Son dakika Ali Öztunç haberleri, Ali Öztunç son dakika, son dakika Ali Öztunç

Son Dakika Ali Öztunç Haberleri

Son dakika Ali Öztunç haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ali öztunç haberleri anında burada.


 • 23.09.2023 23 Eyl 14:06 CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresinde Ali Öztunç'tan CHP'yi Dizayn Etmeye Çalışanlara Tepki CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresinde Ali Öztunç'tan CHP'yi Dizayn Etmeye Çalışanlara Tepki

  CHP Ankara İl Başkanlığı kongresinde konuşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bazı isimlerin CHP'yi dizayn etmeye çalıştığını belirterek, CHP'lilerin buna izin vermeyeceğini söyledi. Kongreye CHP lideri Mansur Yavaş ve diğer parti üyeleri de katıldı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 13:27 CHP Ankara İl Kongresi... Divan Başkanı Ali Öztunç: 'Chp, Zor Günlerin Partisidir, Bu Ülkeyi Kuran Partidir, Kuvay-I Milliye'nin Partisidir, Zor... CHP Ankara İl Kongresi... Divan Başkanı Ali Öztunç: "Chp, Zor Günlerin Partisidir, Bu Ülkeyi Kuran Partidir, Kuvay-I Milliye'nin Partisidir, Zor...

  CHP Ankara İl Kongresi, bugün yapılıyor. Kongrede Divan Başkanı seçilen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, " Türkiye zor günlerden geçiyor. Ekonomi bitmiş, insanlar geçinebilmek için çok büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Evet, kabul edeceğiz, CHP de zor günlerden geçiyor. Ama hiçbir zaman unutmayacağız, CHP zor günlerin partisidir. CHP, bu devleti kuran partidir, Kuvay-i Milliye’nin partisidir, zor günleri aşmayı bilen bir parti olmuştur, her zaman olmuştur, olacaktır da" dedi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 13:02 CHP'li Öztunç, Kahramanmaraş'ta su sorunu yaşandığını söyledi CHP'li Öztunç, Kahramanmaraş'ta su sorunu yaşandığını söyledi

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "Kahramanmaraş'ta içmek, sulamak ve banyo yapmak için su yok." dedi.

 • 09.08.2023 09 Ağu 11:10 Eski bakanın Meclis'te dağıttığı zeytinyağı CHP'li vekili kızdırdı: Bu bir rüşvettir Eski bakanın Meclis'te dağıttığı zeytinyağı CHP'li vekili kızdırdı: Bu bir rüşvettir

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eski AK Partili Bakan ve Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez'in dün TBMM'de vekillere dağıttığı zeytinyağlarına tepki gösterdi. Öztunç, zeytinyağını iade edeceğini belirtti ve bu durumu rüşvet olarak nitelendirdi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 20:15 CHP Milletvekili Zeytinyağı Dağıtımına Tepki Gösterdi CHP Milletvekili Zeytinyağı Dağıtımına Tepki Gösterdi

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in milletvekillerine zeytinyağı dağıtmasına rüşvet olarak değerlendirerek zeytinyağını iade ettiğini açıkladı. Öztunç, zeytinyağının içerisinde Akbelen köylülerinin emeği olduğunu ve bu durumu kabul etmediklerini belirtti.

 • 01.08.2023 01 Ağu 14:07 Ali Öztunç: 'Deprem Maraş'ı Vurdu, Susuzluk Kırıyor. Ali Öztunç: "Deprem Maraş'ı Vurdu, Susuzluk Kırıyor.

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM’de; 6 Şubat depreminin ardından 176 gün geçtiğini söyledi ve “Deprem Maraş’ı vurdu, susuzluk kırıyor… Maraş’ta çok büyük su sıkıntısı var. Köylerde, mahallelerde, şehirde su akmıyor. Günlerdir, depremzedeler banyo yapamıyorlar… Yüzde 70’lerde oy aldın ey Tayyip Erdoğan. Hiç mi aramıyorsun belediye başkanını, milletvekillerini? 5 milletvekili verdiği sana Kahramanmaraş, ey Tayyip Erdoğan” dedi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 13:49 CHP Milletvekili Ali Öztunç, Davutoğlu'nun CHP listelerinden aday olma isteğine tepki gösterdi CHP Milletvekili Ali Öztunç, Davutoğlu'nun CHP listelerinden aday olma isteğine tepki gösterdi

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun CHP listelerinden aday olma isteğine tepki göstererek, kimse Davutoğlu'nu zorla aday yapmadıklarını ve seçimlere yine tek başlarına girerek boylarının ölçüsünü almaları gerektiğini söyledi. Öztunç ayrıca Kahramanmaraş'ta yaşanan su sorununa da dikkat çekerek, depremzedelere gönderilen yardım paralarının nerede olduğunu sordu.

 • 01.07.2023 01 Tem 14:28 CHP Milletvekili Ali Öztunç, Et ve Süt Kurumu'nun satış mağazalarının kapatılmasını Meclis gündemine taşıdı CHP Milletvekili Ali Öztunç, Et ve Süt Kurumu'nun satış mağazalarının kapatılmasını Meclis gündemine taşıdı

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Et ve Süt Kurumu'nun satış mağazalarının kapatılmasını Meclis gündemine taşıdı. Öztunç, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya yazılı soru önergesi vererek, mağazaların kapatılma gerekçelerini sordu. Öztunç, vatandaşların ucuz et ve süt ürünleri almak için uzun kuyruklar oluşturduğu mağazaların kapatılmasının büyük hayal kırıklığına yol açtığını belirtti.

