Son dakika Vahap Seçer haberleri, Vahap Seçer son dakika, son dakika Vahap Seçer

Son Dakika Vahap Seçer Haberleri

 • Vahap Seçer'in Mezitli Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı… Seçer: 'Çalmadık, Çaldırmadık, İsraf Etmedik'
  11:38 Vahap Seçer'in Mezitli Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı… Seçer: "Çalmadık, Çaldırmadık, İsraf Etmedik"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Mezitli Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açıldı. Başkan Seçer, “Hiçbir caddemizde su baskını tehlikesi kalmadı. Hepsinin yağmur suyu altyapısını yaptık. Parayı nereden bulduk? Düşündük, akıllıyız, fikirliyiz, çalmadık, çaldırmadık, israf etmedik, hepsini yetirdik. Şimdi Mezitli’nin imarını bitirdik. Mezitli’de eski, asbestli ve sağlığa aykırı boruları tamamen değiştiriyoruz. Yaklaşık 1 milyarlık bir proje. Altyapıya giriyoruz ve altyapıyı bitirdikten sonra tertemiz borulardan içme suyunu alacaksınız” dedi.

 • Vahap Seçer: Mersin'e hizmet ediyoruz, herkes bizim eşit yurttaşımız
  10:44 Vahap Seçer: Mersin'e hizmet ediyoruz, herkes bizim eşit yurttaşımız

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mezitli İlçesi’ne bağlı Seymenli Mahallesi’nde halk buluşması gerçekleştirdi. Hizmetlerinde hiçbir zaman siyasi ayrım gözetmediklerini dile getiren Seçer,  “Biz Mersin’e hizmet ediyoruz. İnsanlar arasında fark gözetmeksizin hizmet yapıyoruz. Eşit yurttaşlığı belediyecilik hizmetlerimizle gösteriyoruz. Biz herkesi kucaklıyoruz. Ben herkesin belediye başkanıyım. Herkes bizim eşit yurttaşımız” dedi.

 • Vahap Seçer, Çiftlikköy Kapalı Pazar Yeri'ni ziyaret etti
  27 Şub Vahap Seçer, Çiftlikköy Kapalı Pazar Yeri'ni ziyaret etti

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir tarafından hizmete sunulan Çiftlikköy Kapalı Pazar Yeri'ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Seçer, pazar ziyaretinde vatandaşların taleplerini dinledi ve yeni dönem için desteklerini aldı.

 • Vahap Seçer, Mersin'deki bir narenciye paketleme tesisini ziyaret etti
  26 Şub Vahap Seçer, Mersin'deki bir narenciye paketleme tesisini ziyaret etti

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentte faaliyet gösteren bir narenciye paketleme tesisini ziyaret ederek tesis işçileri ve aileleriyle bir araya geldi. Seçer, Mersin'de yaşayan her yurttaşın Belediye Başkanı olduğunu vurgulayarak, parti ayrımı yapmadığını ve herkese eşit muamele yapmak zorunda olduklarını belirtti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı'da Veli Buluşması düzenledi
  24 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı'da Veli Buluşması düzenledi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı ilçelerinde düzenlenen 'Veli Buluşması'nda, eğitim ve öğretimi destekleme kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı Eğitimi ve Öğretimi Kurs Merkezleri'ndeki Öğrencilerin Aileleriyle Buluştu
  24 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı Eğitimi ve Öğretimi Kurs Merkezleri'ndeki Öğrencilerin Aileleriyle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı Eğitimi ve Öğretimi Kurs Merkezleri'ndeki öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Seçer, eğitimde fırsat eşitliği ve adaletli hizmet anlayışını vurguladı.

 • Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları Kapsamında Sivil Toplum Temsilcileriyle Bir Araya Geldi: '5 Yıllık Süre Boyunca Hiçbir İşi Yarım Yapmadık'
  23 Şub Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları Kapsamında Sivil Toplum Temsilcileriyle Bir Araya Geldi: "5 Yıllık Süre Boyunca Hiçbir İşi Yarım Yapmadık"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları kapsamında Anamur, Aydıncık ve Bozyazı’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Hizmetleri yaparken bölgesel ayrım yapmadıklarına vurgu yapan Başkan Seçer, “5 yıllık süre boyunca hiçbir işi yarım yapmadık. Koltuğu bir fors aracı olarak değil, bir hizmet aracı olarak kullandık” dedi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin Büyükşehir sosyal politikalarda örnek belediyelerden biri
  23 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin Büyükşehir sosyal politikalarda örnek belediyelerden biri

