"RAKAM KONUSUNDA ENDİŞE OLMASIN"

Asgari ücret rakamı konusunda endişe olmaması gerektiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir defa tereddüt etmeden asgari ücreti yükseltirken, yapılan artışın maliyeti işverenin üzerine bırakmadık, onu da biz üzerimize aldık. 2023 yılında uygulanacak asgari ücret için önümüzdeki ay asıl tespiti yapacağız. Rakam konusunda hiç endişe edilmesin" şeklinde konuştu.

YORUMLAR (12)
  • Oteller Zinciri: 3 5 tane büyük market zinciri var bunların fiyatlarını düzenli denetle yeter bakın fiyatlar nasıl da düzeliyo Cevap Yaz 76 12 Yayından Kaldır
  • Mert Çoktosun: Şu zamanlarda biraz zorlanacaz ama gelecekte daha büyük bir ekonomiye sahip olacağız ülke olarak. Olay bu. Market denetlersen 150 liralık yağı 200e satan markete ceza kesip 150ye indirirsin. Ama bizim derdimiz enflasyondan o yağın 150 lira olması aslında 80 lira olması gerek. 60 31 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün asgari ücret ve EYT konusunda Bakan Bilgin ve Bakan Nebati ile görüşmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün asgari ücret ve EYT konusunda Bakan Bilgin ve Bakan Nebati ile görüşmesi bekleniyor.

Son Dakika Ekonomi Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret sorusunu yanıtladı: Hiç endişeniz olmasın - Son Dakika


Advertisement