 • 27.06.2023 27 Haz 10:56 Depremzedelere yüksek faturalar gönderiliyor Depremzedelere yüksek faturalar gönderiliyor

  Kahramanmaraş'ta depremden etkilenen vatandaşlara binlerce liralık elektrik faturaları gönderilmeye başlandı. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, seçimlerden önce 'Depremzedeye elektrik faturası gitmeyecek' denildiğini ancak seçimlerin ardından yüksek faturaların gönderildiğini belirtti. Depremzedelere 11 bin 977 liralık ve 16 bin 504 liralık faturalar gönderildiği ortaya çıktı. Elektrik, su ve doğal gaz faturalarının 3 ay boyunca ertelendiği açıklanmıştı.

 • 31.05.2023 31 May 11:32 CHP'de grup başkanvekilleri kim olacak? İşte kulislerde konuşulan 8 isim CHP'de grup başkanvekilleri kim olacak? İşte kulislerde konuşulan 8 isim

  Seçimlerin ardından hareketli saatlerin yaşandığı CHP'de Kılıçdaroğlu'nun ardından grup başkanlığı ve grup başkanvekilliği görevlerine kimin geleceği merak ediliyor. CHP Grup Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Manisa Milletvekili Özgür Özel, grup başkanvekilliğine 8 ismin talip olduğunu söyledi. Söz konusu 8 adayın Ali Mahir Başarır, Ali Öztunç, Bülent Tezcan, Gökhan Günaydın, Mahmut Tanal, Murat Bakan, Murat Emir ve Zeynel Emre olduğu ileri sürüldü.

 • 28.05.2023 28 May 09:47 CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Kahramanmaraş'ta oyunu kullandı CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Kahramanmaraş'ta oyunu kullandı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, memleketi Kahramanmaraş'ta Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda oyunu kullandı. Öztunç, seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını diledi.

 • 30.04.2023 30 Nis 15:37 CHP'li Öztunç'tan Kahramanmaraş'taki susuz köye tepki CHP'li Öztunç'tan Kahramanmaraş'taki susuz köye tepki

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş'taki Sakarkaya Köyü'ne depremin üzerinden 84 gün geçmesine rağmen hala su verilememesine tepki göstererek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı çağırdı.

 • 25.04.2023 25 Nis 17:20 Ali Öztunç'tan Mansur Yavaş'a Sıvı Gübre Teşekkürü: 'Depremin Yaralarını Birlikte Saracağız. Allah, Mansur Yavaş Başkanımdan Razı Olsun' Ali Öztunç'tan Mansur Yavaş'a Sıvı Gübre Teşekkürü: "Depremin Yaralarını Birlikte Saracağız. Allah, Mansur Yavaş Başkanımdan Razı Olsun"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’a Kahramanmaraşlı depremzede çiftçilere yaptığı sıvı gübre desteği ve diğer destekler için teşekkür etti. Öztunç, “Bizim isteğimizle çiftçilere büyük yardımlarda bulunuyor. 400 bin litre sıvı gübreyi Kahramanmaraşlı çiftçilere Ankara Büyükşehir Belediyesi yolladı. 11 ilçedeki tüm çiftçilerimize 400 bin litre sıvı gübre Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından veriliyor. Yaklaşık 2 milyon adet domates ve biber fidesi çiftçilere veriliyor. Depremin yaralarını birlikte saracağız. Allah, Mansur Yavaş Başkanımdan razı olsun” dedi.

 • 20.04.2023 20 Nis 17:51 Kahramanmaraş'ta Fırtına ve Hortum Depremzedelerin Çadırlarına Zarar Verdi Kahramanmaraş'ta Fırtına ve Hortum Depremzedelerin Çadırlarına Zarar Verdi

  Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde bugün fırtına yaşandı ve hortum meydana geldi. Depremde ağır hasar alan binaların çatılardan kopan parçalar çadırların üzerine düştü ve elektrik direkleri yıkıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, çadırkentte çok sayıda yaralı olduğunu belirtti.

 • 19.04.2023 19 Nis 16:29 Ali Öztunç, Ozan Aşık Mahsuni Şerif'in Köyünde Vatandaşların Harabeye Dönmüş Okulda Oy Kullanmak Zorunda Bırakılmasına Tepki Gösterdi: 'Uyarıyorum... Ali Öztunç, Ozan Aşık Mahsuni Şerif'in Köyünde Vatandaşların Harabeye Dönmüş Okulda Oy Kullanmak Zorunda Bırakılmasına Tepki Gösterdi: "Uyarıyorum...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraşlı ozan Aşık Mahzuni Şerif’in köyü Berçenek’te harabeye dönmüş kapısı, penceresi olmayan okulda sandık kurularak vatandaşların oy kullanmak zorunda bırakılmasını eleştirdi. Öztunç, “Yıllardır atıl vaziyette bulunan bir bina ve oyun burada kullanılacağı söyleniliyor. Yazıklar olsun. Gerçekten yazıklar olsun. Sebep? AK Parti’ye burada oy çıkmadığı için, çıkma ihtimali olmadığı için Aşık Mahzuni Şerif’in köyü olduğu için ‘hayır’ diyorlar. Siz diyorlar siz bu köy okulunda oy kullanmaya mahkumsunuz. Yetkilileri uyarıyorum; Burada sandık kurulamaz, oy verilemez. Uyarıyorum, tedbir alın. 14 Mayıs’ta bu köye bir konteyner gönderin ve vatandaş gelsin konteynerde temiz ortamda daha güvenli, seçim güvenliğinin sağlandığı bir ortamda oyunu kullansın” dedi.

