Taksimetre güncellemesinde istenen fahiş ücret için bakanlık harekete geçti - Son Dakika

Taksimetre güncellemesinde istenen fahiş ücret için bakanlık harekete geçti

01.01.2022 19:46

İstanbul'da taksi açılış ücretine yapılan yüzde 36'lık zammın ardından taksi sürücüleri, yılın ilk sabahı tarife güncellemek için taksimetre ayarı yapan firmaların önünde yerini aldı. Taksimetre ayarı için kuyruğa giren şoförlerden araç başına 950 lira alındığı ifade edildi. Bu iddialar üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul'daki ticari taksilerin tarife güncelleme işlemlerinde fahiş fiyat uygulandığı iddialarının incelenmesi için Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) aldığı karar doğrultusunda elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 36, servis ücretlerine ise yüzde 27 oranında yapılan zam bugün itibariyle uygulanmaya başlandı.

İNDİ-BİNDİ 20 LİRA OLDU

Taksilerde açılış ücreti 5.55 liradan 7 liraya, kısa mesafe 14.50 liradan 20 liraya, kilometre başına 0.34 liradan 0.45 liraya, bekleme ücreti 0.53 liradan 0.80 liraya yükseltildi.

Bakanlık, İstanbul'daki ticari taksilerde fahiş fiyat uygulandığı gerekçesiyle harekete geçti

1 DAKİKALIK İŞLEM İÇİN 950 LİRA ALINDI

Taksi şoförleri taksimetrelerini güncellemek için Bağcılar'daki belirlenen noktaya geldi. Taksimetre güncellemesi için sabah saatlerinde gelenler kuyruk oluşturdu. Taksimetre ayarı için kuyruğu giren şoförlerden araç başına 132 lira yerine 950 lira alındığı belirtiliyor.

BAKANLIK FAHİŞ FİYATLARLA İLGİLİ HAREKETE GEÇTİ

Bu iddialar üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı harekete geçti. Ticaret Bakanlığı'na başvuru yapan bakanlık Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "İstanbul'daki ticari taksilerin tarife güncelleme işlemlerinde fahiş fiyat uygulandığı ve rekabeti engelleyici unsurlar olduğu iddialarının incelenmesi için Ticaret Bakanlığına başvurulmuştur."

Bakanlık, İstanbul'daki ticari taksilerde fahiş fiyat uygulandığı gerekçesiyle harekete geçti
YORUMLAR (1)
  • tolga DEGIRMEN: 2 dakikalik arac muayne ucreti icin sesiniz cikmiyor sorun istanbul belediyesi olunca hemen sorusturma aciliyor milleti kandiramiyacaksiniz ak troller Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
500
Taksici ve yolcular ücret yüzünden kavga etti: Tekme ve tokatlar havada uçuştu Taksici ve yolcular ücret yüzünden kavga etti: Tekme ve tokatlar havada uçuştu İstanbul'da yankesicilik yaptıkları iddia edilen iki taksi sürücüsü yakalandı İstanbul'da yankesicilik yaptıkları iddia edilen iki taksi sürücüsü yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Taksimetre güncellemesinde istenen fahiş ücret için bakanlık harekete geçti - Son Dakika


Advertisement