Son dakika Ali Öztunç haberleri, Ali Öztunç son dakika, son dakika Ali Öztunç

Son Dakika Ali Öztunç Haberleri

Son dakika Ali Öztunç haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ali öztunç haberleri anında burada.


 • 14.08.2022 14 Ağu 17:10 Nurhak Kültür Şenlikleri Sona Erdi Nurhak Kültür Şenlikleri Sona Erdi

  Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Nurhak Kültür Şenlikleri’, dün sona erdi. 2 gün süren şenliklere CHP Genel Başkan Yardımcıları Ali Öztunç ve Veli Ağbaba da katıldı. Festivalde; Manuş Baba, Serpil Efe, Umuda Ezgi, Ferhat Karaca ve Derya Çağlayan gibi isimler de sahne aldı.

 • 09.08.2022 09 Ağu 11:10 Ali Öztunç'tan Brezilya Büyükelçisine Mektup: 'Nae Sao Paulo Geminin Ülkeniz Sınırlarına Geri Çağrılması İçin Adım Atmanızı Talep Ediyoruz' Ali Öztunç'tan Brezilya Büyükelçisine Mektup: "Nae Sao Paulo Geminin Ülkeniz Sınırlarına Geri Çağrılması İçin Adım Atmanızı Talep Ediyoruz"

  CHP Doğa Hakları ve Çevre Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir Aliağa'da sökülmek üzere yola çıkan ve asbest içeren Brezilya donanmasına ait Nae Sao Paulo adlı gemi için Brezilya'nın Türkiye Büyükelçiliği'ne mektup yazdı. Öztunç, mektubunda; "İki ülke açısından hukuki sorumluluklar doğuracak olan Nae Sao Paulo adlı nükleer savaş gemisinin Türkiye’ye gönderilmesi işleminin bir an önce durdurulması, bahsi geçen tedbir kararı gereğince Nae Sao Paulo adlı nükleer savaş gemisinin ülkeniz sınırlarına geri çağrılması için gerekli adımları atmanızı talep ediyoruz" sözleriyle çağrı yaptı.

 • 08.08.2022 08 Ağu 23:03 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Büyük Balkan Buluşması'nda konuştu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Büyük Balkan Buluşması"nda konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Her birimizin sorumluluğu var. Sorumlulukları yerine getireceğiz.

 • 08.08.2022 08 Ağu 15:15 Ali Öztunç: 'Gelsin Edirne'ye Nebati, Gözlere Baksın. Ali Öztunç: "Gelsin Edirne'ye Nebati, Gözlere Baksın.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Edirne’de; “Geçmişte Türkiye’den Bulgaristan’a gidilip alışveriş yapılıp gelinirdi. Bugün Bulgaristan’dan Türkiye’ye geliniyor. Bu AK Parti hükümetinin beceriksizliğinin en somut göstergesidir. Sayın Maliye Bakanı Nebati, hani ‘gözlerde ışıltı’ diyor ya, gelsin bir Edirne’ye Nebati, gözlere baksın, Bulgaristan’dan gelenlerin gözlerindeki ışıltıyı görecek. Ama bizim yurttaşlarımızın gözlerindeki ışığın, ferin söndüğünü görecek” dedi.

 • 08.08.2022 08 Ağu 13:37 Edirne'de yabancı dildeki tabelalarla ilgili düzenleme yapılacak Edirne'de yabancı dildeki tabelalarla ilgili düzenleme yapılacak

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte yabancı dildeki tabelalarla ilgili düzenleme yapılacaklarını söyledi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 17:03 Çiğli'de Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Yüzme Havuzu Spor Kompleksi Açıldı Çiğli'de Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Yüzme Havuzu Spor Kompleksi Açıldı

  İzmir Çiğli Belediyesi'nin Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Yüzme Havuzu Spor Kompleksi törenle hizmete açıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un da katıldığı açılışta Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin konseri yurttaşlara keyifli anlar yaşattı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Görevi devralırken spor kulübümüzün 400 öğrencisi vardı. Şuan çeşitli branşlarda 3 bin 700 öğrencimiz var. Çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlar başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize 14 ayrı branşta spor yapma imkanı sunacağız" dedi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 12:59 Karşıyaka'da 'Birlik, Beraberlik ve Dayanışma' Sofrası Karşıyaka'da "Birlik, Beraberlik ve Dayanışma" Sofrası

  Karşıyaka Belediyesi tarafından, Muharrem Ayı dolayısıyla Zübeyde Hanım Mahallesi 100. Yıl Meydanı’nda düzenlenen "Birlik, beraberlik ve dayanışma lokması" programında yüzlerce yurttaş oruç açtı. Programa katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay cemevlerine yapılan saldırıları kınarken, birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı verdi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 01:15 İzmir'de sökümü gündeme gelen uçak gemisinin kente gelmemesi için konser verildi İzmir'de sökümü gündeme gelen uçak gemisinin kente gelmemesi için konser verildi

  İZMİR'in Aliağa ilçesinde sökümü gündeme gelen Brezilya Donanmasına ait uçak gemisi 'NAe Sao Paulo'nun İzmir'e gelmemesi için Gündoğdu Meydanında konser düzenlendi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 00:08 İzmir Gündoğdu'da Asbestli Gemi Karşıtı Miting. Ali Öztunç: 'İzmirli Nasıl Ki Birilerini Geldiği Gibi Gönderdiyse O Gemiyi de Getirenleri de... İzmir Gündoğdu'da Asbestli Gemi Karşıtı Miting. Ali Öztunç: "İzmirli Nasıl Ki Birilerini Geldiği Gibi Gönderdiyse O Gemiyi de Getirenleri de...

  İzmir Aliağa'da sökümü için izin verilen asbestli gemi Sao Paulo'nun kente getirilmemesi için Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "Eğer o gemi gelirse bu meydan dolar. İzmirli nasıl ki birlerini geldiği gibi gönderdiyse o gemiyi de o gemiyi getirenleri de geldiği gibi göndermeyi bilir. O gemi geldiği gibi gidecek. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, onlar kaybedecekler” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise "Buraya gelecek o gemilere buradan bir sözümüz var. Geldikleri gibi gidecekler” diye konuştu.

 • 03.08.2022 03 Ağu 14:42 Öztunç: 'Adalet ve Kalkınma Partisi, Selden Kütük Kaparcasına Yağmaya Başladı' Öztunç: "Adalet ve Kalkınma Partisi, Selden Kütük Kaparcasına Yağmaya Başladı"

  CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İstanbul Çekmeköy'de imara açılan Şehit Onbaşı Azim Özdemir Kışlası önündeki ağaçların kesildiği ormanlık alanda açıklama yaptı. Öztunç, “Adalet ve Kalkınma Partisi, selden kütük kaparcasına maalesef yağmaya başladı… Buradan yargıya sesleniyorum. Dönem değişiyor, devir değişiyor, imzayı atarken dikkat edin, ey bürokratlar” dedi.

 • 29.07.2022 29 Tem 13:25 Ali Öztunç: 'Antika Dedikleri Uçakların Ne Kadar Etkili Olduğu Ortaya Çıktı' Ali Öztunç: "Antika Dedikleri Uçakların Ne Kadar Etkili Olduğu Ortaya Çıktı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, geçen yıl kullanılmayan Türk Hava Kurumu uçaklarının bu yıl yangın söndürmede etkili olduğunu belirterek, “Antika dedikleri uçakların ne kadar etkili olduğu işte dün bir kez daha ispatlandı, ortaya çıktı. Geçtiğimiz yılki yangınların sorumlusu Bakan Pakdemirli’dir. Geçtiğimiz yıl bu uçakları kullandırmayan Pakdemirli o yanan ormanların sorumlusudur. Gün gelecek o yanan ormanların hesabını Pakdemirli bu millete verecek” dedi.

 • 29.07.2022 29 Tem 13:08 Faik Öztrak'ın Annesi Hayatını Kaybetti Faik Öztrak'ın Annesi Hayatını Kaybetti

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın annesi Ayten Öztrak vefat etti. Ayten Öztrak'ın cenazesi pazar günü Ankara Kocatepe Camisi'nde kılınacak öğlen namazının ardından Cebeci Mezarlığında defnedilecek.

 • 28.07.2022 28 Tem 20:12 Ali Öztunç'tan Eski Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'ye: Antika Dediğin Uçaklar Nasıl Çalışıyor Ali Öztunç'tan Eski Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'ye: Antika Dediğin Uçaklar Nasıl Çalışıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Marmaris’te başlayan orman yangınına Türk Hava Kurumu’na (THK) ait uçaklarla müdahale edildiğini söyledi. Öztunç, eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye “Geçtiğimiz yılki yangında bu uçakları kullanın dediğimizde onlar antika diye açıklama yapan eski bakan Pakdemirli bak antika dediğin uçaklar nasıl çalışıyor” diye sordu.

 • 28.07.2022 28 Tem 19:34 Ali Öztunç: Datça'ya Orman Yangını Açıklaması İçin Gelmiştik, Marmaris'te Yine Yangın Çıktı Ali Öztunç: Datça'ya Orman Yangını Açıklaması İçin Gelmiştik, Marmaris'te Yine Yangın Çıktı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Marmaris’te bu akşam orman yangını çıktığını duyurdu. Öztunç, “Datça’ya orman yangını açıklaması için gelmiştik, Marmaris’te yine yangın çıktı. Yerleşim merkezine çok yakın bölgede çıkan yangın umarım büyümeden söndürülür” dedi.

 • 28.07.2022 28 Tem 16:56 Ali Öztunç, Datça'da Yangının Çıktığı Mesudiye'de: 'Yandı Nasıl Olsa Buraya İnşaat Yapalım' Anlayışına Girerlerse, Şiddetle Karşı Çıkarız ve Mücadele... Ali Öztunç, Datça'da Yangının Çıktığı Mesudiye'de: 'Yandı Nasıl Olsa Buraya İnşaat Yapalım' Anlayışına Girerlerse, Şiddetle Karşı Çıkarız ve Mücadele...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Datça’da 13 Temmuz’da yangın çıkan Mesudiye Mahallesi’nde; “Datça’nın en güzel mahallelerinden biri Mesudiye Mahallesi ve bu mahalle orman içi, manzarası ise deniz. Müthiş bir yer burası. Yani kupon arazi... ‘Burayı birileri inşaat yapsın diye yaktılar’ demiyorum. ‘Yandı ne de olsa fırsat bu fırsat biz buraya inşaat yapalım’ anlayışına girerlerse, biz buna şiddetle karşı çıkarız ve mücadele ederiz” dedi.

 • 28.07.2022 28 Tem 00:16 Ali Öztunç: 'Ak Parti-Mhp Koalsiyon Hükümeti Kahramanmaraş'ın Deprem Gerçeği ile İlgili Kılını Kıpırdatmıyor' Ali Öztunç: "Ak Parti-Mhp Koalsiyon Hükümeti Kahramanmaraş'ın Deprem Gerçeği ile İlgili Kılını Kıpırdatmıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Hem AK Partili yerel yönetim hem de AK Parti-MHP koalisyon hükümeti Kahramanmaraş’ın deprem gerçeği ile ilgili kılını kıpırdatmıyor. Şimdi ben bunları söylüyorum diye hemen trollerini harekete geçirecekler, parti teşkilatlarının Whatsapp gruplarından talimatlarla bana saldıracaklar. İstediklerini yapsınlar umurumda değil. Allah göstermesin, büyük bir deprem şehrimizi sıkıntıya sokar, çok can kaybına sebep olur. O gün geldiğinde ah vah dememek için artık harekete geçmek gerekir” dedi.

 • 27.07.2022 27 Tem 13:56 Fay Hattı Üzerine Yapılan Şehir Hastanesi Zarar Gördü. Ali Öztunç: Para Hırsı Öyle Bir Şey Ki Bilimsizlik ve Vicdansızlığı Bir Araya Getiriyor Fay Hattı Üzerine Yapılan Şehir Hastanesi Zarar Gördü. Ali Öztunç: Para Hırsı Öyle Bir Şey Ki Bilimsizlik ve Vicdansızlığı Bir Araya Getiriyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta yaşanan 4.6 şiddetindeki deprem sonrasında Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde hasar oluşması üzerine hastanenin fay hattı üzerine kurulduğuna dikkat çekti. Öztunç, “Hastane yapılırken de uyardık. Ancak, uyarılarımızı kulak asmadılar. Para hırsı öyle bir şey ki bilimsizlik ile vicdansızlığı bir araya getiriyor” dedi.

 • 22.07.2022 22 Tem 22:11 Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a 'Ankapark' Tepkisi: 'Senin Siyasi Anlayışının Simgesi Olan Melih Gökçek Bu Pisliğin Sorumlusudur. Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a "Ankapark" Tepkisi: "Senin Siyasi Anlayışının Simgesi Olan Melih Gökçek Bu Pisliğin Sorumlusudur.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç; “Ankara, Ankapark siyasi ikbal için kullanılacak bir malzeme değildir” diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, “Senin siyasi anlayışının simgesi olan Melih Gökçek bu pisliğin sorumlusudur. Az biraz utanma duygun olsun” diye tepki gösterdi.

 • 20.07.2022 20 Tem 13:32 Ali Öztunç: 'Bakan Kurum Önce Salda'dan Ders Çıkarmamış' Ali Öztunç: "Bakan Kurum Önce Salda'dan Ders Çıkarmamış"

  CHP Çevre ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Resmi Gazete’de yayımlanan doğal sit alanlarının korunmasına yönelik ilke kararlarını, “Tüm ilkeleri doğal alanları, ormanları, tabiatı tüketme üzerine kurulu. Belli ki Bakan Murat Kurum Salda’dan ders çıkarmamış ve daha büyük tahribatların önünü açacak kararlara imza atmış” diye değerlendirdi.

 • 19.07.2022 19 Tem 17:33 Ali Öztunç: Adeta 'Elde Avuçta Ne Varsa Satın' Diye Talimat Almış Gibi Davranıyorlar Ali Öztunç: Adeta 'Elde Avuçta Ne Varsa Satın' Diye Talimat Almış Gibi Davranıyorlar

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de dün yayınlanan "Kamu Taşınmazı Tahsis Duyurusu 2022/1” başlıklı ilanla kamu taşınmazların yatırımcılara tahsis edilmesine “Adeta ‘elde avuçta ne varsa satın’ diye talimat almış gibi davranıyorlar. TBMM’ye getirdikleri torba yasalar da bu amaca hizmet ediyor” tepkisini gösterdi.