 • 16.04.2023 16 Nis 17:15 Öztunç'tan İktidara Depremzede Çiftçi Çağrısı: 'Vatandaşa Traktör Alması İçin Parasını Verin ya da Devlet Olarak Traktör Verin' Öztunç'tan İktidara Depremzede Çiftçi Çağrısı: "Vatandaşa Traktör Alması İçin Parasını Verin ya da Devlet Olarak Traktör Verin"

  Seçim bölgesi olan Kahramanmaraş’ın köylerini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, depremde enkaz altında kalan traktörlere dikkat çekti. Öztunç, “Çağrımız şu: Bir an evvel traktörlerle ilgili sorunları çözün. Vatandaşa traktör alması için gerekli parasını verin ya da vatandaşa devlet olarak traktör verin. Çünkü devletin görevi budur” dedi.

 • 13.04.2023 13 Nis 17:05 Ali Öztunç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Mülakatı Sen Getirdin, Milleti Perişan Ettin, Kendi Yakınlarını Göreve Getirdin. Ali Öztunç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Mülakatı Sen Getirdin, Milleti Perişan Ettin, Kendi Yakınlarını Göreve Getirdin.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mülakatı kaldıracakları yönündeki vaadiyle ilgili "Komik, gerçekten komik. Milleti kandıracağını sanıyor. Mülakatı sen getirdin, mülakatla milleti perişan ettin, hak edeni görevine vermedin; eş, dost, akraba, kendi yakınlarını göreve getirdin, kul hakkı aldın, kul hakkı. Şimdi de mülakatı kaldıracağım diyorsun. Yalan söylüyor. Bu topraklar, bize vatan olduğu günden bu yana bu kadar çok yalan söyleyen başka bir siyasi şebeke gelmemiştir bu topraklara" dedi.

 • 12.04.2023 12 Nis 16:24 Ali Öztunç: 30 gün sonra Millet İttifakı iktidara gelecek Ali Öztunç: 30 gün sonra Millet İttifakı iktidara gelecek

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ta düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 30 gün sonra Millet İttifakı'nın iktidara geleceğini söyledi.

 • 07.04.2023 07 Nis 12:33 Ali Öztunç: 'İki Ay İçerisinde Eğer Kendi Deprem Bölgesine Tuvalet Üretip Gönderemiyorsa Yazık Ya. Böyle Hükümet mi Olur' Ali Öztunç: "İki Ay İçerisinde Eğer Kendi Deprem Bölgesine Tuvalet Üretip Gönderemiyorsa Yazık Ya. Böyle Hükümet mi Olur"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yurttaşların ihtiyaçlarının sürdüğünü belirterek, “İlk günkü ihtiyaçlar neyse aynı ihtiyaçlar var. Daha bugün sabah beni arayıp çadır, çocuk bezi, kadın erkek iç çamaşırı isteyenler oldu. Hâlâ aynı ihtiyaçlar devam ediyor. Aynı eksiklik devam ediyor. Hala tuvalet ihtiyacı var ya. Vatandaş, köylere seyyar tuvalet istiyor. İki ay geçmiş. Bir devlet, iki ay geçmiş depremde, iki ay içerisinde eğer kendi deprem bölgesine tuvalet üretip gönderemiyorsa yazık ya. Böyle hükümet mi olur” dedi. Öztunç, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun depremden sonra sosyal medyaya uygulanan bant daraltmasıyla ilgili “Gerekli bir durum vardı ki yapıldı” şeklindeki sözlerine ilişkin de “Neydi öyle gerektiren? Güvenlik mi, başka bir şey mi? Bakan, bir cevap veremiyor. Eviriyor, çeviriyor lafı. Ne söyleyeceğini bilmiyor, çünkü niye daraltıldığını o da bilmiyor. Talimat gelmiştir saraydan, daralt demişlerdir, onlar da daraltmıştır” değerlendirmesini yaptı.

 • 24.03.2023 24 Mar 17:28 Ali Öztunç, 'İddiaya Göre Vatandaş Benden Çadır İstemiş, Bir İş Adamına Göndermişim. İş Adamı Demiş Ki, 'Chp'ye ya da Hdp'ye Üye Olacaksın'. Böyle... Ali Öztunç, "İddiaya Göre Vatandaş Benden Çadır İstemiş, Bir İş Adamına Göndermişim. İş Adamı Demiş Ki, 'Chp'ye ya da Hdp'ye Üye Olacaksın'. Böyle...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuşan kişinin iddialarının “baştan sona yalan ve mizansen” olduğunu belirterek  “Bakın, iddiaya göre vatandaş benden çadır istemiş ben verilmesi talimatını vermişim, arkasından konteyner istemiş, bir iş adamına göndermişim, iş adamı demiş ki, ‘CHP’ye ya da HDP’ye üye olacaksın’ Böyle bir olay baştan sona yok, baştan sona bir yalan, bir mizansen, bir kurgu. Neden oldu peki bu?...Kahramanmaraş merkezde Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçeceği güzergahtaki üzerinde ABB logosu olan bütün çadırları söktüler. Bunu ifşa edince herhalde bu hazımsızlıktan kaynaklı cevap vermek istediler. Böyle bir mizansen gerçekleştirmişler” dedi.

 • 23.03.2023 23 Mar 23:21 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta esnafla bir araya geldiği görüntüler paylaşıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta esnafla bir araya geldiği görüntüler paylaşıldı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta depremzede esnafı ziyaretine ilişkin görüntüleri paylaştı.

 • 23.03.2023 23 Mar 23:21 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta esnafla bir araya geldiği görüntüler paylaşıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta esnafla bir araya geldiği görüntüler paylaşıldı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta depremzede esnafı ziyaretine ilişkin görüntüleri paylaştı.

 • 15.03.2023 15 Mar 13:38 Ali Öztunç: 'Akp, Depreme Uğramış Kentlerde Yurttaşların Diğer Afetlere Maruz Kalmasını Önleyecek Bir Akla Sahip Değil' Ali Öztunç: "Akp, Depreme Uğramış Kentlerde Yurttaşların Diğer Afetlere Maruz Kalmasını Önleyecek Bir Akla Sahip Değil"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Şanlıurfa ve Adıyaman’da can kaybının yaşandığı sel felaketiyle ilgili “Pandemide maske dağıtmaktan aciz AKP, depreme uğramış kentlerde yurttaşların diğer afetlere maruz kalmasını önleyecek bir akla sahip değil. Deprem sonrasında kurdukları çadırlar dahi afete dayanıksız. Bu ya beceriksizliktir ya da umursamazlıktır” dedi.

 • 14.03.2023 14 Mar 16:13 Ali Öztunç'tan Mahir Ünal'a Tepki: 'Kendi Eksikliklerini Örtbas Etmek İçin Bizim Üzerimizden Siyaset Yaparak Hedef Şaşırtmaya Çalışıyorlar' Ali Öztunç'tan Mahir Ünal'a Tepki: "Kendi Eksikliklerini Örtbas Etmek İçin Bizim Üzerimizden Siyaset Yaparak Hedef Şaşırtmaya Çalışıyorlar"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Antakya’yı Konya ve Kocaeli Büyükşehir belediyeleri ayağa kaldırdı. Benim en çok üzüldüğüm, deprem bölgesinde İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyelerinin yokluğuydu” diyen AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a tepki gösterdi. Öztunç, “Halk CHP’yi biliyor. Bizler de kendimizi biliyoruz. Kendi eksikliklerini örtbas etmek için bizim üzerimizden siyaset yaparak hedef şaşırtmaya çalışıyorlar” dedi.

 • 11.03.2023 11 Mar 23:37 Ali Öztunç'tan Mehmet Özhaseki'ye: 'Sende Vicdan Yok. Sen Vicdansızsın, Sen Siyasetten Dolayı Kalbini Karartmış Birisin' Ali Öztunç'tan Mehmet Özhaseki'ye: "Sende Vicdan Yok. Sen Vicdansızsın, Sen Siyasetten Dolayı Kalbini Karartmış Birisin"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “İşleri halen daha algı belediyeciliği. İşleri hâlâ çalışıyormuş gibi yaparak devam ettirmek” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye; “Hani ‘nerede’ diye soruyorsun ya, git çadır kentlere bak bakalım kim yapmış su ve kanalizasyon işlerini? Git Maraş’a sor, Maraş’ta çadır kentlere git. Sokaklara çık bakalım… Ama sende vicdan yok. Sen vicdansızsın, sen siyasetten dolayı kalbini karartmış birisin” diye yanıt verdi.

 • 11.03.2023 11 Mar 11:53 Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesi ziyaretinde slogan atanları eliyle susturdu Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesi ziyaretinde slogan atanları eliyle susturdu

  Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte deprem bölgesine gitti. Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde depremzedelerle bir araya gelirken, kendisi için atılan sloganları engellediği anlar kameralara yansıdı.

 • 08.03.2023 08 Mar 12:30 Ali Öztunç: '3 Katlı Binaların Hepsi Ayakta, Çok Katlılar Yıkıldı. Belediyenin Yanlış Ruhsat Vermesinin Bariz Örneği' Ali Öztunç: "3 Katlı Binaların Hepsi Ayakta, Çok Katlılar Yıkıldı. Belediyenin Yanlış Ruhsat Vermesinin Bariz Örneği"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 6 Şubat depreminde Kahramanmaraş’ta ayakta kalan yapıları göstererek “Buradaki 3-4 katlı binaların hepsi ayakta. Geçmişte burası 3 katın üzerine izin verilmezdi. Ne zaman ki çok kata izin verildi, depremde hepsi yıkıldı. Bu belediyenin yanlış ruhsat vermesi, yerel yönetimlerin hatasının çok bariz bir örneğidir” dedi.

 • 03.03.2023 03 Mar 12:56 Ali Öztunç, İzmit Belediyesi'nin Pazarcık'ta Kurduğu Aşevini Ziyaret Etti Ali Öztunç, İzmit Belediyesi'nin Pazarcık'ta Kurduğu Aşevini Ziyaret Etti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, İzmit Belediyesi ekipleri tarafından Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde depremzedeler için kurulan aşevini ziyaret etti.

 • 28.02.2023 28 Şub 17:29 Ali Öztunç: Sayın Erdoğan, Elbistan'da Demiş Ki, 'Şehri Ovadan Alıp Dağlık Bölgeye Taşıyacağız' Elbistan İçin Bunu Yapıyorsun, Maraş İçin Niye... Ali Öztunç: Sayın Erdoğan, Elbistan'da Demiş Ki, 'Şehri Ovadan Alıp Dağlık Bölgeye Taşıyacağız' Elbistan İçin Bunu Yapıyorsun, Maraş İçin Niye...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Sayın Erdoğan az önce Elbistan’da bir açıklama yapmış, demiş ki, ‘şehri ovadan alıp dağlık bölgeye taşıyacağız’ demiş Elbistan için, peki Elbistan için bunu yapıyorsun, Maraş için niye yapmıyorsun? Maraş için de şehri ovaya taşımaya çalışıyorsun, Çınarlı’ya, atış alanı bölgesine Kılılı’ya, şaştılar iyice ne yapacaklarını bilmiyorlar” dedi. Öztunç, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni kentte görmediğini söyleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e “Altı üstü bir teşekkür edeceksin, hadi etmiyorsun bari yalan söyleme arkadaş, ‘görmedim Ankara Büyükşehir’i’ deme...İlk günlerde Hayrettin Güngör’ü görene aşk olsun, yoktu piyasada, nerede saklandıysa, nereye gittiyse, hangi bağ evindeyse yoktu, kayıplardı” diye tepki gösterdi.

