Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü - Son Dakika
Emlak

Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü

Çamlık Mahallesi\'nde Tapu Sorunu Çözüldü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çamlık Mahallesi'nde uzun yıllardır devam eden tapu sorununu çözdüklerini açıkladı. 360 dönümlük alanda 230 parselde tapular hak sahiplerine teslim edildi.

27.11.2023 14:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çamlık Mahallesi'nde uzun yıllardır yaşanan tapu sorunu çözüme kavuştu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Hamdolsun mahallemizin 40 yıllık tapu sorununu çözüme kavuşturduk. 360 dönümlük alanda 230 parselde tapuları hak sahiplerine teslim ediyoruz. Hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.

Onikişubat ilçesi Çamlık Mahallesi'nin 40 yıllık tapu sorunu Güngör'ün yoğun gayretleri neticesinde çözüme kavuşturuldu. Bu noktada Çamlık Mahallesi'nde tapu teslim töreni gerçekleştirildi. Programda; 66. Hükümet Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Tuba Köksal ve Sivas Milletvekili Hakan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, muhtarlar ve mahalle sakinleri yer aldı.

Muhtar Ay'dan Başkan Güngör'e Teşekkür

Tapu teslim töreninde yaptığı konuşmada, gayretleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e teşekkür eden Çamlık Mahalle Muhtarı Abdullah Ay, "Mahallemizde uzun yıllardır imardan kaynaklı bir tapu sorunu vardı. Bakanlığımız tarafından imar çalışmaları tamamlandı. Bu süreçte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör'ün çok büyük emeği var. Çok heyecanlıyız, bugün tapularımıza kavuşuyoruz. Hayrettin Güngör Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

"Hemşehrilerimize Hayırlı Olsun"

Teslim edilen tapuların hak sahiplerine hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Bugün mutluyuz, sevinçliyiz. Çamlık Mahallemiz için çok özel bir gün. Hamdolsun mahallemizin 40 yıllık tapu sorununu çözüme kavuşturduk. 360 dönümlük alanda 230 parselde tapuları hak sahiplerine teslim ediyoruz. Fiyatlandırma konusunda da mevzuatın bize verdiği en uygun miktarı belirledik. Fiili olarak buradaki maliyetin yaklaşık 3'te 1'i kadar bir maliyetle hemşehrilerimize teslim ediyoruz. Ayrıca çok uygun imkanlar da sağladık. Peşin alınması durumunda yüzde 10, 5 yıla varan da taksit yapılabiliyor. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. İnşallah bundan sonraki süreçte de mahallemizin tüm ihtiyaçlarını peyderpey yerine getireceğiz" cümlelerini kaydetti.

"Çamlık'ın Kronikleşen Sorununa Neşter Vuruldu"

Çamlık Mahallesi'nin kronikleşen tapu sorununa neşter vurulduğunu belirten Prof. Dr. Vahit Kirişci, "Çamlık Mahallesi'nin 40 yıllık sorununa bugün neşter vuruldu ve vatandaşlarımızı mutlu edecek bir şekilde çözüldü. Hayrettin Güngör Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şehrin bu tür sorunlarıyla çok yakından ilgilendiğini biliyorum. Artık kronikleşmiş adeta çözülemez denilen bir aşamaya gelen tapu sorunun bugün çözüme kavuştuğuna hep birlikte şahitlik ediyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından hak sahiplerine tapuları teslim edildi. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Emlak Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kuşadası Belediyesi Tarihi Sur Duvarlarını Restore Ediyor
  17:00 Kuşadası Belediyesi Tarihi Sur Duvarlarını Restore Ediyor

  Kuşadası Belediyesi, kent merkezinde bulunan tarihi sur duvarları ile burçlarda başlattığı restorasyon çalışmasını sürdürüyor. Camikebir Mahallesi Sevgi Sokak üzerinde bulunan sur duvarları ve burçlar, aslına uygun olarak restore ediliyor. Çalışmalar turizm sezonu öncesinde tamamlanacak.

 • Eskişehir'de 15 Bin 576 Araçta Trafik Denetimi Yapıldı
  16:01 Eskişehir'de 15 Bin 576 Araçta Trafik Denetimi Yapıldı

  Eskişehir'de polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan trafik denetimlerinde toplam 15 bin 576 araç sorgulandı. Denetimler sonucunda 11 milyon 715 bin 603 TL tutarında cezai işlem uygulandı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 170 araç trafikten men edildi ve 4 bin 717 adet trafik cezası uygulandı. Ayrıca, jandarma ekipleri tarafından 9 bin 711 sürücü ve araç kontrol edildi. Bu denetimlerde bin 298 sürücüye 2 milyon 715 bin 603 TL ceza kesildi ve 97 araç trafikten men edildi.

 • Bilecik'te Ramazan Bayramı boyunca yapılan drone denetimlerinde 45 bin 180 TL trafik cezası uygulandı
  11:38 Bilecik'te Ramazan Bayramı boyunca yapılan drone denetimlerinde 45 bin 180 TL trafik cezası uygulandı

  Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 'Ramazan Bayramı Tedbirleri' çerçevesinde yapılan drone denetimlerinde 30 araç ve sürücüsüne 'Kırmızı Işık Kuralına Uymamak' maddesinden toplamda 45 bin 180 TL trafik idari para cezası uygulandı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi İnşaatına Devam Ediyor
  12:46 Ankara Büyükşehir Belediyesi Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi İnşaatına Devam Ediyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Koru Mahallesi sakinlerinden gelen talepler üzerine yapımına başladığı 'Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi'nin inşaat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında kapalı otoparktan süs havuzlarına, seyir teraslarından amfi tiyatroya kadar pek çok donatının yer alacağı belirtiliyor. Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması hedeflenen projenin, vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarına ve taleplerine göre hayata geçirildiği ifade ediliyor.

 • Vietnamlı emlak patronu idam cezasına çarptırıldı
  11 Nis Vietnamlı emlak patronu idam cezasına çarptırıldı

  Vietnamlı emlak patronu Truong My Lan, 12,5 milyar dolarlık rekor mali dolandırıcılık davası kapsamında idam cezasına çarptırıldı.

 • Bilecik'te Drone Denetimlerinde 20 Bin 507 Lira Trafik Cezası Uygulandı
  09 Nis Bilecik'te Drone Denetimlerinde 20 Bin 507 Lira Trafik Cezası Uygulandı

  Bilecik'te yapılan drone denetimlerinde 6 araç ve sürücüsü denetlenerek; 5 araç sürücüsüne 'Kırmızı Işık Kuralına Uymamak' maddesinden 7 bin 530 lira, 1 araç sürücüsüne 'Sürücü Belgesi Geri Alındığı Halde Araç Kullanma' maddesinden 12 bin 977 lira olmak üzere toplam 20 bin 507 lira trafik idari para cezası uygulandı.

 • İçmimarlar, binalardaki tadilat hatalarına dikkat çekti
  09 Nis İçmimarlar, binalardaki tadilat hatalarına dikkat çekti

  İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi Başkanı Herdem Süer, binalarda yapılan tadilatların önemli olduğunu belirterek, kolonlara bir delik dahi açılmaması gerekirken kolon ve kiriş kesilmesine kadar, yani komple yok edilmesine kadar giden süreçleri maalesef gördüklerini söyledi. Süer ile Demirarslan, 9 Nisan'daki 'Mimar Sinan'ı Anma ve Mimarlar Günü' dolayısıyla binalardaki ölümcül tadilat hataları ile iç mimari projelerde dikkat edilmesi gereken unsurları AA muhabirine anlattı.

 • Bolu Belediyesi'nden Ramazan Bayramı tatili boyunca hizmet düzenlemesi
  08 Nis Bolu Belediyesi'nden Ramazan Bayramı tatili boyunca hizmet düzenlemesi

  Bolu Belediyesi, Ramazan Bayramı tatili süresince ön ödemeli su sayacı kullanan abonelerin ve emlak vergisi ödemek isteyen mükelleflerin sorun yaşamamaları için veznelerin belirli saatler arasında hizmet vereceğini duyurdu.

 • Bodrum Belediyesi Yollarda Asfaltlama Çalışması Yapıyor
  08 Nis Bodrum Belediyesi Yollarda Asfaltlama Çalışması Yapıyor

  Bodrum Belediyesi, sorumluluk alanında bulunan ve altyapı çalışmaları tamamlanan yollarda asfaltlama çalışması yapıyor. Ulaşım kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Bitez Mahallesi Özer Türk Caddesinde yol genişletme, asfaltlama, kaldırım ve bordür döşeme işlemleri yapıldı.


Advertisement