Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Giresun Belediyesi haberleri, Giresun Belediyesi son dakika, son dakika Giresun Belediyesi

Son Dakika Giresun Belediyesi Haberleri

Son dakika Giresun Belediyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son giresun belediyesi haberleri anında burada.


 • 28.11.2023 28 Kas 15:45 DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da Gerçekleştirildi

  DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da Gerçekleştirildi Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) 160. Yönetim Kurulu Toplantısı, Giresun'da gerçekleştirildi. Toplantıda, DOKA'nın 2014-2023 Bölge Planı döneminde gerçekleştirdiği faaliyetler değerlendirildi ve 2024-2028 TR90 Bölge Planı görüşüldü. Ayrıca, gelecek 3 yılda uygulanması planlanan program önerileri ele alındı ve DOKA'nın yönetim ve operasyonel süreçleri gözden geçirildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:39 Giresun'da Fırtına Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başlatıldı

  Giresun'da Fırtına Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başlatıldı Giresun'da dün etkili olan fırtınanın yol açtığı hasarın tespiti için çalışma başlatıldı. İl genelinde 157 yapının çatısı uçtu, ormanlık alanlarda çıkan örtü yangınları söndürüldü. Giresun Belediyesi de hasarların giderilmesi için çalışma yürütüyor.

 • 21.11.2023 21 Kas 14:03 Giresun Belediyesi, personelinin maaş kartlarını TROY'a taşıyor

  Giresun Belediyesi, personelinin maaş kartlarını TROY'a taşıyor Giresun Belediyesi, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki olarak personelinin maaş kartlarını yerli ödeme sistemi TROY'a taşıma kararı aldı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun talimatıyla banka maaş kartları ve kredi kartları TROY ile değiştirilecek. Ayrıca, belediyenin ödeme sistemlerine TROY ödeme yöntemi dahil edilecek ve 2024 yılı Ocak ayından itibaren yeni bir banka ile anlaşma yapılarak TROY kart yöntemi başlatılacak.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:33 Güneydoğu gazilerinin oluşturduğu tiyatro topluluğu "100 Yıllık Emanet" oyununu sahneye koydu

  Güneydoğu gazilerinin oluşturduğu tiyatro topluluğu '100 Yıllık Emanet' oyununu sahneye koydu Giresun'da tiyatro eğitimi ve provaların ardından 7 Kasım'da ilk kez sahne alan gazi ve yakınlarından kurulu tiyatro topluluğu, büyükşehirlerde de seyirci karşısına çıkmayı hedefliyor.

 • 10.11.2023 10 Kas 11:31 Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

  Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85'inci yılında Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt'ta törenle anıldı.

 • 01.11.2023 01 Kas 12:15 Giresun'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı farkındalık yaratmak amacıyla enkaz oluşturuldu

  Giresun'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı farkındalık yaratmak amacıyla enkaz oluşturuldu Giresun Belediyesi, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Atatürk Meydanı'nda enkaz oluşturdu. Enkazda parçalanmış beton bloklar, zarar görmüş ev eşyaları ve oyuncaklar kullanıldı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, uluslararası hukukun hiçe sayıldığı ve insanlık dramının yaşandığı bu vahşete karşı durulması gerektiğini vurguladı.

 • 01.11.2023 01 Kas 11:51 Gazze'deki İnsanlık Dışı Saldırılar Atapark'ta Canlandırıldı

  Gazze'deki İnsanlık Dışı Saldırılar Atapark'ta Canlandırıldı Gazze'de yaşanan büyük katliam ve yıkım, Giresun'un Atatürk Meydanı'nda temsili olarak canlandırıldı. Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan özel bir alanda, İsrail saldırıları sonrası Gazze'de yaşanan acıları anlatan bir fotoğraf sergisi düzenlendi. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bu düzenlemenin Filistin'deki insanlık dramına farkındalık oluşturmak amacıyla yapıldığını belirtti. Şenlikoğlu, İsrail'in gerçek niyetinin bir savaş değil, bir vahşet ve katliam olduğunu vurgulayarak, bu durumun bir an önce durdurulması gerektiğini ifade etti.

