Eylem Tok'a duruşma sırasında soruldu: Katil annesi olmak nasıl bir duygu? - Son Dakika
Güncel

Eylem Tok'a duruşma sırasında soruldu: Katil annesi olmak nasıl bir duygu?

Eylem Tok\'a duruşma sırasında soruldu: Katil annesi olmak nasıl bir duygu?

İstanbul'da ehliyetsiz araç kullanarak bir kişinin ölümüne neden olan Timur Cihantimur'un annesi Eylem Tok'un ABD'deki duruşması ertelenirken Turks in Boston Derneği'nin kurucusu Esat Gök, Tok'a "Katil annesi olmak nasıl bir duygu?" diye sorduğunu ve kendisinden "Allahu ekber" yanıtını aldığını söyledi.

18.06.2024 19:45

İstanbul'da 1 Mart'ta ehliyetsiz kullandığı araçla Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un annesi Eylem Tok, kaçtıkları ABD'de hakim karşısına çıktı.

AVUKATINDAN TUTUKSUZ YARGILANMA TALEBİ

Boston'daki John Joseph Moakley Adliyesi'nde Türkiye'ye iadesinin görüşüldüğü duruşmaya Tok, turuncu tutuklu kıyafeti ile getirildi. Tok'un avukatı Brendan Kelly, davanın düşmesi ve Tok'un tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Yargıç, Tok'un avukatının ve savcının açıklamalarının ardından Tok'un tutukluluk halinin devamına, bir sonraki duruşmanın 27 Haziran'da yapılmasına karar verdi. Tok'un bir sonraki duruşmaya farklı bir avukatla katılması beklenirken, mevcut avukatı Kelly duruşma sonrası sorulara cevap vermeden adliyeden hızla uzaklaştı.

'Katil annesi olmak nasıl bir duygu?' sorusuna Eylem Tok'tan Allahu ekber yanıtı

KAZADA ÖLEN ACİ'NİN YAKINLARI DA DURUŞMADAYDI

Aci'nin aile üyeleri duruşmaya katılarak, duruşma sonrası basına açıklamalarda bulundu. Aci'nin aile üyelerinden bazıları ise ellerinde "Oğuz Murat Aci için adalet" yazılı pankart açtı. Oğuz Murat Aci'nin babası Özer Aci'nin kuzeni Lütfiye Çiçek, davanın ilk duruşması olması nedeniyle heyecanlı olduklarını dile getirerek, davanın ertelendiğini ifade etti. Çiçek, "Ben ABD'nin adaletine sonsuz güveniyorum. Gerçekten doğru kararı vereceklerine inanıyorum" dedi.

'Katil annesi olmak nasıl bir duygu?' sorusuna Eylem Tok'tan Allahu ekber yanıtı

"KENDİ ÇOCUĞUNA ÇOK BÜYÜK BİR YANLIŞ YAPIYOR"

Eylem Tok'a seslenen Çiçek, "Aslında ona söylemek istediğimiz birkaç şey vardı ama maalesef söylemedik. O sadece bizim kuzenimin çocuğuna değil, aslında kendi çocuğuna da çok büyük bir yanlış yapıyor ve çok büyük bir zarar veriyor. Çünkü çocuğunu bu şekilde oradan oraya kaçırmakla hiçbir şekilde iyilik yapmış olmuyor. Eğer Türkiye'deyken hiç bunlar yaşanmadan ailenin yanında olsaydı ve çocuğunu teslim etmiş olsaydı şimdi hiçbir şekilde kendi de bu sıkıntıları çekmeyecekti" dedi.

"NASIL BİR ANNELİK BU?"

Eylem Tok'un kendisini anne olduğunu söyleyerek savunduğunu belirten Çiçek, "Sadece şunu söylüyorum ona anneyim diyor. Nasıl bir annelik bu? Bir anne evlatsız kaldı, bir çocuk babasız kaldı. Yani bu mu annelik adaleti? Ben gerçekten bunu çok merak ediyorum" dedi.