 • 28.02.2023 28 Şub 00:23 Ali Öztunç'tan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör'e Abb Tepkisi: 'Sizin Hizmetinize Verilen Araçların Listesi Bak Bu. Teslim Alan da... Ali Öztunç'tan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör'e Abb Tepkisi: "Sizin Hizmetinize Verilen Araçların Listesi Bak Bu. Teslim Alan da...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün “Ben Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni (ABB) burada hiç görmedim. Başkan gelmiş, gitmiş diyorlar. Kendisini de görmedim. Burada da ne yaptıklarının bilgi sahibi değilim” açıklamasını eleştirdi. ABB’nin deprem bölgesi Kahramanmaraş’a gönderdiği iş makinesi ve kamyonların listesini paylaşan Öztunç, “Sizin hizmetinize verilen araçların listesi bak bu. Teslim alan da sizin Fen İşleri Daire Başkanınız. Hem de imzalı. Belediye başkanı olarak yapılanlardan bu kadar mı habersizsiniz” dedi.

 • 27.02.2023 27 Şub 21:07 Kılıçdaroğlu, Ankara'ya gelen depremzede aileleri ziyaret etti Kılıçdaroğlu, Ankara'ya gelen depremzede aileleri ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi misafirhanesine yerleşen depremzede aileleri ziyaret etti.

 • 27.02.2023 27 Şub 20:51 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Ankara'daki depremzedeleri ziyaret CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Ankara'daki depremzedeleri ziyaret

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat'taki depremlerin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Misafirhanesine yerleştirilen depremzedelerle bir araya geldi.

 • 25.02.2023 25 Şub 15:39 Ali Öztunç: 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış. Ali Öztunç: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ, Elbistan, Karaelbistan mahallesine beşinci etap 714 adet konut inşaat ihalesi hemen yapılmış. Daha enkazlar duruyor. 1 milyar 212 milyon liraya ihale verilmiş Giresunlu bir firmaya verilmiş. Verilsin tamam o yapsın yine ama zemin etüdü yapılmadı ki, bakılmadı zemine daha ya orası uyar mı uymaz mı bakılmadı arkadaşlar. Peki ihalenin yapıldığı yer neresi biliyor musunuz arkadaşlar? Elbistan Şardağı’nın eteği, dağ ile ova arasındaki birikinti konisine yapılmış ihale, koniye konut yapacak depremzedeler için, peki orası ne biliyor musunuz? Sel bölgesi, sel. Yağmur yağdığı zaman orada sel olur arkadaşlar. Şimdi oraya 714 tane konut yapacaklar. Yazıktır, günahtır” dedi.

 • 25.02.2023 25 Şub 15:39 Ali Öztunç: 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış. Ali Öztunç: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ, Elbistan, Karaelbistan mahallesine beşinci etap 714 adet konut inşaat ihalesi hemen yapılmış. Daha enkazlar duruyor. 1 milyar 212 milyon liraya ihale verilmiş Giresunlu bir firmaya verilmiş. Verilsin tamam o yapsın yine ama zemin etüdü yapılmadı ki, bakılmadı zemine daha ya orası uyar mı uymaz mı bakılmadı arkadaşlar. Peki ihalenin yapıldığı yer neresi biliyor musunuz arkadaşlar? Elbistan Şardağı’nın eteği, dağ ile ova arasındaki birikinti konisine yapılmış ihale, koniye konut yapacak depremzedeler için, peki orası ne biliyor musunuz? Sel bölgesi, sel. Yağmur yağdığı zaman orada sel olur arkadaşlar. Şimdi oraya 714 tane konut yapacaklar. Yazıktır, günahtır” dedi.

 • 22.02.2023 22 Şub 15:37 Ali Öztunç: Defalarca 'Şehir Hastanesi Fay Hattı Üzerinde. Yapmayın Bunu Burada' Dedim, Dinlemediler. Şehir Hastanesi'nin Durumu Ortada Ali Öztunç: Defalarca 'Şehir Hastanesi Fay Hattı Üzerinde. Yapmayın Bunu Burada' Dedim, Dinlemediler. Şehir Hastanesi'nin Durumu Ortada

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta yeni yapılmasına rağmen depremde hasar gören Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne ilişkin, “Ben, defalarca ‘Şehir hastanesi fay hattı üzerinde. Yapmayın bunu burada’ dedim. Meclis’te defalarca konuştum, ‘Buraya yapmayın’ dedim, dinlemediler. Şehir Hastanesi’nin durumu ortada. Devletin yaptığı binalar, depremlerde sağlam durmalıdır. Dünyanın her tarafında böyledir. Bizde onlar da gitti. Kötü yapmışlar çünkü” dedi.

 • 20.02.2023 20 Şub 13:02 Ali Öztunç: 'Hiçbir Şey Yapmadınız, Maçı İzleyen Seyirci Gibi İzlediniz Bu Ölümcül Depremin Gelişini…' Ali Öztunç: "Hiçbir Şey Yapmadınız, Maçı İzleyen Seyirci Gibi İzlediniz Bu Ölümcül Depremin Gelişini…"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kasım 2020’de Kahramanmaraş’ın deprem riski ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sorduğu soruları ve Kurum’dan gelen yanıtı paylaştı. Öztunç, “On binlerce canımızı yitirdiğimiz bu depremin gelmekte olduğunu tam 28 ay önce söylemiştim ve gerekli uyarılarımı da yapmıştım. 2020 yılının ocak ayında meydana gelen Elâzığ depreminin ardından Doğu Anadolu fayındaki hareketlilik Kahramanmaraş’ıma, Hatay’a doğru geliyordu. Ne yaptınız ey AKP iktidarı? Sorumluluk sahibi olması gerekirken bugüne kadar hiçbir şey yapmayıp sıcacık koltuklarında, makamlarında oturan AKP’li bakanlar, bürokratlar, yöneticiler ne yaptınız? Kocaman bir hiç! Hiçbir şey yapmadınız, maçı izleyen seyirci gibi izlediniz bu ölümcül depremin gelişini… ‘1.303 riskli yapının yıkımı gerçekleştirilmiştir’ diyorsunuz. O da doğru ise… Bu riskli yapılar yıkılmasa idi bugün herhalde güzel Maraşımda taş üstünde taş kalmayacaktı” açıklamasını yaptı.

 • 11.02.2023 11 Şub 15:21 Ali Öztunç, 3 Yıl Önce; 'Kahramanmaraş'ta Türkoğlu Bölgesi Çok Risklidir. Buna Yönelik Tedbirlerin Alınması Gerekiyor' Demişti Ali Öztunç, 3 Yıl Önce; "Kahramanmaraş'ta Türkoğlu Bölgesi Çok Risklidir. Buna Yönelik Tedbirlerin Alınması Gerekiyor" Demişti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından 3 yıl önce TBMM'de yaptığı basın toplantısında yetkilileri Kahramanmaraş konusunda uyardığı ortaya çıktı. Öztunç, üç yıl önce yaptığı konuşmada, "Son deprem Türkoğlu’nda 1500’lü yıllarda olmuş. Yine bilim insanlarının verdiği bilgilere göre. O günden bugüne bir deprem olmamış. Bir birikme olduğu söyleniyor. Peki Türkoğlu’nda bir deprem olacağı belli... Tedbir alıyor muyuz? Yok" dedi. Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen depremin Kahramanmaraş'ta hissedildiğini söyleyen Öztunç, "Kahramanmaraş’ta Türkoğlu bölgesi çok risklidir. Buna yönelik tedbirlerin alınması gerekiyor. Yine hangi kanalı açarsanız açın söyledikleri şu; ‘Deprem öldürmez bina öldürür.’ Evet doğru, deprem öldürmüyor, bina öldürüyor. Peki binaların öldürmemesi için tedbir alınıyor mu, hayır" diye konuştu.

 • 17.01.2023 17 Oca 11:58 Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a: 'İktidarın TOKİ'nin Şehit Ailelerine Yüzde 10 Kontenjan ile Kurasız Direkt Konut Verdiği Söylemi Doğru Mudur?' Ali Öztunç'tan Bakan Kurum'a: "İktidarın TOKİ'nin Şehit Ailelerine Yüzde 10 Kontenjan ile Kurasız Direkt Konut Verdiği Söylemi Doğru Mudur?"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a “İktidar yetkilileri, TOKİ’nin şehit ailelerine yüzde 10 kontenjan ile kurasız direkt konut verildiğini sıklıkla dile getirmektedirler. Bu söylem doğru mudur? TOKİ protokolle belediyelere kendi taşınmazlarından Türkiye’nin neresinden, ne kadar bedelle ve hangi yöntemle taşınmaz vermiştir? Taşınmaz verdiği belediyeler hangileridir” diye sordu.

 • 02.01.2023 02 Oca 14:13 Ali Öztunç'tan Çeşme Projesi İçin 'Level Atlatacak' Diyen İzmir Valisi'ne Tepki: 'Level Atlatacak' Dediği Projenin Danıştay, Yürütmesini Durdurdu. Ali Öztunç'tan Çeşme Projesi İçin "Level Atlatacak" Diyen İzmir Valisi'ne Tepki: "Level Atlatacak' Dediği Projenin Danıştay, Yürütmesini Durdurdu.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Çeşme Projesi ile ilgili, “İzmir’e level atlatacak” açıklaması yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’e tepki gösterdi.  Öztunç “Level atlatacak’ dediği projenin Danıştay, yürütmesini durdurdu. Yargı kararlarını hiçe sayan Vali, atari oyunu terimleri kullanıyor. Ancak, devlet yönetmek atari oyununa benzemez, doğa ile kumar oynanmaz” dedi.

 • 28.12.2022 28 Ara 17:23 Ali Öztunç: '2023 Yılında İktidarı Değiştireceğiz. Doğanın, Ekosistemin Başındaki Kötü Bulutları Dağıtacağız' Ali Öztunç: "2023 Yılında İktidarı Değiştireceğiz. Doğanın, Ekosistemin Başındaki Kötü Bulutları Dağıtacağız"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “2022’de kentlerimiz kirli bulutlarla yüklendi, hava kirliliği kentlerimizin en büyük sorunlarından biri haline geldi. 2023 yılında iktidarı değiştireceğiz, doğanın, ekosistemin başındaki bu kötü bulutları dağıtacağız” açıklamasını yaptı.

