İsrail ordusunun Gazze'de sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda, en az 17 Filistinli öldü - Son Dakika
Güncel

İsrail ordusunun Gazze'de sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda, en az 17 Filistinli öldü

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin orta ve kuzey kesimlerinde 3 eve düzenlediği saldırılarda en az 17 Filistinli yaşamını yitirdi.

02.03.2024 05:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İsrail ve Gazze arasında 7 Ekim'den bu yana devam eden çatışmalarda İsrail kuvvetleri masum sivilleri hedef almaya devam ediyor. İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin orta ve kuzey kesimlerinde 3 eve düzenlediği saldırılarda en az 17 Filistinli yaşamını yitirdi. Yaralıların kentteki Aksa Şehitleri Hastanesine götürüldüğü ve enkaza dönen evlerde arama kurtarma çalışmaları başlatıldığı öğrenildi.

İsrail'in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarda en az 17 Filistinli hayatını kaybetti

Filistin haber ajansı WAFA'nın haberinde, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin orta kesimlerindeki Deyr el-Belah kentinde 2 evi hedef alması sonucu en az 15 Filistinlinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda İsrail ordusunun 70 Filistinlinin sığındığı bir evi bombaladığı, ilk belirlemelere göre 2 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi. Ekiplerin bombalanan evde çalışmalarını sürdürdüğü bilgisi paylaşıldı.

İNSANİ YARDIMLARIN GİRİŞİ ENGELLENİYOR

İsrail ordusunun 7 Ekim 2023'ten beri sivil yerleşim yerleri, hastane, okul ve yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı barınakları da hedef alan saldırılarını sürdürmesinin yanı sıra insani yardımların girişini engellemesi nedeniyle yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi'nde büyük bir insani felaket yaşanıyor.

İsrail'in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarda en az 17 Filistinli hayatını kaybetti

Başta BM'ye ait kuruluşlar olmak üzere uluslararası çevreler, çoğu hastanenin hizmet dışı kaldığı, tıbbi malzeme eksikliği yaşandığı, açlık, susuzluk ve hijyen malzemeleri eksikliğinin tetiklediği hastalıklar nedeniyle Gazze'de ateşkes ilan edilmesi ve bölgeye insani yardımların girişinin artırılması çağrısında bulunuyor.

Uluslararası Adalet Divanının 26 Ocak'ta İsrail'e karşı hükmettiği ihtiyati tedbir kararları arasında "Gazze'de insani yardıma erişimin sağlanması" yer almasına rağmen, şubat ayında Gazze'ye giren yardım miktarının ocak ayına göre yarı yarıya düştüğü belirtiliyor.

İsrail'in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarda en az 17 Filistinli hayatını kaybetti

7 EKİM'DEN BU YANA 30 BİN FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 230'u çocuk, 8 bin 860'ı kadın olmak üzere 30 bin 228 Filistinli öldürüldü, 71 bin 377 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail ordusunun Gazze\'de sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda, en az 17 Filistinli öldü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail ordusunun Gazze'de sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda, en az 17 Filistinli öldü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • barbaros hayrettin paşa: Bu dünyada bu terörist yahudilere hesap soran olmayacak belli ama hesap etmedikleri ebedi hayatta ALLAH C.C. hem onlara hem bizlere öyle bir soracakki onlar öldürülürken sen neredeydin ey müslüman gazze dualarım seninle affet 16 0 Yanıtla

Advertisement