İbni Sina Hastanesi Kartal'da Açıldı - Son Dakika
Güncel

İbni Sina Hastanesi Kartal'da Açıldı

İbni Sina Hastanesi Kartal\'da Açıldı

İbni Sina Sağlık Grubu Kartal'da tam teşekküllü yeni bir hastaneyi halkın hizmetine açtı.

30.10.2017 13:54  Güncelleme: 13:56

Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Sulu, "Hasta memnuniyetini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Kapıdan giren herkesi bizim misafirimizdir. Çalışanın iş yerine ortak olması' projesini yeni hastanemizle hayata geçirdik" dedi.
İbni Sina Sağlık Grubu Kartal'da tam teşekküllü yeni bir hastaneyi halkın hizmetine açtı. Hastanenin açılış kurdelesini 2- 4 yaş arası çocuklar kesti. 56 yatak kapasiteli olan hastanede, 3 ameliyathane, 2 doğumhane, yeni doğan ve erişkin yoğun bakım, görüntüleme merkezi, biyokimya laboratuarının yanı sıra ambulans ve evde sağlık hizmeti de verilecek.

BAŞHEKİMİNDEN, AŞÇISINA ÇALIŞANLARI ORTAK EDİLDİ

Açılış töreni öncesi açıklama yapan, İbni Sina Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Sulu, danışmanlığını yaptığı merhum Adnan Kahveci ile geliştirdiği 'çalışanın iş yerine ortak olması' projesini yeni hastanesiyle hayata geçirdiklerini ve bunun haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, sağlık alanında bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.
Tevfik Sulu "18 yıllık Küçükyalı'daki sağlık hizmetinden sonra, İbni Sina Sağlık Grubu olarak Kartal'da tam teşekküllü hastanenin açılışını bugün yapıyoruz, bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni hastanede yeni bir oluşumla hastanede beraber çalıştığımız arkadaşlarımız başhekiminden, hemşiresine, doktorundan aşçısına, işletme müdüründen, banko görevlisine kadar birçok arkadaşımızı bu hastaneye ortak yaptık. Bu danışmanlığını yaptığım merhum Adnan Kahveci ile geliştirdiğimiz projelerden önemli biriydi, bugün bunu hayata geçirdik. Önümüzde çok güzel günler olacak. Hastanemizde asgari ücretli kimse olmayacak. Her daim darda olan mesai arkadaşlarımızın yanında olacağız" diye konuştu.

"KAPIDAN GİREN HERKES MİSAFİRİMİZ"

Sulu,"Biz aile olarak her şeyi paylaşan insanlarız. İnsanımıza hizmet etmeyi kendimize şiar edindik. Vatandaşlarımıza kaliteli, güvenilir, ekonomik, sağlık hizmeti vermeye özen gösteriyoruz. Ciddi bir uzman kadromuz var, tıbbı ekipmanımız son derece modern, bu nedenle de hasta memnuniyetini her şeyin üzerinde tutarak, kapıdan giren herkesi misafir olarak kabul edip, hizmet vereceğiz. Bundan da son derece mutluyuz."dedi.

"HASTALARA ŞİFE DAĞITMASINI DİLİYORUM"

Hastanenin açılış törenine katılarak bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Doktor Altınok Öz"Burada daha önce görev yaparak, çok ameliyatlara katıldım. Hastanenin tekrar hizmete girmesinden, hele böyle bir dönemde bu cesareti göstermesinden dolayı yönetimi kutluyorum. Hastanenin hastalara şifa dağıtmasını diliyorum. Hayırlı osun diyorum" dedi.

Hastane, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Temel'in okuduğu dualarla açıldı. Ardından katılımcılar Sulu'nun odasına çıkarak hastane hakkında bilgi alıp, sohbet etti.
Açılış törenine, Kartal Belediye Başkanı Doktor Altınok Öz, Başbakanlık Baş Danışmanı Prof. Dr. Haluk Dursun, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Bülent Katkak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Temel, SGK Baş Müfettişi Aysel Salabas, Bürokrat Ahmet Baykan, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçalin, Zekai Tunca, Erdem Özgen, Mustafa Sağyaşar, Samime Sanay, Nihal Arda, Serap Kuzey, Yusuf Sezgin, Selma Güneri, Hababam sınıf oyuncuları Tuncay Akça, Ahmet Ağırman, Yaşar Özel'ın yanı sıra 600'e yakın davetli katıldı.

Açılışa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Bakanı Dr. Mehmet Mehdi Eker, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Millet Vekilleri Erol Kaya, Halis Dalkılıç, Barış Yarkadaş, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Abdullah Başcı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanları Mehmet Sekmen, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve çok sayıda bürokrat, akademisyen telgraf gönderdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İbni Sina Hastanesi Kartal'da Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement