Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali Bandırma'da Yapıldı - Son Dakika
Güncel

Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali Bandırma'da Yapıldı

Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali Bandırma\'da Yapıldı

Bandırma Romanlar Derneğinin düzenlemiş olduğu Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali Bandırma’da yapıldı.

25.10.2016 00:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bandırma Romanlar Derneğinin düzenlemiş olduğu Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali Bandırma'da yapıldı.

Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali'ne, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, CHP Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Başbakan Roman danışmanı Metin Özçer, Bandırma Roman Derneği Başkan'ı Feridun Demirdöğen ve yönetim kurulu üyeleri, çevre ilçeler roman dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Roman gençler, Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali'nde oynadıkları roman oyunlarıyla protokolü ve Bandırmalı romanları coşturdular.

Bandırma Roman Derneği Başkan'ı Feridun Demirdöğen Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali'nde yaptığı komuşmada, " 15 Temmuz'dan sonra darbe sürecinde mücadele ettik. Cumhuriyet Meydanlarına indik. Vatan sevdamızı, bayrak sevdamızı bir kere daha Bandırma'ya ve Türkiye'ye gösterdik. Cumhurbaşkanımızın söylediği bir söz var. Romandan hain çıkmaz, romandan FETÖ'cü çıkmaz, romandan terörist çıkmaz" diye konuştu.

Başbakan Roman danışmanı Metin Özçer, " İstanbul'un fethi sırasında fethin arka planındaki tüm kılıçları, kalkanlarıi gülleleri ve topları roman vatandaşlarımız üretmiştir. Kadırgaların Haliç'e indirilmesinde bütün o emeği roman vatandaşlarımız sarfetmiştir. Kanuni Sultan Süleyman döneminde Anadolu topraklarından Balkanlara taşınarak roman vatandaşlarımız sayesinde Balkanlarda uç beyliği oluşturulmuştur. Balkan Alplerinde birçok roman vatandaşı orada şehit düşmüştür. Çanakkale harbinde yaklaşık resmi rakamlara göre 55.700 şehidimiz var. Rsmi olmayan rakamlar 253.000'dir. Genelkurmay'da bir Akademisyen yazı yazıyor. Kaç roman vatandaşımız Çanakkale'de şehit düştü diye. 3000 roman vatandaşımız Çanakkale'de şehit düşmüş. Bu bayrağı roman toplumu kendisine bayrak yapmış. Bu vatanı da roman toplumu kendisine vatan yapmıştır" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğu ise, "15 Temmuz kalkışması darbe teşebbüsüne karşı bu millet bir oldu beraber oldu. Hangi partiden olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun ve hangi mezhepten olursa olsun herkes bu FETÖ darbesine paralel yapının darbe teşebbüsüne, kalkışmasına hep beraber karşı çıktı ve darbeye karşı millet darbesi gerçekleştirdi. Bu millet büyük bir millet. Romanıyla, Sünnisiyle, Alevisiyle, Türkiyle, Kürdiyle, Arnavuduyla ve Çerkeziyle hepsi beraber. Bu gün de Bandırma'da bu meydanda görüyorsunuz güzel bir manzara var. Birlik, beraberlik ve kardeşlik var. Roman kardeşlerimizi bağrımıza basıyoruz. Bu etkinliği Kültür Bakanlığı ile birlikte Balıkesri Büyükşehir'inde desteği ile Bandırma Roman Derneği yapıyor kendilerine de teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, Bandırma Roman Derneği Başkan'ı Feridun Demirdöğen protokole plaket takdimi yaptı.

Plaket takdiminden sonra roman müziğinin sevilen ve renkli simalarından Kobra Murat ve söz yazarı, roman asıllı şarkıcı Tarık Mengüç'ün verdiği konserlerden sonra festival sona erdi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali Bandırma'da Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İzmir'de piyasa değeri 15 milyon liranın üzerinde kaçak ürün ele geçirildi
  17:54 İzmir'de piyasa değeri 15 milyon liranın üzerinde kaçak ürün ele geçirildi

  İzmir'de tütün kaçakçılığı yapan şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda toplam piyasa değeri 15 milyon liranın üzerinde ve çok sayıda kaçak ürün ele geçirildi. Olayla ilgili 19 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

 • Aydın'da düzenlenen Okullar Arası Yol Bisikleti Yarışı büyük ilgi gördü
  17:53 Aydın'da düzenlenen Okullar Arası Yol Bisikleti Yarışı büyük ilgi gördü

  Aydın'ın Söke ilçesinde gerçekleştirilen Okullar Arası Yol Bisikleti Yarışı'na katılan 60 sporcu birincilik için mücadele etti. Renkli görüntülere sahne olan yarışların sonunda dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • Yabancı uyruklu uyuşturucu tacirleri tutuklandı
  17:50 Yabancı uyruklu uyuşturucu tacirleri tutuklandı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde uyuşturucu ticareti yapan yabancı uyruklu 3 şahıs düzenlenen operasyonla yakalandı. İşyerinde yapılan aramada 50 gram metanfetamin ile 15 gram kokain ele geçirildi. Tutuklanan şahıslar adliyeye sevk edildi.

 • Elazığ Belediye Meclisi Hukuksuz Kararları Mahkemeye Taşıyacak
  17:50 Elazığ Belediye Meclisi Hukuksuz Kararları Mahkemeye Taşıyacak

  Elazığ Belediye Meclisi'nde AKP'nin komisyon üye sayısını düşürmesi nedeniyle alınan hukuksuz kararlar mahkemeye taşınacak.

 • Terme Belediyesi Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  17:50 Terme Belediyesi Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Terme Belediyesi Meclisi, Başkan Şenol Kul başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Kul, ilçenin geleceğine yönelik kararları birlik ve beraberlik içinde alacaklarını belirtti.

 • Bayer Leverkusen: Almanya Şampiyonluğuna Uzanma Mücadelesi
  17:49 Bayer Leverkusen: Almanya Şampiyonluğuna Uzanma Mücadelesi

  Bayer Leverkusen, Almanya şampiyonluğuna ulaşma mücadelesi tarih boyunca hüsranlarla dolu oldu. Ancak Xabi Alonso'nun liderliği ve taktik bilgisiyle takımın performansı değişti ve şampiyonluk yolunda önlenemez bir şekilde ilerlemeye başladı. Leverkusen, hem Bundesliga'da hem de diğer turnuvalarda başarılı bir performans sergiliyor. Alonso'nun geleceği ise diğer ünlü çalıştırıcılarla anılmaya başladı.

 • Bayer Leverkusen: Almanya Şampiyonluğuna Uzanma Mücadelesi
  17:49 Bayer Leverkusen: Almanya Şampiyonluğuna Uzanma Mücadelesi

  Bayer Leverkusen, Almanya şampiyonluğuna ulaşma mücadelesi tarih boyunca hüsranlarla dolu oldu. Ancak Xabi Alonso'nun liderliği ve taktik bilgisiyle takımın performansı değişti ve şampiyonluk yolunda önlenemez bir şekilde ilerlemeye başladı. Leverkusen, hem Bundesliga'da hem de diğer turnuvalarda başarılı bir performans sergiliyor. Alonso'nun geleceği ise diğer ünlü teknik direktörlerle anılmaya başladı.


Advertisement