 • 17.07.2022 17 Tem 12:35 Öztunç, Asbestli Gemi İçin Uyardı: 'Bu Türkiye'deki En Büyük Çevre Katliamlarından Birine Sebep Olacak' Öztunç, Asbestli Gemi İçin Uyardı: "Bu Türkiye'deki En Büyük Çevre Katliamlarından Birine Sebep Olacak"

  CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, içinde 600 ton asbest barındırdığı belirtilen uçak gemisi NAe Sao Paulo’nun, söküm için İzmir Aliağa’ya gelmesine karşı “Bu Türkiye’deki en büyük çevre katliamlarından birine sebep olacak. Türkiye dünyanın çöplüğü değildir. AK Parti, Türkiye’yi dünyanın çöplüğü yapmaya karar vermiş ama biz bunu bozacağız” uyarısı yaptı.

 • 16.07.2022 16 Tem 18:50 Ali Öztunç: AKP'nin Atık Politikası, Evde Tozu Toprağı Halının Altına Süpürmekten Farksız Ali Öztunç: AKP'nin Atık Politikası, Evde Tozu Toprağı Halının Altına Süpürmekten Farksız

  CHP’nin doğa ve çevre haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 600 ton asbest içerdiği ileri sürülen Nea Sao Paulo adlı uçak gemisinin İzmir’in Aliağa ilçesinde sökümüne izin verilmesine tepki gösterdi. Öztunç, “Maalesef AKP’nin atık yönetimindeki paradoksları nedeniyle ülkemiz radyoaktif, asbestli, tehlikeli atık ve kimyasalların tehdidiyle karşı karşıyadır. AKP’nin atık politikası, evde tozu toprağı halının altına süpürmekten farksız” dedi.

 • 15.07.2022 15 Tem 16:57 Ali Öztunç: Tam Kupon Araziyi Yakmışlar. Sakın Buraları Birilerine Peşkeş Çekmeyin. Biz Buna Engel Oluruz Ali Öztunç: Tam Kupon Araziyi Yakmışlar. Sakın Buraları Birilerine Peşkeş Çekmeyin. Biz Buna Engel Oluruz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir’in Çeşme ilçesindeki yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Öztunç, “Ovacık bölgesinde yanan yerlere baktığımızda görüyoruz ki tam kupon araziyi yakmışlar. Tam villa girecek araziler yakılmış. Otel yapılacak yerler; büyük siteler, rezidanslar yapılacak yerler yakılmış. Uyarıyoruz; sakın yarın bir gün buraları birilerine peşkeş çekmeyin. Mehmet Cengiz’miş, şuymuş, buymuş, beşli çetenin bir üyesiymiş ya da ilçelerdeki AKP’nin beşli çetelerine vermekmiş, aklınızın ucundan dahi bunu geçirmeyin. Çünkü biz buna engel oluruz, engel olacağız” dedi. Öztunç, 15 Temmuz darbe girişiminin altıncı yıl dönümü dolayısıyla da “15 Temmuz’u fırsata çevirmek isteyen AKP, sivil darbe girişiminde bulundu. 15 Temmuz’un siyasi ayağı bulunmalıdır ve TBMM komisyon raporu açıklanmalıdır” diye konuştu.

 • 15.07.2022 15 Tem 16:44 CHP'li Öztunç, Çeşme'de yanan alanda incelemelerde bulundu CHP'li Öztunç, Çeşme'de yanan alanda incelemelerde bulundu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir'in Çeşme ilçesinde makilik alanları etkileyen yangının meydana geldiği bölgelerde inceleme yaptı.

 • 13.07.2022 13 Tem 21:34 Ali Öztunç: Defalarca Uyardık, 'Tedbir Alın' Dedik Ama AKP'nin Beceriksizliği Ormanlarımızın, Ciğerlerimizin Yanmasına Neden Oluyor Ali Öztunç: Defalarca Uyardık, 'Tedbir Alın' Dedik Ama AKP'nin Beceriksizliği Ormanlarımızın, Ciğerlerimizin Yanmasına Neden Oluyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Muğla’nın Datça ilçesinde çıkan orman yangınına ilişkin bir görüntü paylaştı ve “Datça’dan gelen görüntüler çok kötü. Maalesef bir kez daha yangınla mücadelede başarısız olunuyor. Defalarca uyardık, ‘tedbir alın’ dedik ama AKP’nin beceriksizliği ormanlarımızın, ciğerlerimizin yanmasına neden oluyor” dedi.

 • 11.07.2022 11 Tem 16:33 CHP, İstanbullu selle boğuşurken tatil yapan Ekrem İmamoğlu'nu savundu: 3 yıllık belediye başkanından hesap soruyorlar CHP, İstanbullu selle boğuşurken tatil yapan Ekrem İmamoğlu'nu savundu: 3 yıllık belediye başkanından hesap soruyorlar

  İstanbul'da Kurban Bayramı'nın ilk akşamı etkili olan sağanak nedeniyle 2 ilçede yaşanan sel felaketi sırasında tatilde olduğu için tepki çeken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na CHP destek verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "25 yıl yönetenin suçu yok mu? 25 yıl, AK Parti yönetti. 25 yılın hesabını vermiyorlar, 3 yıllık belediye başkanından hesap soruyorlar" sözlerini sarf etti.

 • 11.07.2022 11 Tem 13:25 CHP'li Öztunç: 'Soylu, Rüya Aleminde. CHP'li Öztunç: "Soylu, Rüya Aleminde.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “O akşam hepiniz Tayyip Erdoğan'ı balkon konuşmasına beklerken, dünya liderleri sıraya girecekler” yönündeki sözlerine tepki gösterdi. Öztunç, “Artık balkon konuşması falan yapma şansınız kalmadı. Bu millet size balkon konuşması yaptırmayacak. Muhtemelen, sarayda eşyalarını topluyor olacak. Özel eşyalarını toplayacak. Sayın Soylu, rüya aleminde, hayal görüyor. Sokağa bir çıksın bakalım; 2023’te balkon konuşması mı yapacaklarmış, yoksa evlerine gidip sessizce Millet İttifakı’nın galibiyetini, CHP’nin galibiyetini ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının konuşmasını mı izleyeceklermiş?” dedi.

 • 08.07.2022 08 Tem 16:01 CHP'li Öztunç'tan, Erdoğan'a: 'Kendileri Löp Diye Götürüyor, Millete Sabır. 20 Yıldır İktidardasın, Ne Sabrı? Daha Ne Kadar Sabredecek Sana Bu Millet' CHP'li Öztunç'tan, Erdoğan'a: "Kendileri Löp Diye Götürüyor, Millete Sabır. 20 Yıldır İktidardasın, Ne Sabrı? Daha Ne Kadar Sabredecek Sana Bu Millet"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı mesajında, “Milletimizden biraz daha sabır talep ediyorum” sözlerine tepki gösterdi. Öztunç, “Ekmek elden su gölden yaşıyorsun Tayyip Erdoğan. Millete sabır kalmadı, milletin sabır taşı çatladı. Kendileri löp diye götürüyor, millete sabır. 20 yıldır iktidardasın, ne sabrı? Daha ne kadar sabredecek sana bu millet” dedi.

