Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı - Son Dakika
Güncel

Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı

Eğitim-Sen üyelerinin öğretmenlik meslek kanununu protesto için TBMM önünde yapmak istediği basın açıklamasına polis ekipleri müdahale etti. Yaşanan arbede sırasında 11 öğretmen gözaltına alınırken Eğitim-Sen Genel Başkanı Kemal Irmak "Bizi kandırdınız. 'Yasa, yasa' dediniz. Biz o yasaları sizden daha iyi biliyoruz" açıklamasında bulundu.

10.07.2024 00:31

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu protesto için Meclis önünde basın açıklaması yapmak isteyen Eğitim-Sen üyelerinin yürüyüşüne polis müdahale etti, 11 öğretmen gözaltına alındı. Eğitimcilere yapılan müdahalede biber gazı kullanıldı.

SERT MÜDAHALEYLE KARŞILAŞTILAR

Eğitim-Sen üyesi eğitimciler, MEB önünde polis ablukasındaki bekleyişi aşarak yürüyüşe geçti. Eğitimciler, çevik kuvvet polislerinin sert müdahalesiyle karşılaştı. MEB önünden Kızılay yönüne doğru itilen Eğitim-Sen üyelerine yapılan sert müdahale esnasında yoğun biber gazı kullanıldı.

Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı

"ARKADAŞLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİNDEN EMİN OLMAK İSTİYORUZ"

Müdahale sonrası açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, "Gözaltında olan arkadaşlarımızın can güvenliğinden emin olmak ve bir an önce serbest bırakılmalarını istiyoruz" dedi.

Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı

"UYGULADIĞINIZ FAŞİZM"

Basın açıklamasına izin verilmemesine tepki gösteren Irmak, şöyle konuştu; "Bu barikatlar tarikat yurtlarında çocuklara cinsel istismarda bulunanlara, beşli çetelere kurulmuyor. Yapacağımız iş kolaydı. Bizi sabahtan beri yoruyorsunuz. Bizi kandırdınız. 'Yasa, yasa' dediniz. Biz o yasaları sizden daha iyi biliyoruz. Uyguladığınız faşizm. Arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar Milli Egemenlik Parkı'nda nöbete devam ediyoruz".

Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı

11 ÖĞRETMEN GÖZALTINA ALINDI

Eğitim-Sen'li öğretmenlerin yürüyüşü sırasında polisler sık sık dağılma uyarısı yaptı. Eylemlerine devam eden öğretmenler polis müdahalesi ile karşı karşıya kaldı. 11 öğretmen gözaltına alındı. Polis müdahalesi sonrası Meclis'in yanında bulunan Milli Egemenlik Parkı'nda bir araya gelen Eğitim-Sen üyeleri, gözaltına alınan 11 kişi serbest bırakılana kadar parkta nöbet tutacak.

Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı
Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Eğitim-Sen protestosuna polis müdahalesi! 11 öğretmen gözaltına alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (7)

  • murat salih başçı: Basın açıklaması anayasal bir haktır ancak iktidarın işine gelmeyen tüm basın açıklamaları iktidar tarafından atanan valilerin keyfine göre yasaklanarak hukuk alt üst edilmektedir 18 2 Yanıtla
    Ali Arslan: Bu müdahaleler anti demokratik olup,eğer suç teşkil eden bir durum varsa hareket edersin, iktidarın işine gelmeyen yürüyüşlere müdahale faşist bir yaklaşımdır, protesto kurallar dahilinde en demokratik haktır 1 0
  • Ankara null: polisin memurun umrunda dgl tabi maaslar hesaba yatiyor millet ztn ac ohh negzl 4 9 Yanıtla
  • poyraz can: kandırmadıkları kim kaldı ki? 6 1 Yanıtla
  • atilla aytaç: bunların amacı haklarını aramak falan değil bunu herkes çok iyi biliyor kimse kimseyi kandırmasın. 1 6 Yanıtla
  • yusuf demirbaş: bu görev yapan polisler bekçilere asgari ücret verilsin. haftada 6 gün çalışsınlar. bakalım kim ne kadar devletine destek oluyor. 2 5 Yanıtla
  • Emir Kozcu: Cikardiklari hangi yasanın içini bosaltmadilar,kimi kandirmadilar ki? 3 1 Yanıtla

Advertisement