Karayılan Suriyeli'yi Bertaraf Etti - Son Dakika

Karayılan Suriyeli'yi Bertaraf Etti

23.01.2009 12:29

1
Bunun üzerine Murat Karayılan'ın, Fehman Hüseyin'in silahlı kanadın başından alınarak, yerine Kadri Çelik'in getirilmesi yönünde görüş belirttiği öne sürüldü.

2
Bu toplantıdan büyük rahatsızlık Fehman Hüseyin'in ise terör örgütü kadrolarına yönelik, “Murat Karayılan bir korkaktır. Hayatta kalmak için her şeyi yapan Apo'nun emrinden dışarı çıkamıyor. Emperyalist güçlere uşaklık yapıyor. PKK'nın ideolojisini ve bölgedeki etkinliğini kaybetmesinin tek sorumlusu Murat Karayılan'dır” şeklinde konuşmalar yaptığı kaydedildi.

3
Bu gelişmelerin ardından Murat Karayılan gizli bir talimatla Fehman Hüseyin'i geçen hafta sonu Kandil'e getirtti. Kandil'de gözaltına alınan Fehman Hüseyin'in halen sorgulandığı bildirildi.

4
Fehman Hüseyin'in Kandil'de sorgulandığı haberinin örgüt kadrolarına kulaktan kulağa yayılmasının ardından korkuya kapılan bazı Suriye uyruklu PKK'lıların terör örgütünü terk ederek Suriye'ye kaçtığı belirlendi.

5
Öte yandan, terörist Murat Karayılan imzasıyla örgüt kadrolarına yönelik yayımlanan “HPG'nin (terör örgütünün silahlı kanadı) Tüm Komuta ve Savaşçı Yapısına” başlıklı bir talimatta şunlar kaydedildi:

6
“HPG üst yönetimi, kendisinden beklenilen ve örgüt içi hayati öneme sahip olan ideolojik, sosyal, kültürel ve yaşamsal sorunlarla ilgili konularda görevlerini yeterince yerine getirmemişlerdir"
7
"Birincisi, demokrat olmayan, didişmeci, kendisini esas alarak her şeyin merkezine koyan, emek vermediği halde bütün örgütün etrafında olmasını isteyen merkeziyetçi tipler. İkincisi, ideolojik mücadele esaslarına göre yaşamayan, ertelemeci, her şeye olur diyen, her şeyi hazır isteyen liberal tipler"
8
"HPG'nin PKK'ya bağlı alt bir birim olduğu gerçeğini kadrolara benimsetemeyen ve HPG'nin politize olmasına göz yuman ve çok sayıda PKK militanının kaybedilmesine neden olan HPG sorumluları görevlerinden uzaklaştırılacaklardır"
9
"PKK yönetiminin eylemsizlik kararına rağmen eylem yapmakta ısrarlı olan ve PKK'yı güç durumda bırakan HPG kadrolarına yönelik olarak da öz eleştiri uygulaması süratle başlatılacaktır"
10
Uzmanlar, söz konusu talimatla terör örgütünün silahlı kanadının yönetim kademelerine yönelik tasfiyenin kapsamlı bir şekilde süreceğinin işaretinin verildiğini kaydetti.

Son Dakika Karayılan Suriyeli'yi Bertaraf Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

8 annenin yüreğine ateş düştü! Melek yüzlü hemşirenin yaptıkları hastaneyi harekete geçirdi Cinsel içerikli sitede 24 saatte 8 milyon lira kazanan Bella Thorne dur durak bilmiyor! Son pozuna beğeni yağdı 20 hayaletle ilişkiye girdiğini iddia eden genç kadın aşk acısı çekiyor! Sebebi yine onlar Yeteneği sayesinde köşeyi dönecek! 1200 TL'ye aldığı aracı şimdi 8 milyon TL'ye satıyor Dünyanın en soğuk köyü! Nefesinizin bile buz tuttuğu yerde rekor kırıldı