CHP'li Yazgan'dan AK Parti için sert sözler: Kılımız kıpırdamaz - Son Dakika
Güncel

CHP'li Yazgan'dan AK Parti için sert sözler: Kılımız kıpırdamaz

CHP\'li Yazgan\'dan AK Parti için sert sözler: Kılımız kıpırdamaz

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, siyasette yumuşama tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, ''Devrilecekse AKP iktidarı devrilecek, Türkiye Cumhuriyeti ise ilelebet payidar kalacak. Ülkemiz için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyarız ancak AKP için kılımız kıpırdamaz. CHP, kimsenin kurtarıcısı, payandası, stepnesi değildir, olamaz'' dedi.

17.06.2024 18:09

CHP lideri Özgür Özel'in AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretiyle başlayan "normalleşme, yumuşama" gündemi, 1 ay sonra Erdoğan'ın CHP'ye iadeiziyareti sonrası MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarıyla farklı bir boyuta geçerken CHP'den konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

"TÜM KESİMLERİN HAKLARI İÇİN SİYASETİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, siyasette yumuşama tartışmalarıyla ilgili "Devrilecekse AKP iktidarı devrilecek, Türkiye Cumhuriyeti ise ilelebet payidar kalacak. Ülkemiz için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyarız ancak AKP için kılımız kıpırdamaz. CHP, kimsenin kurtarıcısı, payandası, stepnesi değildir, olamaz" dedi.

CHP'den normalleşmeyle ilgili yeni açıklama: AKP için kılımız kıpırdamaz
CHP Milletvekili Ahmet Baran Yazgan

Yazgan, yaptığı yazılı açıklamada, "siyasette yumuşama" olarak da anılan sürecin CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in girişimiyle başladığını anımsatarak partisinin, başta emekçiler, işçiler, emekliler olmak üzere tüm kesimlerin haklarını savunmak için siyasetini sürdüreceğini, kutuplaşmayı engellemek için de makul zeminde siyasi partilerle görüşmeler yaptığını belirterek şunları kaydetti:

"Ne Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik, kültürel ve siyasi durumu açık yüreklilikle anlatmaktan geri duruyoruz ne de siyasi iktidarın ve küçük ortağının bundaki sorumluluğunu görmezden geliyoruz. Partimiz CHP'nin attığı adımlar, yalnızca eleştirmenin değil, yapıcı siyasetin de gereğidir. Yanlışları düzeltmek, ülkemizi Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin ışığında yeniden muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için yaptığımız çalışmaları kimse yanlışları üstlenmek, sorumluluğu muhalefete yıkmakla karıştırmasın. İktidarın sorumluluğunu üstlenmiyoruz.

"DEVRİLECEKSE AKP İKTİDARI DEVRİLECEK"

Siyaseten iktidar olmayı devlet olmakla karıştıran, siyasi ikballerini devletle birleştirmeye çalışanlara sesleniyoruz; devrilecekse AKP iktidarı devrilecek, Türkiye Cumhuriyeti ise ilelebet payidar kalacak. Ülkemiz için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyarız ancak AKP için kılımız kıpırdamaz. CHP, kimsenin kurtarıcısı, payandası, stepnesi değildir, olamaz. Yurttaşlarımızın sorunlarını tüm çıplaklığıyla, sinmeden gündeme taşımaya, çözüm yollarını anlatmaya devam edeceğiz. 31 Mart'ta kendisine güvenerek CHP'yi Türkiye'nin birinci partisi yapan halkımıza güzel günler sözümüz var."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel CHP'li Yazgan'dan AK Parti için sert sözler: Kılımız kıpırdamaz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Arif Baki: rakıyı susuz içmeyin dedik size kaç kere 44 8 Yanıtla
  • Zekai Kara: Siz bu devlet için bir tuğla bile koymadınız. Sanırım yerel seçimlerdeki dem destekli sonuçlar sizleri havalara getirdi gibi. Ama yanılıyorsunuz. Bu millet bu zihniyetin ne olduğunu gayet iyi biliyor. İlk genel seçimlerde millet yine 22 yıldır inandığı, güvendiği kişilere ülkeyi teslim edecektir. 20 17 Yanıtla
  • Mustafa karaca: Daha çok beklersiniz.yalancı bahar bitti. 14 11 Yanıtla
    Seash: çeyrek asırlık yalancı baharı hangi ülkede gördün sen. :)) 2 2
  • sedat ümit sarı: 2028 CHP oyu yine %25 i geçmezzzz. 1 0 Yanıtla

Advertisement