 • 05.07.2022 05 Tem 17:23 Belediye meclisine katılmak isteyen köylüler ile zabıta arasında arbede yaşandı Belediye meclisine katılmak isteyen köylüler ile zabıta arasında arbede yaşandı

  Muğla'da, kurulması planlanan çimento fabrikasına Menteşe Belediyesi tarafından verilen yapı ruhsatı hakkında görüş bildirmek için Belediye Meclis Toplantısına katılmak isteyen köylüler ile belediye çalışanları arasında arbede yaşandı.

 • 04.07.2022 04 Tem 21:59 AKP'li Nevzat Ceylan Ankara'daki Ağaç Katliamına Tepki Gösterdi, CHP'li Ali Öztunç Teşekkür Etti AKP'li Nevzat Ceylan Ankara'daki Ağaç Katliamına Tepki Gösterdi, CHP'li Ali Öztunç Teşekkür Etti

  AKP Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Başkent’in Nallıhan ilçesindeki Sarıçalı Dağı’nda yaşları 500 ila bin 200 arasında değişen 50 civarında ağacın Orman İşletmesi tarafından kesildiğini belirterek, “Bu katliamı meslek taassubu içinde örtbas etmeye çalışanları Allah’a havale ediyorum” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise “Bu konularda hassas olan AK Parti vekili Sayın Ceylan’a ilgisi ve desteği için teşekkür ediyorum” paylaşımı yaptı.

 • 02.07.2022 02 Tem 12:35 Ali Öztunç, Hastane Randevu Sisteminin Araştırılmasını İstedi: 'Vatandaşlar Doktor Randevusu Almak İçin Milletvekilini Arıyor' Ali Öztunç, Hastane Randevu Sisteminin Araştırılmasını İstedi: "Vatandaşlar Doktor Randevusu Almak İçin Milletvekilini Arıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) uygulamasında oluşan aksaklıkların giderilmesi, hastaların muayene randevusu almakta yaşadıkları zorlukların önüne geçilmesi amacıyla alınacak tedbirlerin belirlenmesi ve çözüm yollarının araştırılması için TBMM’de komisyon kurulmasını istedi. Öztunç, “Vatandaş artık kamu hastanelerinden hizmet alamaz duruma getirilmiştir. Artık öyle bir duruma gelindi ki vatandaşlar milletvekili makamlarını doktor randevusu almak için aramaktadırlar” dedi.

 • 02.07.2022 02 Tem 09:53 Konak Belediye Başkanı Batur: 'Avrupa Şeref Bayrağı'nı Gururla Taşıyacağız' Konak Belediye Başkanı Batur: "Avrupa Şeref Bayrağı'nı Gururla Taşıyacağız"

  Avrupa Konseyi’nin Avrupa Şeref Bayrağı ödülünü alan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bu güzel ödül bizi kamçıladı, çok daha fazla çalışmamız, çok daha güzel şeyler yapmamız lazım” dedi. Ödülü Başkan Batur’a sunan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Onursal Üyesi Valeriou Ghiletchi ise “Şeref Bayrağı’nı takdim etmek benim için bir zevktir. Yaşasın Konak! Yaşasın Birleşik Avrupamız” diye konuştu.

 • 01.07.2022 01 Tem 12:39 Dikili Belediye Başkanı Kırgöz'den 3 Yıllık Değerlendirme Dikili Belediye Başkanı Kırgöz'den 3 Yıllık Değerlendirme

  Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu zamana kadar geçen 3 yıllık süre içerisinde gerçekleştirdiği hizmetleri ve geleceğe yönelik projelerini, Dikili Atatürk Meydanı’nda hemşehrileri ile paylaştı.

 • 30.06.2022 30 Haz 00:59 Başkan Oktay, Kılıçdaroğlu'na yangın raporu sundu Başkan Oktay, Kılıçdaroğlu'na yangın raporu sundu

  IHAAW150036-EKO/29-06-2022- Başkan Oktay, Kılıçdaroğlu'na yangın raporu sundu(Fotoğraflı)Güldemet Kızıl MUĞLA (İHA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, geçtiğimiz hafta yaşanan yangın sırasında belediyenin yaptığı çalışmaları anlatan...

 • 29.06.2022 29 Haz 15:02 Marmaris Belediye Başkanı Oktay, Kılıçdaroğlu'na Yangın Raporu Sundu Marmaris Belediye Başkanı Oktay, Kılıçdaroğlu'na Yangın Raporu Sundu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, geçen hafta ilçede yaşanan yangın sırasında belediyenin yaptığı çalışmaları anlatan bir rapor sundu. Oktay, “Hepimiz tek bir ağacın daha yanmaması için çalıştık. Hiçbirimizin gözüne uyku girmedi, ta ki yangın söndürülene kadar” dedi.

 • 28.06.2022 28 Haz 19:59 TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi.

 • 28.06.2022 28 Haz 19:59 CHP'li Ali Öztunç TBMM'de, İliç'teki Siyanür Sızıntısına Tepki Gösterdi: 'Bu Türkiye'nin Çernobili'dir' CHP'li Ali Öztunç TBMM'de, İliç'teki Siyanür Sızıntısına Tepki Gösterdi: "Bu Türkiye'nin Çernobili'dir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, TBMM Genel Kurulu’nda; Erzincan İliç’teki altın madeninde yaşanan siyanür sızıntısı ile ilgili “Elin Kanadalısı geliyor, Avustralyalısı geliyor bizim burada altını çıkartıyor, parayı kazanıyor. Tozunu, toprağını, siyanürünü yutmak da bizim yurttaşlarımıza kalıyor. Hükûmet artık tedbir almalı, bu Türkiye'nin Çernobil'idir” dedi.

 • 27.06.2022 27 Haz 17:09 Siyanür Sızıntısı Yaşanan Altın Madeninin Faaliyeti Durduruldu Siyanür Sızıntısı Yaşanan Altın Madeninin Faaliyeti Durduruldu

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Erzincan’ın İliç ilçesinde bulunan ve siyanür sızıntısı yaşanan altın madeninin faaliyetinin durdurulduğunu açıkladı.

 • 27.06.2022 27 Haz 17:09 Ali Öztunç: 'Sürecin Takipçisiyiz. 1,7 Milyar Dolarlık Yatırım Sahibinin 16 Milyon TL ile Caydırılamayacağını Biliyoruz' Ali Öztunç: "Sürecin Takipçisiyiz. 1,7 Milyar Dolarlık Yatırım Sahibinin 16 Milyon TL ile Caydırılamayacağını Biliyoruz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın siyanür sızıntısı yaşanan Erzincan İliç’teki altın madeninin faaliyetlerini durdurmasıyla ilgili “Sürecin takipçisiyiz. 1,7 milyar dolarlık yatırım sahibinin 16 Milyon TL ile caydırılamayacağını biliyoruz” dedi.