 • 26.12.2022 26 Ara 15:31 Ali Öztunç'tan Akbelen Açıklaması: 'Rant Projelerine İzin Vermeyeceğiz. Zeytin Yasasını Isıtıp Isıtıp Önümüze Getirmesinler' Ali Öztunç'tan Akbelen Açıklaması: "Rant Projelerine İzin Vermeyeceğiz. Zeytin Yasasını Isıtıp Isıtıp Önümüze Getirmesinler"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Muğla’daki Akbelen Ormanı’na yapılması planlanan kömür ocağına ilişkin, “Kömürü çıkacağım diye Akbelen Ormanı’nı yok edecek firmanın yıllık kazancı 200 milyon lira iken, halka ve devlete yıllık sağlık maliyeti 20 milyar lira. Onların ticari kazancının 100 katını devletimize yükleyecekler. Onların kazancının 10 katı devletimizin kasasından sağlık faturalarına gidecek. Kamu yararı da yok. Kör hırs iyi bir şey değildir. Gözünüz kendinizden başka hiç bir şey görmüyor. Bodrum’un yıllık turizm geliri 5 milyar dolar. Devletimizin kasasını boşaltacak, bütçemizi zarara uğratacak bu tarz rant projelerine izin vermeyeceğiz. Zeytin yasasını ısıtıp ısıtıp önümüze geri getirmesinler. Bu işin peşini bırakmayız” açıklamasını yaptı.

 • 24.12.2022 24 Ara 11:36 Ali Öztunç'un Hata Yapıldığını Duyurduğu Atama Kararı Düzeltildi… Öztunç: 'Devleti Ne Kadar Ciddiyetsiz Yönettikleri Bir Kez Daha Ortaya Çıktı' Ali Öztunç'un Hata Yapıldığını Duyurduğu Atama Kararı Düzeltildi… Öztunç: "Devleti Ne Kadar Ciddiyetsiz Yönettikleri Bir Kez Daha Ortaya Çıktı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü’ne atama kararında hata yapıldığı, Prof. Dr. İsmail Bakan’ın aslında Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması gerektiği yönündeki açıklamasının ardından Resmî Gazete’de düzeltme yapıldı. Yeni kararda Prof. Bakan’ın Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü’ne değil, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’ne atandığı belirtildi. Öztunç, “Devleti ne kadar ciddiyetsiz yönettikleri bir kez daha ortaya çıktı” açıklamasını yaptı.

 • 20.12.2022 20 Ara 12:52 Ali Öztunç'tan AKP'nin Uludağ Alan Başkanlığı Teklifine Tepki: 'Turizme Açıyoruz Bahanesiyle Açacaklar ve Canım Uludağ'ı Beton Yığınına Çevirecekler' Ali Öztunç'tan AKP'nin Uludağ Alan Başkanlığı Teklifine Tepki: "Turizme Açıyoruz Bahanesiyle Açacaklar ve Canım Uludağ'ı Beton Yığınına Çevirecekler"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AKP’nin Uludağ Alan Başkanlığı kurulmasını öngören kanun teklifiyle ilgili “Uludağ’da 13 bin hektarlık bir milli parklar alanı var. ‘2 bin hektarını alan başkanlığı yapacağız’ diyorlar. Bu burada kalmayacak biliyoruz. 2 olacak 3, 3 olacak 6, 6 olacak 12. 12 bin-15 bin hektarı gıdım gıdım turizme açıyoruz bahanesiyle açacaklar ve canım Uludağ’ı beton yığınına çevirecekler. Bu bir başlangıç olacak belli ki, Uludağ’da buna başlayacaklar arkasından Kaz Dağları Alan Başkanlığı mı yaratacaklar? Doymadınız mı? Kefenin cebi yok Tayyip Erdoğan, ey AK Partililer doymadınız mı?” dedi.

 • 16.12.2022 16 Ara 11:43 'Yeni Dünya Düzeni ve Medyanın Rolü' Forumu… Ali Öztunç: 'Rtük'ün, Basın İlan Kurumu'nun Sopa Olarak Kullanılmasını Engelleyeceğiz' "Yeni Dünya Düzeni ve Medyanın Rolü" Forumu… Ali Öztunç: "Rtük'ün, Basın İlan Kurumu'nun Sopa Olarak Kullanılmasını Engelleyeceğiz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Maltepe Belediyesi’nin “Yeni Dünya Düzeni ve Medyanın Rolü” forumunda; AKP'nin 20 yıllık iktidarında Türkiye’de medya özgürlüğünün 51 basamak gerilediğini belirtti. Öztunç, “6 ay sonra bir seçim yaşayacağız Türkiye’de. Bu seçimlerde Türkiye’ye sadece ekonomik krizin aşılması, diğer başka konular değil, medyanın özgürlüğünü de bir kez daha getirmiş olacağız. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) sopa olarak kullanılmasını engelleyeceğiz. Basın İlan Kurumu’nun sopa olarak kullanılmasını engelleyeceğiz. Yandaş kalemlerin bazı devlet kurumlarından iş alıp sonra dönüp birtakım operasyonlar yapmasının önüne geçeceğiz" dedi.

 • 14.12.2022 14 Ara 19:50 Ali Öztunç'tan Ekrem İmamoğlu'na Verilen Cezaya Tepki: 'Bu, Demokrasiye Bir Darbedir' Ali Öztunç'tan Ekrem İmamoğlu'na Verilen Cezaya Tepki: "Bu, Demokrasiye Bir Darbedir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezası verilmesine ilişkin, “Anadolu’da bir tabir vardır; ‘Zulmün artsın, zulmün artsın ki gidesin’. Bunlar zulmediyorlar. Zulümleri artsın, defolup gitsinler artık. Az kaldı şurada, zamanı geldi. Bakın, bu bir alçaklıktır. Bu, demokrasiye bir darbedir. Darbe sadece silahla olmaz. Böyle kurgulanmış, kurulmuş hakimlerle de olur. Menfaat peşinde koşan böyle hakimlerin kararlarıyla da darbe olur” dedi.

