Şehit Astsubay Toprağa Verildi - Son Dakika
Güncel

Şehit Astsubay Toprağa Verildi

Şehit Astsubay Toprağa Verildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde meydana gelen mayın patlamasından şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver'in cenazesi memleketi Mersin'in Silifke ilçesinde toprağa verildi.

02.08.2012 15:58

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde meydana gelen mayın patlamasından şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver'in cenazesi memleketi Mersin'in Silifke ilçesinde toprağa verildi.

Silifke Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin cenazesi kalabalık bir vatandaş topluluğu eşliğinde Silifke Merkez Alaaddin Camisi'ne getirildi. Cenaze, öğle namazına müteakip Mersin Müftüsü Ali Melek tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu.

Binlerce vatandaşın katılımıyla şehidin cenazesi Silifke Kalesi karşısındaki Asri mezarlığa götürülüp buradaki şehitliğe defnedildi.

Cenaze törenine katılan vatandaşlar cenaze namazı sonrası top arabası yanında yürüyerek, "Kahrolsun PKK", "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Vatan Sana Canım Feda" diyerek slogan attılar.

Şehidin yakınları ve ailesi cenaze namazı öncesinde tabuta sarılıp bir süre gözyaşı döktü.

Şehidin ağabeyi Hakkari'de Uzman Çavuş Mehmet Ünver, "Vatanımız, milletimiz sağolsun, Türk milletinin başı sağolsun. Hiç kimse merak etmesin bir asker daha var. Hiçbir sıkıntı yok. Umuyorum ki benim gibi düşünen çok kişi var. İçim yanıyor. Kimseye kendimizi güldürmeyeceğiz" dedi.

Baba Durmuş Ünver, iktidar ve muhalefetin bir olup bu terör belasından Türkiye'nin kurtulması için çaba sarf etmesi gerektiğini belirterek, "İktidar muhalefet herkes birlikte olacak gerekirse sivillerde birlikte olacak ve bu beladan kurtulacağız. Ben cahil adamım. Bu teröre bu memleketi vermeyelim" diye konuştu.

Şehidin annesi Meryem Ünver ise, "Şehit benim şehidim. Anneler ağlamasın yeter, yeter artık anneler ağlamasın" şeklinde konuştu.

Silifke'de düzenlenen cenaze törenine Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun, Çiğdem Münevver Ökten, CHP Mersin Milletvekilleri Ali Rıza Öztürk, İsa Gök, Vahap Seçer, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Silifke Garnizon Komutanı Personel Yarbay İbrahim Alan, Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Silifke Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Sayılan, Silifke Emniyet Müdürü Volkan İmişçi ve binlerce vatandaş katıldı. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Astsubay Toprağa Verildi - Son Dakika


Advertisement