 • 27.06.2022 27 Haz 15:33 Erzincan'da Siyanür Sızıntısı Olan Altın Madenini İşleten Şirketten Açıklama: 'Solüsyon Döküntüsünün İçerisindeki Siyanür Miktarı Yaklaşık 8 Kilo' Erzincan'da Siyanür Sızıntısı Olan Altın Madenini İşleten Şirketten Açıklama: "Solüsyon Döküntüsünün İçerisindeki Siyanür Miktarı Yaklaşık 8 Kilo"

  Erzincan’ın İliç ilçesinde işlettiği altın madeninde yaşanan siyanür sızıntısı nedeniyle 16,4 milyon lira para cezası kesilen Anagold Madencilik’ten yapılan yazılı açıklamada, "Maden sahasında gerçekleşen solüsyon döküntüsünün içerisindeki toplam siyanür miktarı yaklaşık 8 kg’dır. Sosyal medyada yer alan asılsız iddialara göre tonlarca siyanür döküntüsü olduğu ve Fırat Nehri'ni etkilediği iddiaları tamamen yanlıştır" denildi.

 • 27.06.2022 27 Haz 14:06 Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a: 'İliç'te Kimyasal Sızıntıya Sebep Olan Firmaya Faaliyetten Men Cezası Uygulanacak Mı?' Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a: "İliç'te Kimyasal Sızıntıya Sebep Olan Firmaya Faaliyetten Men Cezası Uygulanacak Mı?"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Erzincan İliç’te Anagold Madencilik Şirketi’ne ait sahada boru hattının patlaması sonucu yaşanan kimyasal sızıntıyla ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a “Söz konusu firma hakkında faaliyetten men cezası uygulamayı düşünüyor musunuz? Siyanür ve diğer kimyasal sızıntılarıyla ilgili inceleme ve analizlerin sonuçlarını da kamuoyu ile paylaşacak mısınız?” diye sordu.

 • 25.06.2022 25 Haz 16:04 Ali Öztunç'tan Soylu'ya: 'Siz Suudi Prensin Şatafatlı Ziyafetine Giderken Marmaris Belediye Başkanı Yangını Söndürmek İçin Çalışıyordu' Ali Öztunç'tan Soylu'ya: "Siz Suudi Prensin Şatafatlı Ziyafetine Giderken Marmaris Belediye Başkanı Yangını Söndürmek İçin Çalışıyordu"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'a "Çöp arabalarına baksın" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Sizin gibi Marmaris'ten Ankara'ya saray sofrasına, Suudi Prens’in o şatafatlı ziyafetine gitmedi. Siz saray sofrasında otururken Marmaris Belediye Başkanı yangını söndürmek için ekibiyle birlikte canhıraş çalışıyordu" dedi.

 • 24.06.2022 24 Haz 17:26 Son dakika haberi! Ali Öztunç'tan Bakan Soylu'ya: 'Marmaris'te Yangını Bıraktın, Ankara'ya Gittin, Suudi Prensin Ziyafetine' Son dakika haberi! Ali Öztunç'tan Bakan Soylu'ya: "Marmaris'te Yangını Bıraktın, Ankara'ya Gittin, Suudi Prensin Ziyafetine"

  Son dakika haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, orman yangınlarının sürdüğü Marmaris’te, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “3-4 saatlik uykuyla duruyoruz” açıklamasına tepki gösterdi. Öztunç, “Sayın Soylu, Marmaris’te yangını bırakıp Ankara’ya, Suudi prensin ziyafetine, eğlencesine gidersen 3-4 saatlik uykuyla durursun zaten. Marmaris’te yangını bıraktın Ankara’ya gittin, Suudi prensin ziyafetine; eğlencesine sarayına gitti. Orada eğlence vardı, ziyafet vardı, gece tekrar buraya geldin yoruldun, 3-4 saatlik uykuyla durursun zaten. Sana biz mi Suudi prensin ziyafetine katıl dedik. 3-4 saatlik uykuyla durma sebebin, Ankara’ya gitmen, Suudi prensin ziyafetine katılmandır” dedi.

 • 24.06.2022 24 Haz 17:22 CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Marmaris'te konuştu CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Marmaris'te konuştu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, parti olarak yangınlara erken ve etkili müdahale beklediklerini belirtti.

 • 23.06.2022 23 Haz 19:59 Ali Öztunç: 'Yangının Marmaris Kent Merkezine Ulaşmaması İçin Koridor Oluşturuluyor. Yani Ağaçlar Kesiliyor' Ali Öztunç: "Yangının Marmaris Kent Merkezine Ulaşmaması İçin Koridor Oluşturuluyor. Yani Ağaçlar Kesiliyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Yangının Marmaris kent merkezine ulaşmaması için koridor oluşturuluyor. Yani ağaçlar kesiliyor, ormanlık arazi arası alan boşaltılıyor. Maalesef zamanında yapılamayan müdahale yangını daha da büyütüyor” dedi.

 • 23.06.2022 23 Haz 16:22 Ali Öztunç: Millete Ait Ormanlar Yandı; Uçak Yok, Helikopter Yok. Ama Saraya Dayanınca Hemen Helikopterler, Uçaklar Devreye Alındı Ali Öztunç: Millete Ait Ormanlar Yandı; Uçak Yok, Helikopter Yok. Ama Saraya Dayanınca Hemen Helikopterler, Uçaklar Devreye Alındı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Muğla’nın Marmaris ilçesinde süren orman yangına ilişkin, “Sayın Bakan, açıklamasında ‘Kontrolsüzlük yok ama kontrol altın alınmış bir yangın da söz konusu değil. Bunun ikisi arasında bir durum var’ diyor. Şaka gibi… Koca koca bakanlar şov yapıyorlar… Hemen arkamızda, Erdoğan’ın yazlık sarayına yakın, yangın şiddetli bir biçimde devam ediyor. Millete ait ormanlar yandı; uçak yok, helikopter yok. Ama saraya dayanınca hemen helikopterler, uçaklar devreye alındı” dedi.

 • 23.06.2022 23 Haz 13:13 Kılıçdaroğlu'ndan Marmaris'e destek ziyareti Kılıçdaroğlu'ndan Marmaris'e destek ziyareti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz Salı günü başlayan ve hala bazı noktalarda devam eden orman yangınları ile ilgili destek olmak için Marmaris'e geldi.

 • 23.06.2022 23 Haz 10:31 Didim Belediye Başkanı Atabay, Tekstil Park Açılış Törenine Katıldı Didim Belediye Başkanı Atabay, Tekstil Park Açılış Törenine Katıldı

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tekstil Park alanının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açılış törenine katıldı.

 • 23.06.2022 23 Haz 00:34 Ali Öztunç: Afet Koordinasyon Merkezini Dahi Koruyamadılar, Alevler Oraya Kadar İndi Ali Öztunç: Afet Koordinasyon Merkezini Dahi Koruyamadılar, Alevler Oraya Kadar İndi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Marmaris’teki orman yangınında alevlerin Değirmenyanı’na kadar indiğini belirterek, “Burada evler var, iş yerleri var ve daha da ilginci kamuya ait olan afet yönetim merkezi burasıydı. Afet kriz merkezi buradaydı. Yani dün akşam bakanların olduğu, tüm yetkililerin, valinin, kaymakamın olduğu yer burasıydı. Burayı boşaltmak zorunda kaldılar. Afet koordinasyon merkezini dahi koruyamadılar, oraya kadar indi” dedi.