 • 01.11.2023 01 Kas 09:53 Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı Gerçekleştirildi

  Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı Gerçekleştirildi Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) Encümen Toplantısı, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve encümen üyelerinin katılımlarıyla Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü ve Başkan Şenlikoğlu ziyaret edildi.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:19 Giresun'da AFAD koordinasyonunda sel tatbikatı yapıldı

  Giresun'da AFAD koordinasyonunda sel tatbikatı yapıldı Giresun'da AFAD koordinasyonunda yapılan sel tatbikatına, AFAD, Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli ile arama kurtarma derneklerinin üyeleri katıldı. Tatbikatta ekipler, olası sel ve taşkınlarda arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirdi.

 • 20.10.2023 20 Eki 15:54 Türkiye'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

  Türkiye'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi Ordu, Bayburt, Giresun ve Rize'de İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları protesto etmek amacıyla düzenlenen gösterilere binlerce kişi katıldı. Sivil toplum kuruluşları, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar, Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyüşler gerçekleştirerek İsrail ve ABD karşıtı sloganlar attı. Programlarda yapılan dualarla saldırılarda hayatını kaybedenler için dua edildi ve Filistin halkına destek mesajları verildi.

 • 18.10.2023 18 Eki 15:17 Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Görevdeki 4,5 Yılını Değerlendirdi

  Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Görevdeki 4,5 Yılını Değerlendirdi Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, görev süresi boyunca yapılan hizmetleri değerlendirdi ve yeni dönemde de belediye başkanlığına aday olacağını duyurdu. Şenlikoğlu, belediyenin mali tablosunda kaydedilen başarıları ve yapılan yatırımları da paylaştı.

 • 18.10.2023 18 Eki 13:57 Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2024 yerel seçimlerinde aday olacağını açıkladı

  Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2024 yerel seçimlerinde aday olacağını açıkladı Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçime ilişkin açıklamalarda bulundu. Şenlikoğlu, 2019 yerel seçimlerinde adaylığını açıkladıklarını ve hizmetlerine devam ettiklerini belirtti. Ayrıca, Giresun'da planlanan alt geçit projesi ve dereyle ilgili DSİ'nin projesi hakkında bilgi verdi.

 • 15.10.2023 15 Eki 15:50 MHP Giresun'da Yeni İl Başkanını Belirledi

  MHP Giresun'da Yeni İl Başkanını Belirledi MHP'nin 14. Olağan Giresun İl Kongresi'nde Abdullah Karaosmanoğlu, tek aday olarak seçilerek partinin yeni il başkanı oldu. Kongreye MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mektubu okunurken, İsrail'in Gazze saldırılarına destek mesajları da verildi. Yeni il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri belirlendi.

 • 05.10.2023 05 Eki 18:34 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Giresun'un fahri hemşehrisi oldu

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Giresun'un fahri hemşehrisi oldu Giresun Belediyesi'nin davetlisi olarak Giresun'a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a "Fahri Hemşehrilik" beratı sunuldu.

 • 05.10.2023 05 Eki 18:03 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Sinsi oyunlara, tuzağa karşı dimdik ayakta duracağız

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Sinsi oyunlara, tuzağa karşı dimdik ayakta duracağız KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Tabii ki başımız dik, onurlu bir şekilde tarihimize yakışır bir şekilde hayatımızı sürdürmek için bu milli birlik ve beraberliği, karşımızdaki her türlü faaliyetlere, dışardan gelen tehditlere, bizim birliğimizi ve...

 • 05.10.2023 05 Eki 17:51 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da Kıbrıs gazileriyle buluştu Açıklaması

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da Kıbrıs gazileriyle buluştu Açıklaması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Artık bu işin kuzeyi, güneyi kalmadı, Kıbrıs'ta bir devlet vardır, o devlet Türk devletidir, Kıbrıs Türk devletidir, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'dir.