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' kapsamında Anamur, Aydıncık ve Bozyazı'da faaliyet gösteren oda, dernek ve sendikaların temsilcileriyle bir araya geldi. Seçer, yapılan hizmetler ve gelecek çalışmalar hakkında bilgi verirken, Mersin Büyükşehirin sosyal politikalarda örnek belediyelerden biri olduğunu belirtti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Aydıncık Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açtı
  22 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Aydıncık Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açtı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, tüm hizmetleri ayrım yapmaksızın aynı kalite ile Mersin halkına sunduklarını belirtti. Başkan Seçer, Aydıncık'ı, Bozyazı'yı, Anamur'u da kazanacaklarını ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı tarihi bir farkla kazanacaklarını söyledi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu
  22 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ilçesinde düzenlenen 'Veli Buluşması'nda, Aydıncık Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, Aydıncık'ta yapılan hizmetlerden bahsetti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar-Bir Derneği Silifke Temsilciliği tarafından düzenlenen Arabaşı Yemek Etkinliği'ne katıldı
  22 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar-Bir Derneği Silifke Temsilciliği tarafından düzenlenen Arabaşı Yemek Etkinliği'ne katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar-Bir Derneği Silifke Temsilciliği tarafından düzenlenen Arabaşı Yemek Etkinliği'ne katıldı. Etkinliğe birçok siyasi parti ve kurum temsilcisi ile Gülnarlılar da katıldı. Başkan Seçer, konuşmasında Gülnarlıların çalışkan ve zeki insanlar olduğunu vurguladı.

 • Vahap Seçer Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  21 Şub Vahap Seçer Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi'ni Gülnarlı yurttaşlarla birlikte açtı. Başkan Seçer, Gülnarlılara seslenerek birlikte birçok projeyi hayata geçireceklerini ve Gülnar'a daha iyi hizmetler sunacaklarını belirtti. Ayrıca, Başkan Seçer'in konuşmasında Gülnar'da yapılan hizmetler ve gelecek projeler hakkında bilgi verildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Velilerle Buluştu
  21 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar ve Mut Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, çocukların bilim yolunda ilerlemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, belediyenin eğitime yönelik desteklerini ve gelecek planlarını açıkladı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi
  20 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir'in kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, her öğrencinin iyi bir eğitim alma hakkı olduğunu vurgulayarak, çocukların eğitimine destek verdiklerini belirtti. Etkinlikte ayrıca kurs merkezlerindeki eğitimin yanı sıra öğrencilerin sınav ücretinin karşılanacağı ve tercih döneminde danışmanlık hizmeti verileceği açıklandı.

 • Başkan Vahap Seçer, YKS Öğrencileriyle Bilgi Yarışmasında Buluştu
  19 Şub Başkan Vahap Seçer, YKS Öğrencileriyle Bilgi Yarışmasında Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde eğitim gören ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlenen Bilgi Yarışması'na katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Seçer, gençlere hitap ederek, belediyenin gençlere yönelik hizmetlerini anlattı ve desteklerini sürdüreceğini belirtti.

 • Vahap Seçer: Mersin'de büyük bir kalkınma hamlesi başlattık
  18 Şub Vahap Seçer: Mersin'de büyük bir kalkınma hamlesi başlattık

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Mersin'de büyük bir kalkınma hamlesi başlattıklarını ve dezavantajlı grupların yanında olduklarını belirtti. Seçer, Mersin'in açık ara farkla CHP'yi birinci yaptığını ve tarihi bir oy farkıyla 2024'te tekrar seçileceklerini söyledi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus'ta ziyaretlerine devam etti
  16 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus'ta ziyaretlerine devam etti

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sık sık gerçekleştirdiği esnaf ve vatandaş ziyaretlerini Tarsus ilçesiyle sürdürdü.

 • Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Amatör Spor Kulüpleri ile Bir Araya Geldi
  15 Şub Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Amatör Spor Kulüpleri ile Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. serisinin 8. toplantısını Mersin’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile gerçekleştirdi. Toplantıya katılan temsilciler, Başkan Seçer’e Büyükşehir’in kent genelinde spor alanında yürüttüğü faaliyetler ve projeler hakkında merak ettikleri soruları yöneltirken; görev süresi boyunca kentte gerçekleştirdiği spor faaliyetleri ve verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ettiler.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Dünya Bakliyat Günü ve Bakliyat Yemekleri Sergisi'ne katıldı
  14 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Dünya Bakliyat Günü ve Bakliyat Yemekleri Sergisi'ne katıldı

  Mersin Ticaret Borsası tarafından düzenlenen 'Dünya Bakliyat Günü ve Bakliyat Yemekleri Sergisi' programına katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'in bakliyat sektöründe öncü olduğunu ve sektörün ekonomik hareketlilik sağladığını belirtti. Başkan Seçer, ayrıca Mersin'in lojistik sektöründe de önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve lojistik köyü kurulması gerektiğini vurguladı.