Aci'nin annesi Pervin Aci'nin Eylem Tok'un yüz ifadesini çok merak ettiğini dile getiren Çiçek, "Eylem Tok'un yüzünü çok merak ediyordu. New York'ta resim çekildiklerinde gülümseyen yüz onun içinde o kadar büyük bir ukde olarak kalmıştı ki. Ama bugün Pervin Abla, bugün emin ol o yüzden hiçbir eser yoktu. Çünkü bütün salon sadece sizin için oradaydı. Onları destekleyen hiç kimse yoktu" ifadelerini kullanarak, Eylem Tok'un yüzünde sadece korku olduğunu açıkladı.

Eylem Tok'un bir sonraki duruşmaya kadar düşünerek bir karar vermesi çağrısında bulunan Çiçek, "Diğer mahkemeye kadar olan zamanda düşünüp gerçekten doğru olan kararı alır ve çocuğunu da bu zorluktan kurtarır" dedi.

"KATİL ANNESİ OLMAK NASIL BİR DUYGU" SORUSUNA "ALLAHU EKBER" YANITI

Turks in Boston Derneği'nin kurucusu Esat Gök, "Adaletin başladığı ilk gün bu. Tabii ki ilk duruşma ile biteceğini zannetmiyoruz. Tabii ki uzayacak ama içeride gerek hakimin tavrı olsun gördüğümüz konu bizim lehimize olacak hissi ve kanaati oluştu bizlerde. Mahkeme sonucunda da ben Eylem Hanım'a şey sordum. 'Katil annesi olmak nasıl bir duygu?' diye sordum. Kendisi de Allahu ekber dedi. Başka hiçbir şey söylemedi. Yani orada belki biraz alaycı bir tavırla yaklaşmış oldu ama biz kesinlikle bu süreçte kendisinin bu alaycı tavrını ağır bir şekilde ödeyeceğine eminiz" dedi.

"RAHAT UYUMADIĞINDAN YÜZDE YÜZ EMİNİZ"

Eylem Tok'un duruşmada çok tedirgin ve gergin olduğunu aktaran Gök, "Kendisine nefret dolu bakan kalabalığın etkisinden bayağı bir rahatsız oldu. Şu an içerisindeki korkunun ben katlanarak arttığı kanaatindeyim. Ama kendisinin ve oğlunun rahat uyku uymadığından yüzde yüz eminiz" dedi.

Öte yandan Cihantimur'un "taksirle öldürme ve yaralama", 44 yaşındaki annesi Eylem Tok'un ise "suçluyu koruma" suçundan Türkiye'ye iadesi isteniyor.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eylem Tok'a duruşma sırasında soruldu: Katil annesi olmak nasıl bir duygu? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (7)

 • ersen temel: ABD'de idam serbest ikisi de idam edilsin 66 13 Yanıtla
 • İshak Klein: Ulan bir şey yazardım ama.. zaten yazdığım hangi torumu yayınladınız ki?. 29 2 Yanıtla
  Ebu Zer: Katılıyorum 12 2
 • Yunus Durak: Kendi adalet sistemimiz o kadar karışı ve verilen cezalar o kadar yüzeysel ki, yabancının hukuk sisteminden medet umuyoruz. 20 yıl hüküm veriliyor, infaz yasası devreye girer, ceza yarıya düşüyor. Kanun çıkarıyoruz, anayasanın maddelerini değiştiriyoruz, anayasanın çoğu maddeleri defalarca değişti, bir madde 3-4 sefer değişir mi? 18 0 Yanıtla
 • Oğuz Özen: En azından idam olmasa da çünkü bu suçun cezası idam almayabilir abd de katil ve annesi ömür boyu şartlı tahliyesiz hapse girmeleri son derece adil bir karar olur inşallah abd adaleti tecelli eder 8 2 Yanıtla
 • Gülümser Colak: "KATİL ANNESİ OLMAK NASIL BİR DUYGU" SORUSU, bence çok saçma bir soru!!! çünkü katil annesi-babasi vs. hickimse olmak istemez!!!! Allah korusun. Adalet yerini bulsun mutlaka, ama kaza ile katil olmayi da hickimse istemez. Herkes, her an "katil" olabilir bence. Trafikdeki kendini "adam" sanan, kavgalara girişen kişiler, herkes olabilir. 4 2 Yanıtla
  MUSTAFA erol ÖZEN: Evet bu kaza herkesin başına gelebilir.ama herkes yurt dışına kacmaz 3 0

Advertisement