 • 05.10.2023 05 Eki 17:21 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Gazileriyle Yemekte Buluştu

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Gazileriyle Yemekte Buluştu Giresun'a ziyaret ve konferans için gelen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen öğle yemeğinde Kıbrıs Gazileriyle bir araya geldi. Tatar, gazilere hitaben yaptığı konuşmada Kıbrıs Barış Harekatı'nın önemini vurgulayarak, gazilere minnet duygularını ifade etti. Yemek sonrası Tatar, tüm gazilerle tek tek selamlaşıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • 05.10.2023 05 Eki 17:07 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da konferansta konuştu Açıklaması

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Giresun'da konferansta konuştu Açıklaması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Bugün Kuzey Kıbrıs'ta bir devlet varsa, bir cumhuriyet varsa, Kıbrıs Türk'ü orada bağımsız, özgür, hürriyet ve onur içerisinde yaşayabiliyorsa, orada Türkiye'nin varlığı varsa, orada Mehmetçikler ve Türkiye'mizin Barış...

 • 05.10.2023 05 Eki 16:49 KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a fahri doktora ünvanı verildi

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a fahri doktora ünvanı verildi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a Giresun Üniversitesi tarafından fahri doktora ünvanı verildi.

 • 05.10.2023 05 Eki 13:34 KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Giresun Kalesi'ni ziyaret etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Giresun Kalesi'ni ziyaret etti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Giresun ziyaretleri kapsamında Giresun Kalesi'ni ziyaret etti. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun daveti üzerine gerçekleşen ziyarette, Cumhurbaşkanı Tatar'a Giresun'un tarihi hakkında bilgi verildi ve Milli Mücadele Kahramanı Milis Yarbay Topal Osman Ağa'nın anıt mezarını ziyaret etti. Ziyaret, Giresun Kalesi'nde hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 • 25.09.2023 25 Eyl 15:04 Giresun Belediyesi'ne hibe edilen mobil aşevi aracı hizmete sunuldu

  Giresun Belediyesi'ne hibe edilen mobil aşevi aracı hizmete sunuldu Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Giresun Belediyesi'ne hibe edilen mobil aşevi aracı, Atatürk meydanındaki törenle hizmete sunuldu. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, araç filolarına aşevini de kattıklarını belirterek, Giresun Belediyesi'nin önemli eksiklerinden biri olan aşevi aracının bünyelerine katılmasından duydukları mutluluğu dile getirdi. Törene AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, belediye yetkilileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 14:13 Giresun'da Hacı Abdullah Halife Anma Etkinliği Düzenlendi

  Giresun'da Hacı Abdullah Halife Anma Etkinliği Düzenlendi Giresun'un Yağlıdere ilçesinde, Yavuz Sultan Selim'in Trabzon Valiliği sırasında hocalığını yaptığı belirtilen Hacı Abdullah Halife'yi anma etkinliği düzenlendi. Programa, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve diğer ilgililer katıldı. Hacı Abdullah Halife'nin türbesi ziyaret edilerek dua okundu. Programda konuşan Şen, devletin temellerindeki önemli isimlerin Anadolu'yu mayaladığını ve devletin güçlü olduğunu vurguladı. Anma programı dualar ve yemek ikramıyla sona erdi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 16:00 Giresun'da boş su deposuna düşen kişi kurtarıldı

  Giresun'da boş su deposuna düşen kişi kurtarıldı Giresun'un Alınca köyünde, boş su deposunu temizlemeye çalışan M.A, dengesini kaybederek düştü. Olay yerine sevk edilen ekiplerin çalışması sonucu yaralı kurtarıldı ve hastaneye kaldırıldı. M.A'nın durumu iyi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 13:26 Atatürk'ün Giresun'a gelişi ve Gaziler Günü kutlamaları

  Atatürk'ün Giresun'a gelişi ve Gaziler Günü kutlamaları Giresun'da 19 Eylül Gaziler Günü ve Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 99. yıl dönümü kutlandı.