 • Mersin'de Dünya Bakliyat Günü etkinlikleri kapsamında 120 çeşit yemek sergisi düzenlendi
  14 Şub Mersin'de Dünya Bakliyat Günü etkinlikleri kapsamında 120 çeşit yemek sergisi düzenlendi

  Mersin'de, Dünya Bakliyat Günü etkinlikleri kapsamında bir otelde düzenlenen programda 'Bakliyat Yemekleri Sergisi' hazırlandı. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve diğer katılımcılar sergiyi gezerek bakliyattan yapılan 120 çeşit yemek hakkında bilgi aldı. Konuşmaların ardından katılımcılara bakliyattan yapılmış yemekler ikram edildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yeni Mersin İdmanyurdu Kulübüne Destek Çağrısı Yaptı
  02 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yeni Mersin İdmanyurdu Kulübüne Destek Çağrısı Yaptı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, spor kulübü yöneticiliğinin zor bir alan olduğunu belirterek, kentin ileri gelenlerinin Yeni Mersin İdmanyurdu Kulübüne sahip çıkması gerektiğini söyledi. Seçer, Yeni Mersin İdmanyurdu'nun 'şehrinin takımına sahip çık' sloganıyla başlattığı 'El ele 1. Lig' kampanyasının lansmanına katıldı.

 • Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Mersin'deki Kadın Örgütleri ile Bir Araya Geldi
  30 Oca Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Mersin'deki Kadın Örgütleri ile Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. serisinin 4. toplantısını bu kez Mersin’deki kadın örgütleri temsilcileri ile gerçekleştirdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kadın istihdamını artırdıklarını açıkladı
  30 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kadın istihdamını artırdıklarını açıkladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kadın istihdamını yüzde 18'den yüzde 24'e çıkardıklarını ve kadın otobüs şoförü sayısını artırdıklarını belirtti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halkkent Mahallesi'nde pazar yerini ziyaret etti
  26 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halkkent Mahallesi'nde pazar yerini ziyaret etti

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar İlçesi Halkkent Mahallesi'ndeki pazar yerini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyarette Seçer'e CHP Toroslar İlçe Başkanı, meclis üyeleri ve parti yöneticileri de eşlik etti. Seçer, vatandaşların taleplerini dinleyerek notlar aldı ve hizmetler için Alo 185 Teksin'i önerdi. Pazar esnafı ve vatandaşlar, Seçer'e desteklerini dile getirirken, Seçer de Mersin için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Yöre Dernekleri ile Bir Araya Geldi
  25 Oca Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Yöre Dernekleri ile Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. buluşma serisinin 3. toplantısını, Mersin’de faaliyet gösteren Yöre Dernekleri temsilcileri ile yaptı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sosyal Konut Projesi Hakkında Konuştu
  24 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sosyal Konut Projesi Hakkında Konuştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sosyal konut projesinin en büyük projelerinden birisi olduğunu belirterek, 'Yurt dışında bu modeller var. Belediyenin evleri olur, kiraya verir. Belki bin konut yapıyoruz, 500 satacağız, 500'ünü de kiraya vereceğiz' dedi.

 • Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Emek Örgütleri ile Bir Araya Geldi
  24 Oca Vahap Seçer, 'Kent Katılımı Buluşmaları' Kapsamında Emek Örgütleri ile Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, katılımcı demokrasi anlayışı ile ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’na devam ediyor.  Başkan Seçer, ‘Kente Sözümüz Var Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. serisinde 2. toplantıyı emek örgütleri olan sendikaların başkan ve yöneticileriyle yaptı.

 • Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları'nın 6'ncısını Başlattı
  23 Oca Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları'nın 6'ncısını Başlattı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, katılımcı yönetim anlayışı ve ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nı sistemli bir şekilde sürdürüyor. Seçer, buluşmaların 6. toplantısında meslek odaları ve örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: İkinci 5 yılda daha güzel işler olacak
  21 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: İkinci 5 yılda daha güzel işler olacak

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'in önemli bir kent olduğunu belirterek, yapılan hizmetlerin vatandaşlar için olduğunu ve ikinci 5 yılda daha güzel işlerin olacağını söyledi. Seçer, ayrımcılık yapmadıklarını ve herkesin birbirine kardeş olduğunu vurguladı. Ayrıca, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere koli desteği yapacaklarını ve Pamukluk'ta su sorununu çözmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Lojistik Merkezi inşaatını ve Huzurkent'te devam eden yol çalışmalarını inceledi
  21 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Lojistik Merkezi inşaatını ve Huzurkent'te devam eden yol çalışmalarını inceledi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesinin nakliye komisyoncularının ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığı 'Lojistik Merkezi' inşaatını ve Huzurkent'te devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi. Seçer, lojistik merkezinin bölge için uygun olduğunu belirtirken, projenin Türkiye'de örnek olacağını ifade etti. Ayrıca, Huzurkent'te yapılan yol çalışmalarında 18 bin 288 ton sıcak asfalt kullanıldı.

 • Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir'in 'Veli Buluşması' Etkinliğine Katıldı
  19 Oca Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir'in 'Veli Buluşması' Etkinliğine Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 'Veli Buluşması' etkinliğine katılım sağlayarak ailelerle bir araya geldi. Eğitimli bir toplumun çocukları eğitmekten geçtiğine dikkat çeken Seçer, 5 yıl önce göreve geldiklerinde öncelikli uygulamalarından birinin eğitime kaktı sunmak olduğunu söyleyerek, “5 yılda 10 kat daha fazla aileye ulaşan, çok daha kaliteli eğitim sunan, sadece eğitim değil, çocuğun ruhuyla, mutluluğuyla psikolojisiyle, ilgilenmek için muazzam bir kadro kurduk. Belediyemizin bünyesinde 350’den fazla öğretmenimiz var” dedi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin GİAD Üyeleriyle Bir Araya Geldi
  16 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin GİAD Üyeleriyle Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD) üyeleriyle bir araya geldi. Seçer, belediye başkanlığı yaparken adalet kavramını önemsediğini ve kamu yararını gözeterek hareket ettiklerini belirtti. Ayrıca, belediyenin finansmanını iyi yönettiklerini ve mali disiplin sağladıklarını vurguladı. Seçer, Mersin'in her köşesine hizmet götürdüklerini ve ayrım yapmadıklarını ifade etti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Yatırımlara Süratle Devam Edeceğiz
  15 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Yatırımlara Süratle Devam Edeceğiz

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Pamukluk Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisinin 56 milyon avrosunu hibe olarak aldıklarını belirterek, gelecek 5 yıllık dönemlerinde yatırımlara hızla devam edeceklerini söyledi. Seçer, kent genelindeki yol çalışmaları, altyapı yatırımları ve diğer projeler hakkında bilgi verdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İş İnsanlarına Vizyonlu Yöneticilerin Önemini Vurguladı
  13 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İş İnsanlarına Vizyonlu Yöneticilerin Önemini Vurguladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESİAD tarafından düzenlenen '13. Yılın İş İnsanları Ödül Töreni'ne katılarak, vizyonlu yöneticilerin ve iş insanlarının uluslararası piyasalarda rekabet etmenin önemine değindi. Seçer, Mersin'in sürekli gelişen, üreten ve zengin bir kent olduğunu vurgulayarak, iş insanlarının ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirtti.

 • Başkan Seçer ve Meral Seçer, 'Evimiz Atölye' Projesinden Faydalanan Kadınlarla Bir Araya Geldi
  13 Oca Başkan Seçer ve Meral Seçer, 'Evimiz Atölye' Projesinden Faydalanan Kadınlarla Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, ‘Elde Var Yetenek, Evde Var Ekmek’ sloganıyla yürütülen, ‘Evimiz Atölye’ projesi kapsamında oyuncak yapım atölyesini tamamlayan kadınlarla sertifika töreninde bir araya geldi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e 'Yılın Sosyal Belediyecilik Ödülü' takdim edildi
  13 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e 'Yılın Sosyal Belediyecilik Ödülü' takdim edildi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) tarafından düzenlenen '13. Yılın İş İnsanları Ödül Töreni'ne katıldı ve 'Yılın Sosyal Belediyecilik Ödülü'nü aldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi 'Evimiz Atölye' Projesiyle Kadınlara Sertifikalarını Verdi
  12 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi 'Evimiz Atölye' Projesiyle Kadınlara Sertifikalarını Verdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen 'Evimiz Atölye' projesi kapsamında oyuncak yapım atölyesini tamamlayan kadınlara sertifikaları törenle verildi. Proje bugüne kadar bin 932 kadının faydalandığı belirtildi.

 • Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekrar aday oldu
  11 Oca Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekrar aday oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in adaylığını ilan etti. Seçer, adaylığının açıklanmasının ardından Mersin halkına seslenerek ikinci dönemde de memnuniyetle çalışmaya devam edeceğini belirtti.

 • CHP'de 6'sı büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere 242 aday belli oldu
  11 Oca CHP'de 6'sı büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere 242 aday belli oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi'nde 6'sı büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere toplam 242 seçim çevresi adayları belli oldu. Zeydan Karalar Adana'dan, Vahap Seçer Mersin'den, Özlem Çerçioğlu Aydın'dan, Lütfü Savaş Hatay'dan, Ayşe Ünlüce Eskişehir'den ve Candan Yüceer Tekirdağ'dan aday oldu. Ayrıca 15 ilin belediye başkan adayları da açıklandı. CHP, kadının siyasetteki rolünü vurgulayarak 242 seçim çevresinde 23 kadın aday çıkardı.

 • CHP'de 242 seçim çevresi adayları belli oldu
  11 Oca CHP'de 242 seçim çevresi adayları belli oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 6'sı büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere toplam 242 seçim çevresi adayları belli oldu. Zeydan Karalar Adana'dan, Vahap Seçer Mersin'den, Özlem Çerçioğlu Aydın'dan, Lütfü Savaş Hatay'dan, Ayşe Ünlüce Eskişehir'den ve Candan Yüceer Tekirdağ'dan aday oldu. Ayrıca 15 ilin belediye başkan adayı da açıklandı. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, basın açıklamasında kadın adayların da yer aldığını belirtti.