 • 22.06.2022 22 Haz 22:24 Didim Belediye Başkanı Atabay, Kılıçdaroğlu'nu Karşıladı Didim Belediye Başkanı Atabay, Kılıçdaroğlu'nu Karşıladı

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim Amfi Tiyatro’nun açışını yapmak ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Didim Belediyesi ortaklığı ile yapılacak yeni yatırımların temelini atmak üzere Aydın'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşıladı.

 • 22.06.2022 22 Haz 21:12 Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris'teki Yangın Bölgesinde: 'Yeter Artık, Yeter. Bıçak Kemiğe Dayandı. Yazık Günahtır' Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris'teki Yangın Bölgesinde: "Yeter Artık, Yeter. Bıçak Kemiğe Dayandı. Yazık Günahtır"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, orman yangınlarının sürdüğü Marmaris’in Armutalan bölgesinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, “Beceriksiz bir yönetim var. Ne yaptığını bilmeyen bir yönetim var. Milletin başına bela oldular, bir an önce gitsinler… ‘Biz yönetemiyoruz’ desinler. ‘Beceremiyoruz’ desinler. ‘Biz ranta çalışıyoruz, biz beşli çeteye çalışıyoruz; biz çetelere, biz oligarklara, biz uyuşturucu baronlarına çalışıyoruz’ desinler, sandığı getirsinler. Bu ülke insan gibi yönetilsin. Bu ülkenin çıkarları korunsun, ormanları korunsun, ağaçları korunsun, insanları korunsun artık. Yeter artık, yeter. Bıçak kemiğe dayandı. Yazık günahtır” dedi.

 • 22.06.2022 22 Haz 20:32 Kılıçdaroğlu, Marmaris'te yangın bölgesinde incelemelerde bulundu (3) Kılıçdaroğlu, Marmaris'te yangın bölgesinde incelemelerde bulundu (3)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'nın Marmaris ilçesinde orman yangını bölgesinde incelemelerde bulundu.

 • 22.06.2022 22 Haz 16:27 Didim Belediye Başkanı Atabay, Kılıçdaroğlu'nu Karşıladı Didim Belediye Başkanı Atabay, Kılıçdaroğlu'nu Karşıladı

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim Amfi Tiyatro’nun açışını yapmak ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Didim Belediyesi ortaklığı ile yapılacak yeni yatırımların temelini atmak üzere Aydın'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşıladı.

 • 22.06.2022 22 Haz 15:18 Ali Öztunç: MEB'de Çalışan Geçici İşçiler, Ailelerinin, Çocuklarının Temel İhtiyaçlarını Bile Karşılamayacak Durumda Ali Öztunç: MEB'de Çalışan Geçici İşçiler, Ailelerinin, Çocuklarının Temel İhtiyaçlarını Bile Karşılamayacak Durumda

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) geçici statüde çalışan yaklaşık 33 bin işçiyle ilgili Bakan Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle bugün soru önergesi verdi. Öztunç, “Geçici işçi statüsündeki personelin, eğitim-öğretim tamamlanmadan işlerine son verilmektedir. 2-3 aylık dönemde bu kişilerin yeni bir iş bulma imkânı yok denecek kadar azdır. Çok düşük ücretlerle görev yapan bu kişiler, ailelerinin, çocuklarının temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak durumdadır” dedi.

 • 22.06.2022 22 Haz 12:48 CHP'li Öztunç: 'Ormanlar yakılıyor, yerine oteller, yazlıklar dikiliyor' CHP'li Öztunç: "Ormanlar yakılıyor, yerine oteller, yazlıklar dikiliyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Marmaris'teki orman yangınına ilişkin, "Ormanlar, ciğerlerimiz yakılıyor, yerine oteller, rezidanslar, villalar, yazlıklar dikiliyor.

 • 22.06.2022 22 Haz 12:46 Ali Öztunç: Aynı İş Bilmezlik, Aynı Becerisizlik, Aynı Dağınıklık Devam Ediyor. Biz Bu Filmi Geçen Yıl İzlemiştik Ali Öztunç: Aynı İş Bilmezlik, Aynı Becerisizlik, Aynı Dağınıklık Devam Ediyor. Biz Bu Filmi Geçen Yıl İzlemiştik

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Muğla’nın Marmaris ilçesinde süren orman yangınına ilişkin, “Hükümet, ‘Gece görüşlü yangın söndürme helikopterini dahil ettik’ demişti. Dün gece havadan müdahale edilemedi. Yangın sönecekti ama müdahale olmadı. Çünkü gece görüşlü yangın söndürme helikopteri yok. Hiç ders almamışlar. Aynı iş bilmezlik, aynı becerisizlik, aynı dağınıklık devam ediyor. Geçen yıl neyse bu yıl aynısı yaşanıyor. Biz, bu filmi geçen yıl izlemiştik” dedi.

 • 20.06.2022 20 Haz 13:23 Ali Öztunç'tan Fuat Oktay'a: '15 Temmuz Sonrası TMSF'ye Devredilen Şirket ve Gayrimenkul Sayısı Kaç' Ali Öztunç'tan Fuat Oktay'a: "15 Temmuz Sonrası TMSF'ye Devredilen Şirket ve Gayrimenkul Sayısı Kaç"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, “15 Temmuz sonrası Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen şirket ve gayrimenkul sayısı kaçtır? Bu şirket ve gayrimenkuller hangileridir? Bu şirketlere TMSF tarafından atanan kayyumlara ödenen ücretler ne kadardır? TMSF’nin kayyum olarak atadığı şirket yöneticilerinden siyasi parti üyesi olan var mıdır” diye sordu.

 • 17.06.2022 17 Haz 22:08 Kılıçdaroğlu İzmir'de Ali Kaya'nın Cenazesine Katıldı Kılıçdaroğlu İzmir'de Ali Kaya'nın Cenazesine Katıldı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 77 yaşında hayatını kaybeden Narlıdere Belediyesi Meclis Üyesi Nurhayat Kaya'nın eşi Ali Kaya için İzmir Narlıdere Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

 • 15.06.2022 15 Haz 19:14 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ziyaretlerde bulundu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ziyaretlerde bulundu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, beraberindekilerle Konya'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

 • 15.06.2022 15 Haz 18:56 Ali Öztunç: 'Akp Gözünü Sudan'a, Venezüella'ya, Afrika'ya Dikmiş; Konya'ya Körler' Ali Öztunç: "Akp Gözünü Sudan'a, Venezüella'ya, Afrika'ya Dikmiş; Konya'ya Körler"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “AKP, Konya’yı görmüyor. Konya Ovası değerlendirilse Türkiye’nin yaşadığı şu buğday, ayçiçek yağı noksanlığı giderilir. Bir Konya Ovası Türkiye’nin tahıl ürünlerini üretir, yeter de artar bile ama AKP gözünü Sudan’a, Venezüella’ya, Afrika’ya dikmiş; Konya’ya körler. Venezüella’ya gözleri açık, niye acaba? Orada tarım alanlarının kiralanmasını, buğday üretimini bir takım özel şirketler mi yapacak acaba, yine 5’li çete mi yapacak bu işleri?” diye konuştu.