 • 13.09.2023 13 Eyl 20:59 Türkiye'nin en büyük balıkçı barınağı 2025 yılında hizmete girecek

  Türkiye'nin en büyük balıkçı barınağı 2025 yılında hizmete girecek Giresun'un Uzuncakum mevkiinde yapımı devam eden Türkiye'nin en büyük balıkçı barınağı projesinin yüzde 43'ü tamamlandı. Projenin 2025 yılında tamamlanması planlanıyor. Proje tamamlandığında, bölge sadece Türkiye'nin en büyük balıkçı barınağı olmayacak, aynı zamanda bir ticaret merkezi haline dönüşecek. Balık hali ve soğuk hava depolarıyla bölgenin su ürünleri merkezi olacak olan barınak, Giresun'un balık ticaretinin merkezi haline gelecek.

 • 13.09.2023 13 Eyl 16:40 Giresun Balıkçılık Merkezi Haline Geliyor

  Giresun Balıkçılık Merkezi Haline Geliyor Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yapımı süren balıkçı barınağı ve su ürünleri projesinin tamamlanmasıyla Giresun'un, Türkiye'de önemli bir balıkçılık merkezi haline geleceğini söyledi. Şenlikoğlu, projenin ilerleyişini incelemek için Keşap ilçesine bağlı Uzuncakum mevkisine gitti. Projenin yüzde 43'ü tamamlanmış durumda ve 2025 yılında tamamlanması hedefleniyor. Barınak ve su ürünleri merkezi, 933 metre uzunluğunda mendirek ve 85 bin metrekare alana sahip olacak. Ayrıca bölgede soğuk hava deposu da inşa edilecek. Giresun'un iç kesimlere olan ulaşım bağlantı yolları sayesinde buradan Türkiye ve dünyanın birçok bölgesine balıklar sevk edilecek ve Giresun, balığın merkezi haline gelecek.

 • 10.09.2023 10 Eyl 16:00 Giresunspor'da Nahid Yamak yeniden başkan seçildi

  Giresunspor'da Nahid Yamak yeniden başkan seçildi Giresunspor'da yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulda mevcut başkan Nahid Yamak, tek aday olarak seçimi kazanarak yeniden kulüp başkanı oldu.

 • 07.09.2023 07 Eyl 14:27 Giresun Belediye Başkanı Zabıta Teşkilatı'nın 197. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Giresun Belediye Başkanı Zabıta Teşkilatı'nın 197. kuruluş yıl dönümünü kutladı Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Zabıta Teşkilatı'nın 197'inci kuruluş yıl dönümü kutladı. Şenlikoğlu, zabıta personeli ile bir araya gelerek sohbet etti ve zabıtanın önemine vurgu yaptı.

 • 06.09.2023 06 Eyl 15:55 Zabıta Haftası'nda minik Ahmet Emir'in hayali gerçek oldu

  Zabıta Haftası'nda minik Ahmet Emir'in hayali gerçek oldu Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Zabıta Haftası nedeniyle Ahmet Emir Akçen'in zabıta üniforması giyme hayalini gerçekleştirdi. Akçen'e üniforma ve hediyeler verildi.

 • 04.09.2023 04 Eyl 15:40 Giresun Belediyesi, sağanak sonucu oluşan hasarın giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor

  Giresun Belediyesi, sağanak sonucu oluşan hasarın giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kentte meydana gelen sağanak sonucu oluşan hasarın giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Şenlikoğlu, yağış nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu'nda oluşan su birikintisini tahliye ettiklerini ve şimdi de afetin yoğun yaşandığı bölgelerde temizleme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

 • 03.09.2023 03 Eyl 00:34 Giresun'da sağanak hayatı olumsuz etkiledi

  Giresun'da sağanak hayatı olumsuz etkiledi Giresun'da etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu'nda su birikintileri oluştu. Yolun bir süre ulaşıma kapanmasının ardından yapılan çalışmalar sonucunda yol kontrollü olarak açıldı. Sazbeyi mevkisinde bazı iş yerlerini su bastı ve sürücüler zor anlar yaşadı. Giresun Belediyesi ekipleri su tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

 • 29.08.2023 29 Ağu 14:45 Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali Afyonkarahisar'da Devam Ediyor

  Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali Afyonkarahisar'da Devam Ediyor Büyük Taarruz ve Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101'nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali, renkli gösterilerle devam ediyor. Festivalde birçok ülkeden halk oyunu ekipleri yer alıyor ve izleyenleri büyülüyor.