 • Mersin'de Mahalle Mutfakları ile Ucuz ve Sağlıklı Yemek İmkanı
  10 Oca Mersin'de Mahalle Mutfakları ile Ucuz ve Sağlıklı Yemek İmkanı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in başlattığı 'Mahalle Mutfakları' projesi, dar gelirli ve yemek yapmaya vakti olmayan vatandaşlara 10 TL'ye 3 çeşit sıcak yemek imkanı sunuyor. Kent genelinde 49 noktada hizmet veren Mahalle Mutfakları, temiz ve steril bir ortamda yemeklerini almak isteyen vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Proje, bugüne kadar 2 milyondan fazla vatandaşa hizmet verdi ve her geçen gün talepler artıyor.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer'e 550 Milyon TL Kredi Kullanma Yetkisi Verildi
  09 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer'e 550 Milyon TL Kredi Kullanma Yetkisi Verildi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, MESKİ Genel Müdürlüğü'nün İller Bankası A.Ş.'den kullanacağı, faiz hariç 550 milyon TL gayri nakdi kredi kullanılması hususunda yetki verildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi
  04 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Seçer, Mersin'in tarihi ve önemine vurgu yaparak, şehit ailelerine ve gazilere desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 • Vahap Seçer, 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Kutlama Programlarına Katıldı
  03 Oca Vahap Seçer, 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Kutlama Programlarına Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla Mersin Valiliği tarafından düzenlenen kutlama programlarına katıldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Hesenli'yi ağırladı
  03 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Hesenli'yi ağırladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Hesenli ve beraberindeki heyeti kentte ağırladı. Seçer, ziyarette Azerbaycan ile Türkiye'nin kardeş milletler olduğunu vurgulayarak, her iki devlet için daha güzel, ferah, refahı artmış, huzur ve kardeşlik içerisinde günler diledi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aziz Antuan Latin Katolik Kilisesi'nin kuruluşunu kutladı
  25 Ara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aziz Antuan Latin Katolik Kilisesi'nin kuruluşunu kutladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Aziz Antuan Latin Katolik Kilisesi’nin kuruluşunun 170. ve Barış Günü’nün 3. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama programına katıldı. Seçer, “Noel’inizi kutluyorum. Hangi dinden olursak olalım, farklı dillerde dua edelim, farklı kitaplardan alıntılar yapalım ama hedefimiz ortak olsun; dünya barışı ve dünya kardeşliği” dedi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Çukurova Basketbol Kulübü'nün maçını izledi
  21 Ara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Çukurova Basketbol Kulübü'nün maçını izledi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Çukurova Basketbol Kulübü'nün EuroLeague Women B Grubu 10. Haftasında Fransız takımı Villeneuve d'Ascq LM ile oynadığı maçı tribünden izledi. ÇBK, mücadeleden 54-70 skorla mağlup ayrıldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Geleneksel Kaynaşma Yemeği'ne katıldı
  21 Ara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Geleneksel Kaynaşma Yemeği'ne katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Anadolu Bürokratlar ve İş İnsanları Yardımlaşma Derneği'nin 'Geleneksel Kaynaşma Yemeği'ne katıldı. Programda konuşan Başkan Seçer, Mersin'in güzel bir şehir olduğuna vurgu yaparak, kentin Türkiye'nin dört bir yanından çalışmak, çocuklarına daha iyi bir gelecek kurmak ve güven içerisinde yaşamak için gelen insanlardan oluştuğunu söyledi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin bir fırsatlar kentidir
  17 Ara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Mersin bir fırsatlar kentidir

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'in zenginlikleriyle dolu bir kent olduğunu belirterek, Mersin'in çocuklarına daha iyi bir gelecek kurma hayaliyle gelenlerin kenti olduğunu söyledi. Seçer, kentin birlik ve beraberliğini sağlamanın önemine vurgu yaparak, iş birliği ile yönetilen kentlerin hiçbir engeli aşamayacağını ifade etti.

 • 5. Uluslararası Mersin Maratonu'nda Etiyopya ve Kenyalı atletler damga vurdu
  10 Ara 5. Uluslararası Mersin Maratonu'nda Etiyopya ve Kenyalı atletler damga vurdu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Mersin Maratonu'nda Etiyopya ve Kenyalı atletler 42K koşusunda başarılı performans sergiledi. Maraton, Türkiye dahil 25 ülkeden 1696 sporcu tarafından koşuldu. Maraton birincisi Benard Kipkorir, parkur rekorunu kırarak Türkiye'de en iyi 2. dereceyi elde etti. Kadınlarda ise Ruth Jebet, parkur rekoru kırarak 2024 Paris Yaz Olimpiyatları'na katılmak için kota hakkı elde etti. Maratonun başarısı nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, gelecek sene de maratonu düzenleyeceklerini açıkladı.

