Katar'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü - Son Dakika
Güncel

Katar'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü

Katar\'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü

Katar'ın başkenti Doha'daki tarihi Suk Vakıf Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği tarafından organize edilen mehteran konseri büyük ilgi gördü. Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisi, ay-yıldızlı bayraklarla oluşturulan korteje eşlik eden vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle takip edildi. Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Dr. Mustafa Göksu, Katar'da Türk kültürüne olan ilginin arttığını belirterek, bu tür etkinliklerle Türk kültürünü Katar'da tanıtmaya devam edeceklerini söyledi.

29.02.2024 00:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Katar'ın başkenti Doha'daki tarihi Suk Vakıf Meydanı'nda mehteran takımının verdiği konser büyük ilgi gördü.

Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği'nin girişimleri ile düzenlenen etkinlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, konser verdi.

Tarihi Suk Vakıf Meydanı'nda, mehteran takımı eşliğinde ay-yıldızlı bayraklarla oluşturulan korteje vatandaşlar yoğun ilgi ile takip etti.

Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Dr. Mustafa Göksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Katar'da Türk kültürüne yönelik ilginin arttığına dikkat çekerek, "Şanlı tarihimizin bir sembolü olan mehter takımımız Katar'da büyük bir ilgi ile karşılandı. Böyle etkinlikler ile zengin Türk kültürümüzü Katar'da tanıtmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Katar'da Mehteran Konseri Büyük İlgi Gördü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Depremzede Oto tamir ustasından çadırda araç tamiri
  09:54 Depremzede Oto tamir ustasından çadırda araç tamiri

  Hatay'ın Hassa ilçesinde yaşanan depremde evini ve iş yerini kaybeden oto tamircisi Halil Topal, geçimini sağlamak için kurduğu çadırda araç tamiri yapmaya devam ediyor. 9 aydır çadır altında hizmet veren Topal, eski hayatına geri dönmek istiyor.

 • Bizim Radyo Televizyonu'nun 29. yıl dönümü kutlandı
  09:53 Bizim Radyo Televizyonu'nun 29. yıl dönümü kutlandı

  Karabük'te bulunan Bizim Radyo Televizyonu (BRTV), kuruluşunun 29. yıl dönümünü kutladı. Vali Mustafa Yavuz, BRTV'nin Karabük'ün sesini ve ruhunu objektif habercilik anlayışıyla halka yansıttığını belirtti. Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya ise BRTV'nin 29 yıllık yayın hayatı boyunca, Karabük ve bölgenin sesi olmanın gururunu yaşadığını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan atama ve görevden alma kararları
  09:50 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan atama ve görevden alma kararları

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleştirilen atama ve görevden almalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri 40. Yılını Kutladı
  09:48 Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri 40. Yılını Kutladı

  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, 40. yılını hizmet binasında düzenlenen etkinliklerle kutladı. Ünlü ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin'in konuk olduğu etkinlikte, Ekonomide Güncel Gelişmeler konulu söyleşi düzenlendi. GAİB ailesi, kırkıncı yıl pastasını keserek hatıra fotoğrafı çektirdi. Birlik, 17 bini aşkın üyesiyle 190'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

 • Kurbanlık telaşı erken başladı Denizli'de
  09:48 Kurbanlık telaşı erken başladı Denizli'de

  Kurban Bayramı yaklaşırken, Denizli'de vatandaşlar hayvan yetiştiricilerini ziyaret etmeye başladı. Üreticiler, ekonomik sıkıntılar ve yüksek maliyetlerle karşı karşıya olduklarını dile getiriyor.

 • AK Parti Karabük milletvekilleri Karabük Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
  09:48 AK Parti Karabük milletvekilleri Karabük Belediye Başkanı'nı ziyaret etti

  AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Durmuş Ali Keskinkılıç, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya'yı ziyaret etti. Ziyarette, milletvekilleri ve AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Çetinkaya'ya yeni görevinde başarılar diledi. Karabük Belediye Başkanı Çetinkaya da ziyaretten memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti. Ziyarette, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve eski AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan da bulundu.

 • Kayseri'deki operasyonda lav silahı ele geçirildi
  09:46 Kayseri'deki operasyonda lav silahı ele geçirildi

  Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda lav silahı ve el bombası dahil olmak üzere 455 adet suç unsuru ele geçirildi. Operasyon sonucunda 1 kişi gözaltına alındı. Operasyonda ayrıca ruhsatsız silahlar, fişekler, tarihi eser niteliği taşıyan objeler ve iletişim cihazları da ele geçirildi. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için suç organizasyonlarına karşı mücadelesini sürdürdüğünü açıkladı.


Advertisement