 • 28.08.2023 28 Ağu 11:45 Giresun'da Yeni Plajlar Tatilcilerin Uğrak Noktası Oldu

  Giresun'da Yeni Plajlar Tatilcilerin Uğrak Noktası Oldu Giresun Belediyesi tarafından yapılan yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla hizmete açılan plajlar, turistlerin ve yerli tatilcilerin tercih ettiği bir mekan haline geldi. Doğu Karadeniz'de doğa ve yayla turizminin yanı sıra deniz turizmi de hareketlendi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 00:51 Giresun'da otomobil dereye devrildi: 1 ölü, 4 yaralı

  Giresun'da otomobil dereye devrildi: 1 ölü, 4 yaralı Giresun'un Keşap ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobilin dere yatağına devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Kazada, otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 200 metreden dere yatağına düştü. Olay yerine jandarma, AFAD, Giresun Belediyesi itfaiyesi ve İHH Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi. Kazada hayatını kaybeden Halime Karaca'nın yanı sıra, diğer yaralılar da olay yerindeki sağlık ekipleri tarafından hastanelere sevk edildi. Durumu ağır olan Hüseyin ve Hasan Karabürk'ün tedavileri devam ediyor.

 • 21.08.2023 21 Ağu 14:50 Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti görevine başladı

  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti görevine başladı Valiler Kararnamesi ile Giresun Valisi olarak atanan Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Valiliğinde düzenlenen törenin ardından görevine başladı.

 • 16.08.2023 16 Ağu 13:57 Giresun'da Bisikletli Zabıta Ekipleri Denetimlerini Sürdürüyor

  Giresun'da Bisikletli Zabıta Ekipleri Denetimlerini Sürdürüyor Giresun Belediyesi zabıta ekibi, çevre ve vatandaşın güvenliği için sahil bölgesinde denetimlerini sürdürüyor. Plajlar bölgesi, bisiklet ve yürüyüş yollarında olumsuzluklara anında müdahale eden ekipler, vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmelerini sağlıyor. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bisikletli zabıta ekipleriyle trafik sorunu olmadan vatandaşların şikayetlerini çözmeyi amaçladıklarını belirtti ve daha yaşanabilir bir Giresun için çalıştıklarını vurguladı.

 • 13.08.2023 13 Ağu 02:13 Yıldızlar Altında Giresun'da Fotoğraf Şöleni

  Yıldızlar Altında Giresun'da Fotoğraf Şöleni Giresun'da düzenlenen Yıldızlar Altında Giresun, Yıldız Fotoğraf Kampı etkinliği kapsamında fotoğrafçılar Çatalgöl'de bir araya geldi. Katılımcılar, Perseid meteor yağmurunu gözlemleme şansı yakaladı. Etkinliğe katılan fotoğrafçılar, Giresun'un doğal güzelliklerini ve gökyüzünün muhteşem görüntülerini fotoğrafladılar.

 • 09.08.2023 09 Ağu 00:21 Giresun'da Kemençe ve Horon Eşliğinde Fındık Hasatı

  Giresun'da Kemençe ve Horon Eşliğinde Fındık Hasatı Giresun'da düzenlenen bir etkinlikte kemençe ve horon eşliğinde fındık hasatı yapıldı. Giresun Belediye Başkanı, Vali Yardımcısı, İl Emniyet Müdürü ve vatandaşların katıldığı etkinlikte, katılımcılar fındık bahçesine girerek fındık topladı. Etkinlikte ayrıca fındık fiyatının açıklandığı ve üreticilerin memnuniyeti için düzenli ve peşin alımların yapılacağı belirtildi. Sembolik fındık hasadının ardından yöresel yemekler ikram edildi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 15:25 Giresun'da Fındık Hasat Şenliği Düzenlendi

  Giresun'da Fındık Hasat Şenliği Düzenlendi Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen Fındık Hasat Şenliği'nde, kemençe eşliğinde fındık bahçesine girildi ve sembolik olarak fındık hasadı başlatıldı. Şenlikte, yöresel türküler söylendi, horon oynandı ve yöresel yemekler ikram edildi. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, hasadın temsili açılışını yaparak, fındık ayının Karadeniz için özel bir zaman olduğunu belirtti.

 • 05.08.2023 05 Ağu 12:05 Giresun'a 100 milyon TL'lik plaj

  Giresun'a 100 milyon TL'lik plaj Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Güre mevkiinde yer alan 1. Etap Plaj projesinin tamamlandığını ve yaklaşık 100 milyon TL'ye mal olduğunu açıkladı. Proje, yeşil alanlar, otopark, taş amfi tiyatro, iskele, çocuk su parkı, ahşap yürüyüş yolları, kent bisiklet istasyonu, kamp alanı ve çocuk macera parkuru gibi birçok sosyal donatı ve etkinlik alanlarına sahip. Belediye Başkanı Şenlikoğlu, projenin Giresun'un denizle iç içe olan bir şehir haline gelmesini amaçladığını belirtti ve vatandaşların tatillerini memleketlerinde geçirmeleri için imkan sağlamaya çalıştıklarını vurguladı. İkinci etap proje için ise Turizm Bakanlığı ile çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

 • 03.08.2023 03 Ağu 13:42 Giresun Belediyesi 2 Milyar Lirayı Aşkın Yatırım Yaptı

  Giresun Belediyesi 2 Milyar Lirayı Aşkın Yatırım Yaptı AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Belediyesi'nin kentte 2 milyar lirayı aşkın yatırım yaptığını belirtti. Yılmaz, belediyenin borcuyla ilgili çıkan haberlerin siyaset malzemesi yapıldığını söyledi. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun gözle görülür çalışmalar yaptığını vurgulayan Yılmaz, belediyenin borcunun normal olduğunu ifade etti. Yılmaz ayrıca, şehir girişine yapılacak köprülü kavşak projesinin ihalesinin gerçekleştirildiğini ve sonuçların Kamu İhale Kurumu tarafından değerlendirileceğini söyledi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 18:11 Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Giresun'da İncelemelerde Bulundu

  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Giresun'da İncelemelerde Bulundu Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Giresun'da çeşitli incelemelerde bulundu. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile görüşen İnan, yapılan ve planlanan projeler hakkında bilgi aldı. İnan, Giresun'da devam eden yenileme ve restorasyon çalışmalarını inceledi ve Şenlikoğlu'nu hizmetleri dolayısıyla tebrik etti.

 • 28.07.2023 28 Tem 11:16 Giresun'da Anneden Ayrı Düşen Ayı Yavrusu Rehabilitasyon Merkezine Gönderildi

  Giresun'da Anneden Ayrı Düşen Ayı Yavrusu Rehabilitasyon Merkezine Gönderildi Giresun'da annesinden ayrı düşen ayı yavrusu, Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı'nda rehabilitasyon sürecinin tamamlanmasının ardından Bursa'daki bir rehabilitasyon merkezine gönderildi. Yavru ayı, barınaktaki bakıcısıyla özel bir bağ kurarak ziyaretçilerin ilgisini çekti. Bakıcısı, ayıyı oyun arkadaşı ve annesi gibi görmeye başladı.

 • 23.07.2023 23 Tem 14:43 Fatma Turgut'un Sahne Performansıyla Geceye Damga Vurdu

  Fatma Turgut'un Sahne Performansıyla Geceye Damga Vurdu Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri'nin akşam konserlerinin finali, ünlü sanatçı Fatma Turgut'un unutulmaz sahne performansıyla gerçekleşti. Giresun Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Bayburt Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu'nun ardından sahneye çıkan Turgut, Bayburtlulara unutulmaz anlar yaşattı. Yaklaşık 8 bin dinleyici, Turgut'un hit parçalarına eşlik etti. Gece, plaket ve çiçek takdimiyle sona erdi. Şölenlerin finali ise Aydıntepe Yaylası'nda yapılacak programlarla gerçekleşecek.