 • 5. Uluslararası Mersin Maratonu Başladı
  10 Ara 5. Uluslararası Mersin Maratonu Başladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Mersin Maratonu, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından start aldı. Maratona 25 ülkeden 1696 sporcu katıldı ve 42 kilometre, 10 kilometre, halk koşusu ve paten yarışı gibi etkinlikler yer alıyor. Dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verilecek.

 • Başkan Seçer: 'En büyük hedefimizden biri huzurlu bir kent oluşturmaktı'
  07 Ara Başkan Seçer: "En büyük hedefimizden biri huzurlu bir kent oluşturmaktı"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediye olarak en büyük hedeflerinden birinin huzurlu bir kent oluşturmak olduğunu belirterek, "Bunu da gerçekleştirdik.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, İş Dünyası ile Buluştu: 'Mersin Büyükşehir Son Derece Güçlü Bir Belediye'
  07 Ara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, İş Dünyası ile Buluştu: "Mersin Büyükşehir Son Derece Güçlü Bir Belediye"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği’nin (ÇUGİDER) ‘Yıl Sonu Değerlendirmesi ve Kente Dair Söyleşiler’ programına katılarak iş dünyasının sorularını cevapladı.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Gönüllülerle Buluştu
  06 Ara Mersin Büyükşehir Belediyesi Gönüllülerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, '5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü' dolayısıyla Büyükşehir Belediyesinin gönüllüleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, gönüllülüğün önemini vurgulayarak, yapılan çalışmaların toplum için değerli olduğunu belirtti.

 • Vahap Seçer: Mersin Halkını 5. Uluslararası Mersin Maratonu İçin 10 Aralık'ta Özgecan Aslan Meydanı'na Davet Ediyorum
  05 Ara Vahap Seçer: Mersin Halkını 5. Uluslararası Mersin Maratonu İçin 10 Aralık'ta Özgecan Aslan Meydanı'na Davet Ediyorum

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yurttaşları 10 Aralık'ta düzenlenecek 5. Uluslararası Mersin Maratonu'na davet ederek, "Mersin halkını 10 Aralık’ta saat 11.30’da Özgecan Aslan Meydanı’na davet ediyorum. Ben de katılacağım, Tarsus’ta Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu halk koşusuna da katılmıştım. Parkuru da tamamlamıştık. Çok da keyifli bir koşu olmuştu. Mersinleri ve Mersin dışından gelen yurttaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

 • Vahap Seçer, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi'nin 69. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'na Katıldı
  02 Ara Vahap Seçer, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi'nin 69. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'na Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası (MMO) Mersin Şubesi’nin, odanın kuruluşunun 69. yılı dolayısıyla düzenlediği ‘Geleneksel Gece’ programına katıldı.

 • MESKİ'nin 2024 yılı bütçesi 9 milyar 462 milyon lira
  01 Ara MESKİ'nin 2024 yılı bütçesi 9 milyar 462 milyon lira

  Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (MESKİ) 2024 yılı bütçesi, 9 milyar 462 milyon lira olarak kabul edildi.

 • Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı
  30 Kas Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Seçer, meclis üyelerinin sektörel ve kente dair sorularını cevapladı.

 • Vahap Seçer, Öğretmenler Günü Kutlama Programına Katıldı
  24 Kas Vahap Seçer, Öğretmenler Günü Kutlama Programına Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla düzenlenen kutlama programına katıldı.

 • Başkan Seçer'den Öğretmenler Günü Mesajı
  23 Kas Başkan Seçer'den Öğretmenler Günü Mesajı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Seçer, mesajında öğretmenlerin önemine vurgu yaparak, eğitim ve öğretimin temel taşı olan öğretmenlere sevgi ve saygılarını iletti. Ayrıca, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bilimsel, çağdaş ve laik eğitime destek verdiklerini ve öğretmenlerin yanında olduklarını belirtti.