 • 15.06.2022 15 Haz 14:31 CHP'li Öztunç'tan, Bakan Ersoy'a: 'Rtük'te Beyaz Masa Adı Altında Kamu Çalışanı Olmayan Kaç Kişi Yurt Dışına Görevlendirildi? CHP'li Öztunç'tan, Bakan Ersoy'a: "Rtük'te Beyaz Masa Adı Altında Kamu Çalışanı Olmayan Kaç Kişi Yurt Dışına Görevlendirildi?

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, “RTÜK'te Beyaz Masa adı altında kamu çalışanı olmayan kaç kişi yurtdışına görevlendirildi. Bu kişilere hotel, uçak bileti ve harcırah ödendi mi?” sorusunu yöneltti.

 • 14.06.2022 14 Haz 21:16 Çimento fabrikası kurulmasını istemeyen köylüler eylem yaptı Çimento fabrikası kurulmasını istemeyen köylüler eylem yaptı

  Muğla'da, kurulması planlanan çimento fabrikasına Menteşe Belediyesi tarafından verilen yapı ruhsatının iptal edilmesini isteyen köylüler ile belediye çalışanları arasında arbede yaşandı.

 • 12.06.2022 12 Haz 10:40 Ali Öztunç, İliç'teki Altın Madeni İçin Uyardı: 'Burada Yer Altı Sularına Karışacak Olan Kimyasal Atıklar Ne Börtü Bırakır Ne Böcek' Ali Öztunç, İliç'teki Altın Madeni İçin Uyardı: "Burada Yer Altı Sularına Karışacak Olan Kimyasal Atıklar Ne Börtü Bırakır Ne Böcek"

  CHP Genel Başkan Yardımcı Ali Öztunç, Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeninin neden olduğu tehlikeye dikkat çekerek, “Allah korusun, bu siyanür havuzlarında herhangi bir şey olması durumunda -ki burası deprem bölgesi, bir şey olması durumunda- burada yer altı sularına karışacak olan kimyasal atıklar Fırat’ı, Keban Barajı’nı, Munzur’u kirletir. Ne börtü bırakır ne böcek; taş üstünde taş bırakmaz. Buraları gerçekten sıkıntılı bir hale sokar. Bu yüzden buraya devletin daha fazla eğilmesi gerektiğini düşünüyoruz, denetimlerin daha fazla yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu yöntemle bu işi yapılmasının yanlış olduğunu söylüyoruz” dedi.

 • 10.06.2022 10 Haz 18:06 CHP'li Öztunç Erzincan'da basın toplantısı düzenledi CHP'li Öztunç Erzincan'da basın toplantısı düzenledi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, partisinin Erzincan İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 • 10.06.2022 10 Haz 16:32 Ali Öztunç: 'Papua Yeni Gine Kinası, 4 Lira 75 Kuruş. Oranın Parası Bile Bizim Paradan Daha Değerli Hale Gelmiş. Yazık' Ali Öztunç: "Papua Yeni Gine Kinası, 4 Lira 75 Kuruş. Oranın Parası Bile Bizim Paradan Daha Değerli Hale Gelmiş. Yazık"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Papua Yeni Gine diye bir devlet var, duydunuz mu? Yani, çok az bilinen bir devlet. Papua Yeni Gine kinası, yani parası 4 lira 75 kuruş. Oranın parası bile bizim paradan daha değerli hale gelmiş. Yazık. Bu kadar da olmaz” dedi.

 • 10.06.2022 10 Haz 15:55 CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Erzincan'da partililerle buluştu CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Erzincan'da partililerle buluştu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ile İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç Erzincan'da partililer ile bir araya gelerek erken seçim çağrısında bulundu.

 • 10.06.2022 10 Haz 12:05 Ali Öztunç: Testi Su Tutmuyor, Testi Kırılmış. Yapacak Tek Bir Şey Var; Seçim Ali Öztunç: Testi Su Tutmuyor, Testi Kırılmış. Yapacak Tek Bir Şey Var; Seçim

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı ‘gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi’ formülünün tutmadığını savunarak, “Testi su tutmuyor, testi kırılmış. Böylesine önlemlerle ekonomiyi düzeltemeyecekler, öyle görünüyor. Yapacak tek bir şey var; seçim, sandık. Halka gideceğiz. Dünyanın neresinde olursa olsun hükümetler, ekonomik kriz olduğu zaman seçime giderler” dedi.

 • 09.06.2022 09 Haz 20:39 Tunceli Esnafı: 'Ağlayarak Alyanslarını Satmaya Geliyorlar… Şu Anda Sadece Kendimizi Kandırmak İçin 'Şükürler' Diyebiliyoruz' Tunceli Esnafı: "Ağlayarak Alyanslarını Satmaya Geliyorlar… Şu Anda Sadece Kendimizi Kandırmak İçin 'Şükürler' Diyebiliyoruz"

  Tuncelili kuyumcu, yurttaşın durumunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’a “10 tane yüzük satan varsa 7 tanesi alyans. Kadınlar bunu verirken kimisinin gözleri doluyor, kimisi şey oluyor. Mecbur. ‘Çocuğu askere göndereceğim, üniversiteye göndereceğim” sözleriyle açıkladı. Bir berber, “Samimi olarak ‘Çok şükürler olsun’ diyorduk. Şu anda sadece yapmacık olarak, kendimizi kandırmak için, sadece geçici olarak ‘Şükürler’ diyebiliyoruz” diye konuştu.

 • 09.06.2022 09 Haz 13:20 CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç ve beraberindekiler Tunceli'de temaslarda bulundu CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç ve beraberindekiler Tunceli'de temaslarda bulundu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve beraberindekiler, Tunceli'de esnaf, ticaret ve sanayi odaları ile sivil toplum kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirdi.

 • 09.06.2022 09 Haz 12:13 CHP'li Öztunç, Tunceli'de: 'Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanı Adayı Mısın, Değil Misin? Sen Misin Aday, Damadın Mı?' CHP'li Öztunç, Tunceli'de: "Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanı Adayı Mısın, Değil Misin? Sen Misin Aday, Damadın Mı?"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP milletvekilleri ile birlikte Tunceli’de; “Tayyip Erdoğan sen aday mısın? İddialar var. ‘Tayyip Erdoğan aday olmayacak’ diye söyleniyor, Ankara’da. Haydi çık açıkla, Sayın Erdoğan. Cumhurbaşkanı adayı mısın, değil misin? Sen misin aday, damadın mı? Damadınsa, hangi damadın aday? Ya da sen çekileceksin, Bahçeli’yi mi aday yapacaksın? Ey Erdoğan. Getir sandığı, yap erken seçimi, bakalım Kasımpaşalı mısın, yoksa cesaretini mi yitirdin?” açıklamasını yaptı.