 • 23.07.2023 23 Tem 11:59 Fatma Turgut, Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri'nde unutulmaz bir performans sergiledi

  Fatma Turgut, Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri'nde unutulmaz bir performans sergiledi Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen 27. Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri'nin akşam konserlerinin finali, Fatma Turgut'un sahne performansıyla gerçekleşti. Giresun Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Bayburt Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu'nun ardından sahneye çıkan ünlü sanatçı, Bayburtlulara unutulmaz anlar yaşattı. Şölenlerin finali ise Aydıntepe Yaylası'nda yapılacak programlarla gerçekleşecek.

 • 22.07.2023 22 Tem 13:28 Şarkıcı Irmak Arıcı Bayburtlulara unutulmaz bir gece yaşattı

  Şarkıcı Irmak Arıcı Bayburtlulara unutulmaz bir gece yaşattı Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında gerçekleştirilen konserde ünlü şarkıcı Irmak Arıcı sahne aldı. Arıcı, Bayburtlulara unutulmaz anlar yaşattı ve binlerce kişiyle birlikte şarkılarını söyledi. Konser sonunda Arıcı'ya çiçek ve plaket takdim edildi.

 • 21.07.2023 21 Tem 12:22 İkilem Grubu, Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenlerinde Mest Etti

  İkilem Grubu, Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenlerinde Mest Etti Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenlerinin dördüncü gün konserlerinde İkilem Grubu, sahne performansı ve seslendirdikleri şarkılarla dinleyenleri mest etti. Etkinlikte ANGORA Halk Oyunları Grubu ve Giresun Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de sahne aldı. Bayburtlu sanatçılar Muhsin Bayburtlu, Sehlan Burak ve Sincanlı Filiz'in ardından İkilem Grubu, Bayburtlulara unutulmaz bir gece yaşattı. Konser sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, İkilem Grubu'na plaket ve çiçek takdim etti.

 • 20.07.2023 20 Tem 12:38 Giresun'da 50 Bin Metrekarelik Millet Ormanı Kurulacak

  Giresun'da 50 Bin Metrekarelik Millet Ormanı Kurulacak Giresun Orman Bölge Müdürlüğü ile Giresun Belediyesi işbirliğinde Gaziler Mahallesi'nin üst bölgesinde 50 bin metrekarelik Millet Ormanı oluşturulacak. Proje kapsamında yürüyüş ve koşu yolu, macera parkı, seyir terası, sosyal tesis alanı gibi çeşitli sosyal alanlar yer alacak. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, projenin Giresunlular için alternatif bir yaşam alanı olacağını belirtti ve şehre artı değer katacağını ifade etti.

 • 19.07.2023 19 Tem 16:17 Eynesil'de Hafızlık İcazet Töreni

  Eynesil'de Hafızlık İcazet Töreni Eynesil'de Hacı Mustafa Eren Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri için icazet töreni düzenlendi. Törende, mehter takımı eşliğinde yürüyüş yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Türkiye birincisi olan öğrencilerin Kur'an-ı Kerim okuduğu törende 7 öğrenci icazet aldı. Törene, AK Parti Giresun Milletvekilleri, belediye başkanları ve diğer yetkililer katıldı.

 • 18.07.2023 18 Tem 13:01 Giresun'da su fabrikasında göçük: 2 işçi kurtarıldı, 1 işçi hayatını kaybetti

  Giresun'da su fabrikasında göçük: 2 işçi kurtarıldı, 1 işçi hayatını kaybetti Giresun'un Yağlıdere ilçesinde şiddetli yağış sonrası meydana gelen heyelanda bir su fabrikasında göçük oluştu. Göçük altında kalan 3 işçiden 2'si kurtarıldı, 1 işçi ise cansız bedeni dere içerisinde bulundu. Fabrika ihmaller zinciri nedeniyle kapatıldı. Olaydan 2 hafta önce de fabrikada meydana gelen göçük, felaketin sinyallerini vermişti.

Advertisement