 • Vahap Seçer, Büyükşehir'in Emektar Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi: 'Ortak Amacımız Mersinimize, Ülkemize, Milletimize, İnsanlığa Katkı Sunmak'
  23 Kas Vahap Seçer, Büyükşehir'in Emektar Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi: "Ortak Amacımız Mersinimize, Ülkemize, Milletimize, İnsanlığa Katkı Sunmak"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’nin emektar öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğretmenlerin, geleceğin aydın gençlerini yetiştirmek gibi önemli görevleri olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Ortak amacımız Mersinimize, ülkemize, milletimize, insanlığa katkı sunmak” dedi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 5. Uluslararası Mersin Maratonu'na kaydını yaptırdı
  22 Kas Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 5. Uluslararası Mersin Maratonu'na kaydını yaptırdı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, '5. Uluslararası Mersin Maratonu'nda Halk Koşusu kategorisine kaydını yaptırdı. Maraton, 'Herkes Koşar Mersin'e' sloganıyla düzenlenecek ve Seçer, '0033' yazılı göğüs numarasıyla koşacak. Maraton, Elite Label kategorisine alınan tek maraton olma özelliği taşıyor ve 2024 Paris Yaz Olimpiyatlarına katılım için sporcuların kota alabileceği bir yarış olarak büyük önem taşıyor.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali'nde Halk Dansı Toplulukları ile Buluştu
  20 Kas Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali'nde Halk Dansı Toplulukları ile Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali'nde 11 ülkeden gelen Halk Dansı Toplulukları ve misafirlerle bir araya geldi. Seçer, misafirlere teşekkür ederek gelecek yıl yapılacak festivali davet etti ve barışın, dostluğun ve kardeşliğin ateşinin yakılması gerektiğini vurguladı.

 • Uluslararası Tarsus Festivali Melek Mosso Konseriyle Son Buldu
  20 Kas Uluslararası Tarsus Festivali Melek Mosso Konseriyle Son Buldu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tarsus Festivali, Melek Mosso'nun muhteşem kapanış konseriyle sona erdi. Festivalin son gününde Tarsus Cumhuriyet Alanı'nda gerçekleşen konserde yüzlerce vatandaş eğlendi. Başkan Vahap Seçer, festivalin üçüncüsünü gerçekleştireceklerinin sözünü verdi.

 • Vahap Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali'nin Son Gününde de Coşkuya Ortak Oldu
  20 Kas Vahap Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali'nin Son Gününde de Coşkuya Ortak Oldu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, dolu dolu geçen 2. Uluslararası Tarsus Festivali’nin son gününde de Tarsus’taki coşkuya ortak oldu. Seçer, ilk olarak üretici kadın stantlarını ziyaret etti ve ardından Tarsus Müzesi’nde Tuluhan Tekelioğlu’nun moderatörlüğünde, Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer ve sanatçı Derya Baykal’ın konuşmacı olarak yer aldığı ‘Kadına Dair’ isimli söyleşiye katıldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  15 Kas Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen tebrik kabulüne katılarak, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli'yi kutladı. Başkan Seçer, Kıbrıs Türk halkının uzun süren mücadeleler sonucu 40 yıllık bir cumhuriyet birikimine sahip olduğunu belirtti. Seçer, KKTC'nin tanınması ve güçlü bir devlet haline gelmesi hedefine destek verdiğini ifade etti. Başkonsolos Mendeli ise KKTC'nin 40. yıl dönümünü kutlayarak, daha nice yıllara ulaşmayı temenni etti.

 • Başkan Vahap Seçer ve Eşi Meral Seçer, Atatürk Filmini İzledi
  15 Kas Başkan Vahap Seçer ve Eşi Meral Seçer, Atatürk Filmini İzledi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları üyeleriyle birlikte sinemada 'Atatürk 1881-1919' filmini izledi. Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı film, Atatürk'ün etkileyici hayat hikayesini anlatıyor. Başkan Seçer, filmi etkileyici bulduğunu ve Aras Bulut İynemli'nin başarılı bir performans sergilediğini belirtti.

 • Vahap Seçer, 'Mtosb 4. Bölge Parsel Tahsis Töreni'ne Katıldı
  14 Kas Vahap Seçer, 'Mtosb 4. Bölge Parsel Tahsis Töreni'ne Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB)  tarafından düzenlenen ‘Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 4. Bölge Parsel Tahsis Töreni’ne katıldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e Denizcilerden Plaket
  11 Kas Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e Denizcilerden Plaket

  Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD), Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e amatör sporculara verdiği desteklerden dolayı plaket takdim etti. DADD üyeleri, Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında yaptıkları programın ardından rotalarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne çevirerek, yelken sporunu ve deniz sevgisini yaymayı hedefliyor. DADD Kurucusu Zafer Türkmen, halkın deniz sporlarına ilgi göstermesini ve denize imrenmesini istediklerini belirtti. Mersin Büyükşehir Belediyesi ise Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları kapsamında spor etkinliklerine devam edeceğini açıkladı.

 • Tarsus'ta üreticilere yem desteği
  10 Kas Tarsus'ta üreticilere yem desteği

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 'Destek büyükşehirden üretim çiftçiden' sloganıyla büyükbaş hayvan yetiştiricilerine mısır flake yem desteği dağıtım töreni gerçekleştirerek üreticilere bir kez daha yanlarında olduğunu hissettirdi.