 • 09.06.2022 09 Haz 11:05 Ali Öztunç, 'Cumhurbaşkanı Tunceli'ye Köprü Sözünü Tutmadı. Bu Köprüyü Yapmak da CHP İktidarına Nasip Olacak' Ali Öztunç, "Cumhurbaşkanı Tunceli'ye Köprü Sözünü Tutmadı. Bu Köprüyü Yapmak da CHP İktidarına Nasip Olacak"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’de Keban Barajı üzerine köprü sözü verdiğini ancak yıllardır köprünün yapılmadığını anımsatarak, “Ha yaptırmayacaksanız, ki yaptırmayacaklarını da biliyoruz, inşallah CHP ve Millet İttifakı iktidara geliyor. Kısa süre içinde bu köprüyü yapmak da CHP’ye nasip olacak diye düşünüyoruz” dedi.

 • 06.06.2022 06 Haz 12:26 Öztunç'tan Bakan Soylu'ya: 'Sığınmacılar Otomatik Silahları Nereden Bulmaktadır?' Öztunç'tan Bakan Soylu'ya: "Sığınmacılar Otomatik Silahları Nereden Bulmaktadır?"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, sığınmacıların karıştıkları olaylarda silah kullandıkları, İstanbul’da atış poligonlarında otomatik silahlarla atış talimi yaptıkları yönünde basında yer alan haberleri TBMM gündemine taşıdı. Öztunç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Silahları nereden bulmaktadırlar? Bu konuda gerekli denetim yapılmakta mıdır? Yabancı uyruklu kişilerden ele geçirilen silah sayısı kaçtır?” diye sordu.

 • 05.06.2022 05 Haz 13:16 CHP'li Öztunç: 'Bir Yandan Devlete Ait Araziler, Koylar, Tesisler Özelleştirilirken, Diğer Yandan Denetleme Yetkisi de Özelleştirilmektedir' CHP'li Öztunç: "Bir Yandan Devlete Ait Araziler, Koylar, Tesisler Özelleştirilirken, Diğer Yandan Denetleme Yetkisi de Özelleştirilmektedir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AKP’nin Çevre Günü öncesinde Meclis’e getirdiği yasa teklifi ile çevresel denetimi sektör haline getirmeye çalıştığını belirtti. Öztunç, “Teklife göre, çevresel denetimler bakanlık tarafından yetki verilmiş özel firmalar tarafından da yapılabilecek. Bir yandan devlete ait araziler, koylar, fabrikalar, tesisler özelleştirilirken, diğer yandan denetleme yetkisi de özelleştirilmektedir. Devletin sadece kurumları değil, kamusal işlevleri de elinden alınarak, içi boşaltılmaktadır” dedi.

 • 04.06.2022 04 Haz 15:54 CHP'li Öztunç'tan Erdoğan'a: 'Ağzı Bozuk Olan Milletimiz Değil, Saray Etrafı, Sizin Çevreniz' CHP'li Öztunç'tan Erdoğan'a: "Ağzı Bozuk Olan Milletimiz Değil, Saray Etrafı, Sizin Çevreniz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemleri ile ilgili açıklamalarına ilişkin “Biz bugüne kadar hep milletimizin diliyle konuştuk. Milletimiz Gezi olaylarına nasıl bakıyorsa biz de aynı pencereden bakıyoruz” sözlerine tepki gösterdi. Öztunç, “Sayın Erdoğan, milletin dilinde 'sürtük' kelimesi yok. Milletin dilinde güzellik, güzel sözler var. Ha, sizin saray çevrenizde eğer bu tip kelimeler konuşuluyorsa, ki konuşuluyor, bunu zaten bütün alem, Türkiye öğrendi. Ağzı bozuk olan milletimiz değil, saray etrafı, sizin çevreniz" dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 14:27 Ali Öztunç: 'Ak Parti Datça'yı Yağmalamak İstiyor' Ali Öztunç: "Ak Parti Datça'yı Yağmalamak İstiyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Muğla’nın Datça ilçesinde kamuya ait 17 ayrı arsanın satışa çıkarıldığını belirterek, “Bir süre sonra göreceksiniz, oralarda koca koca oteller, yazlıklar, siteler yükselmiş olacak. Datça, Türkiye’nin en güzel, bakir turizm alanlarından birisi. AK Parti gözü buraya dikti ve şimdi Datça’yı yağmalamak istiyorlar” dedi.

 • 30.05.2022 30 May 15:48 Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a 'Vanlı Depremzedelerin Konutları Ne Zaman Teslim Edilecek?' Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a "Vanlı Depremzedelerin Konutları Ne Zaman Teslim Edilecek?"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 2019-2020 yıllarında yaşanan Van depremleri sonrası depremzedelerin kullanılamaz hale gelen konteynerlerde yaşamaya çalıştığına ve konutların tamamlanamadığına dikkat çekti. Öztunç, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a “İki yıldır bitirilemeyen deprem konutları ne zaman teslim edilecektir? Bu konutlar neden bitirilemiyor?” diye sordu.

 • 28.05.2022 28 May 16:55 CHP'li Öztunç'tan Marmaris'teki Otel İnşaatına Tepki: 'Halk Var, Halk. Rantı Bıraksınlar Biraz Halkçı Olsunlar. CHP'li Öztunç'tan Marmaris'teki Otel İnşaatına Tepki: "Halk Var, Halk. Rantı Bıraksınlar Biraz Halkçı Olsunlar.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Muğla Marmaris’te Sinpaş’a ait otel inşaatının önünde; “Turizm sezonunun ortasında, inşaat yasağı varken inşaat yapamazsınız. ‘580 lira günlük ceza öderiz yaparız.’ Yok öyle yağma. İki, dinamit patlatma işi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bu izni hangi akla dayanarak veriyor? Bakanın haberi yoksa, müdahale etsin. Bakan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı’na sırtını dayayan bu şirketten korkmasın. Halk var, hak. Rantı bıraksınlar biraz halkçı olsunlar artık. Giderayak nerede rant varsa onun peşine düşmüşler” tepkisini gösterdi.

 • 28.05.2022 28 May 12:49 Ankara Birlik Tiyatrosu Expo'da Sahne Aldı Ankara Birlik Tiyatrosu Expo'da Sahne Aldı

  EXPO 2021 Hatay alanları kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapamaya devam ediyor. Bugüne kadar çok sayıda tiyatro, konser, dinleti, sinema film gösterimleri ile öne çıkan EXPO alanları bu kez Ankara Birlik Tiyatrosu’na kapılarını açtı.

 • 27.05.2022 27 May 18:51 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç partisinin Muğla İl Başkanlığını ziyaret etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç partisinin Muğla İl Başkanlığını ziyaret etti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç CHP Muğla İl Başkanlığını ziyaret etti.

 • 27.05.2022 27 May 14:43 Ali Öztunç'tan iktidara 'Erken Seçim' Çağrısı: Buyurun gelin, 6 Kasım'da seçim yapalım Ali Öztunç'tan iktidara 'Erken Seçim' Çağrısı: Buyurun gelin, 6 Kasım'da seçim yapalım

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, iktidara erken seçim çağrısı yaparak, "Hadi buyurun, 6 Kasım'da seçim yapalım. Madem millet zenginleşti, madem bu kadar yüksek oyunuz var. Hani AK Partililer diyor ya 'yüzde şu kadar, bu kadar oyumuz var, bizde sıkıntı yok' diye. O kadar yüksek oyunuz varsa, millet de zenginleştiyse buyurun gelin, 6 Kasım'da seçim yapalım. CHP hazır. Millet İttifakı da hazır." dedi.

Advertisement