 • 14.12.2022 14 Ara 17:45 Ali Öztunç: ABD Başkanı'yla Görüşüp, Gelip 3 Ay Sonra Türkiye'de İcazetle Başbakan Olanlar Amerikan Çocuğudur Ali Öztunç: ABD Başkanı'yla Görüşüp, Gelip 3 Ay Sonra Türkiye'de İcazetle Başbakan Olanlar Amerikan Çocuğudur

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "Amerika’nın çocuklarısınız sizler" sözüne TBMM Genel Kurulu’nda yanıt verdi. Öztunç, “İkide bir ‘Amerikan çocuğusunuz’ diyorlar. Peki bakalım, Amerika’nın çocuğu kimlermiş. Türk askerinin başına çuval geçirildiğinde, ‘Nota ver Amerika’ya’ dendiğinde ‘Ne notası, müzik notası mı’ diyenler, Amerika’nın çocuklarıdır. 3 Kasım seçimlerinden hemen sonra, 10 Aralık 2002 tarihinde Amerika’ya gidip, başbakan olmadan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’yla görüşüp, gelip 3 ay sonra Türkiye’de icazetle başbakan olanlar, Amerikan çocuğudur. 31 Ocak 2004 tarihinde Amerika’da Boston’daki Harvard Üniversitesi’nde konuşan, ‘Türkiye, ABD’nin Irak’ta başarılı olmasını samimiyetle arzu etmektedir’ diyenler, Amerika çocuğudur. ‘Amerikalı genç kadın ve erkekler için, ülkelerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum’ diyen kimse, Amerika’nın çocuğu odur. 1 Mart Tezkeresi’ni kim getirdiyse ve kim kabul oyu verdiyse Amerika çocuğu odur” dedi.

 • 12.12.2022 12 Ara 14:15 Ali Öztunç, AKP'li Öçal'a 'Türkoğlu Kaymakamı, Sayın Vekilimizin Kardeşinin Çiftliğine Jandarmayı Gönderdi Diye Sürgün Edildi' Dedi. Ali Öztunç, AKP'li Öçal'a "Türkoğlu Kaymakamı, Sayın Vekilimizin Kardeşinin Çiftliğine Jandarmayı Gönderdi Diye Sürgün Edildi" Dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, dün TBMM Genel Kurulu’nda AKP Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal’a “Türkoğlu Kaymakamı, Sayın Vekilimizin kardeşinin çiftliğine Jandarmayı şikâyet üzerine gönderdi diye sürgün edildi. Sekiz aylık hamile eşi vardı” dedi. Öçal ise Öztunç’a yanıt verirken “Kaymakamı niye sürdürdüm? Kaymakam niye gitti? Kaymakam kendi makamını ve gücünü kullanarak şahsi menfaat sağlamak… Belgeli bir şekilde... Benim şahsımla alakalı bir şey değil” diye konuştu. Öztunç ise “O kaymakam oradan kendi iradesiyle gitmedi, sürgün edildi. Sürgün edildi adam sekiz aylık hamile eşiyle” karşılığını verdi.

 • 11.12.2022 11 Ara 13:10 Ali Öztunç: Akp, Meclise 'Zeytin Sürgünü' Yasası Getirdi; 'Enerji' Süsü Altında Zeytinlik Alanları Madenlere Açacaklar Ali Öztunç: Akp, Meclise 'Zeytin Sürgünü' Yasası Getirdi; 'Enerji' Süsü Altında Zeytinlik Alanları Madenlere Açacaklar

  CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “AKP, Meclis’e ‘zeytin sürgünü’ yasası getirdi. Enerji süsü altında zeytinlik alanları madenlere açacaklar. Bu bir sürgün yasasıdır. Enerji üretmek bahanesiyle madencilik yapan yandaşlarının zeytin bahçelerini taşımasını teklif ediyorlar” dedi.

 • 06.12.2022 06 Ara 13:44 Ali Öztunç, Bakan Bilgin'e; Sağlık Sektöründe 'Araştırmacı' Kadrosunda Çalışanların Mağduriyetini Sordu: 'Özelleştirme ve Khk'lar ile 'Araştırmacı'... Ali Öztunç, Bakan Bilgin'e; Sağlık Sektöründe "Araştırmacı" Kadrosunda Çalışanların Mağduriyetini Sordu: "Özelleştirme ve Khk'lar ile 'Araştırmacı'...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, kamuda araştırmacı kadrosunda çalışanların bir kısmının aynı işi yapmalarına karşın aynı haklara sahip olmadıklarını belirtti. Öztunç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e; “Aynı işi yapıp aynı makamlarda bulunan, özelleştirme ve KHK’lar ile ‘araştırmacı’ olanlar neden mağdur edilmektedir? Bu ayrımın sebebi nedir?” sorularını yöneltti.

 • 03.12.2022 03 Ara 13:35 Muhittin Böcek ve Ali Öztunç Gençleri Ziyaret Etti Muhittin Böcek ve Ali Öztunç Gençleri Ziyaret Etti

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri ile bir araya geldi. Öztunç, gençlere siyasete girmeleri yönünde çağrıda bulundu.

Advertisement