 • Vahap Seçer'den 10 Kasım Mesajı
  09 Kas Vahap Seçer'den 10 Kasım Mesajı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85'inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Seçer, mesajında, " Atatürk’ün vatanına, milletine ve insanlığa duyduğu sevgi hepimize örnek olmalıdır. Bugün, O’nun ilkelerine sıkı sıkıya sarılarak Atatürk’ün bize bıraktığı mirası daha da büyütmek; bağımsız, güçlü ve çağdaş bir Türkiye için, Cumhuriyet’imizin kazanımlarına sahip çıkarak birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam etmeliyiz" dedi.

 • Mersin Metrosu için finansman desteği belediye meclisinden geçti
  08 Kas Mersin Metrosu için finansman desteği belediye meclisinden geçti

  Mersin Metrosu için dış borç miktarına istinaden 1 milyar 7 milyon 357 bin 510 TL kredi temin edilmesi için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in yetkilendirilmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonuna havale edilen konu, oy çokluğuyla kabul edildi.

 • Mersin'de Cumhuriyet Bayramı coşkusu
  29 Eki Mersin'de Cumhuriyet Bayramı coşkusu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama programına katıldı. Programda bayram tebrikleri kabul edildi, konuşmalar yapıldı ve gösteriler sergilendi. Mersinlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen program, resmi geçit töreniyle sona erdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu
  28 Eki Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıldönümü kutlama programı kapsamında Mersin Valiliği tarafından düzenlenen Atatürk Anıtı'na çelenk sunma törenine katıldı. Törende, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Başkan Seçer, Cumhuriyetin önemine vurgu yaparak, 100. Kuruluş yıldönümünün coşkuyla kutlanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Cumhuriyetin aydınlık saçan alevinin hala yanmakta olduğunu ve ülkeyi aydınlatmaya devam ettiğini ifade etti. Başkan Seçer, Mersinlileri kutlamalara davet etti.

 • Seçer: 'Demokrasinin temel unsuru muhtarlardır'
  26 Eki Seçer: "Demokrasinin temel unsuru muhtarlardır"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 4,5 yılda mevcut imkanlar doğrultusunda iyi bir belediye yönetimi sergilediklerini belirterek, "Biz herkesin belediye başkanıyız" dedi.

 • Vahap Seçer:  'Cumhuriyet İdeallerini Yaşatmak Adına İlk Günkü Kadar Hevesliyiz'
  26 Eki Vahap Seçer:  "Cumhuriyet İdeallerini Yaşatmak Adına İlk Günkü Kadar Hevesliyiz"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın büyük coşkusu, gururu ve heyecanı içindeyiz. Bir asrı geride bırakırken, Cumhuriyetimizin sağlam temellerinden aldığımız güçle, Cumhuriyet ideallerini yaşatmak adına ilk günkü kadar hevesliyiz" dedi.

 • Vahap Seçer, Batı İlçelerindeki Muhtarlarla Bir Araya Geldi
  25 Eki Vahap Seçer, Batı İlçelerindeki Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla Mersin’deki muhtarlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde merkez ilçelerdeki muhtarlarla buluşan Başkan Seçer, bu kez Gülnar’da düzenlenen buluşma programına katılarak, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Erdemli, Gülnar, Mut ve Silifke’deki muhtarlarla bir araya geldi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İnsan Kaynakları Zirvesi'ne Katıldı
  20 Eki Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İnsan Kaynakları Zirvesi'ne Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği koordinasyonunda düzenlenen '10. İnsan Kaynakları Zirvesi'ne katıldı. Zirvede, ulusal ve uluslararası markalar ve profesyonel yöneticiler, Çukurova iş dünyası ve öğrencilerle buluşarak deneyimlerini paylaştı. Başkan Seçer, konuşmasında belediyelerin finans ve insan kaynağı desteğinin önemine vurgu yaparak, Mersin Büyükşehir Belediyesinin bu konuda örnek bir kurum olduğunu belirtti. Ayrıca, kariyer merkezi ve personel alımı konularında da açıklamalarda bulundu.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muhtarlar Günü'nü kutladı
  19 Eki Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muhtarlar Günü'nü kutladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muhtarlar Günü dolayısıyla Mersin'deki muhtarlar ve muhtar dernek temsilcilerini makamında ağırladı. Seçer, muhtarların demokratik hayatın ve vatandaşa hizmetin önemli birer ögesi olduğunu belirterek, muhtarlarla iyi ilişkiler kurmayı ve sorunları çözmeyi önemsediklerini ifade etti. Ayrıca, kadın muhtar sayısının artmasını temenni etti ve mahalli idareler seçimleri öncesinde aday olacak tüm muhtarlara başarı dileğinde bulundu.

 • Vahap Seçer, Tarsus Kırklarsırtı'nda Pazar Gezdi
  17 Eki Vahap Seçer, Tarsus Kırklarsırtı'nda Pazar Gezdi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus ilçesi Kırklarsırtı Mahallesi’nde yer alan ‘Kırklar Pazar Yeri’ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.  Başkan Seçer’i karşısında gören vatandaşlar ve pazarcı esnafı yoğun ilgi gösterdi.

Advertisement