Elbistan'da CHP 51 yıl sonra belediyeyi kazandı - Son Dakika
Güncel

Elbistan'da CHP 51 yıl sonra belediyeyi kazandı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, 51 yıl sonra CHP Belediye Başkan Adayı Erkan Gürbüz, AKP'nin adayını geride bırakarak seçimi kazandı. Depremin ağır hasar bıraktığı Elbistan'da CHP, en son 1973'teki yerel seçimlerde kazanmıştı.

01.04.2024 14:30  Güncelleme: 14:37

Kahramanmaraş Elbistan'da CHP Belediye Başkan Adayı Erkan Gürbüz yüzde 37 oy oranı ile AKP'nin adayı Murat Mercan'ı geride bıraktı. CHP, en son 1973'teki yerel seçimlerde Elbistan kazanmıştı.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaklaşık 9 saat arayla sırasıyla iki depremden meydana gelmiş; Kahramanmaraş'ta 12 bin 713 kişi yaşamını yitirmişti. Depremin ağır hasar bıraktığı Elbistan'da CHP Belediye Başkan Adayı Erkan Gürbüz yüzde 37 oy oranı ile rakibini geride bıraktı. AK Parti'nin adayı Murat Mercan ise yüzde 34 oy aldı.

Elbistan'da 14-28 Mayıs 2023 Türkiye Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı yüzde 62, Millet İttifakı yüzde 29 oy almıştı.

Elbistan'da CHP 51 yıl sonra belediyeyi kazandı
Erkan Gürbüz

"ELBİSTAN İÇİN ARTIK DURMAYACAĞIZ"

Seçim bürosu önünde toplanan kalabalığa seslenen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "Kazanan Elbistan oldu, Elbistan için artık durmadan çalışacağız. Elbistan'ımıza hizmetkar olacağız" dedi.

Elbistan'da CHP 51 yıl sonra belediyeyi kazandı
Elbistan\'da CHP 51 yıl sonra belediyeyi kazandı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Elbistan'da CHP 51 yıl sonra belediyeyi kazandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Volkan İlhan: Bir elbistanlı olarak unutulduk ne yol var ne alt yapı tozdan pislikten göz gözü görmüyor..birde elbistanı cebinde bilip hor gören yetkiler en güzel cebı ve ağzının payını aldı yeni yönetime başarılar olmadı oda gider 11 0 Yanıtla

Advertisement