Silopi'de Filistin yararına kermes düzenlendi - Son Dakika
Güncel

Silopi'de Filistin yararına kermes düzenlendi

Silopi\'de Filistin yararına kermes düzenlendi

Silopi ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü koordinasyonuyla düzenlenen kermes, Filistin'e yardım amacıyla gerçekleştirildi. Kermesten elde edilen gelir, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e gönderilecek.

20.12.2023 15:27  Güncelleme: 15:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şırnak'ta Filistin yararına etkinlik düzenlendi

ŞIRNAK - Şırnak'ta Filistin yararına etkinlik düzenlendi.

Silopi ilçesinde geliri Filistin'e bağışlanmak üzere yöresel yemeklerin satışa sunulduğu bir etkinlik düzenlendi. Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Silopi Müftülüğü koordinasyonuyla, Hacı Mehmet Ökten Anadolu Lisesi, Silopi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Silopi Habur Lisesi, İpekyolu İlk- Orta okulları Filistin yararına bir etkinlik düzenledi. Etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Arapça-Türkçe ilahiler seslendirmelerinin ardından dua edildi.

Gazze'ye destek ile boykot edilen İsrail ürünleri temalı pankartlar asılırken, etkinlikte yer alan sergi de ise İsrail'in sivil katliamlarına yer verildi. Öğrencilerin evlerinde hazırladığı yöresel ürünler, el işleri, yiyecek ve içecekler satışa sunuldu. Yoğun katılımın olduğu etkinlikten elde edilen gelirler Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e ulaştırılacak.

Silopi Müftüsü Ferit Bilgin, Müslümanlara yardım etmek zorunda olduklarını belirterek, etkinliğin Filistin'e destek amacıyla düzenlendiğini söyledi. Bilgin, "Filistinli kardeşlerimize yardım etmek için etkinlik düzenledik. Elde edeceğimiz yardımları Türkiye Diyanet Vakfı vasıtasıyla Filistinli kardeşlerimize ulaştıracağız. Biz müminiz, Müslüman kardeşlerimize yardım etmek zorundayız. Kimisi güç ve kuvvetiyle yardım edebilir, kimisi diliyle yardım edebilir, kimisi de maddi ve manevi olarak yardımlarını gönderebilir" dedi.

Öğrencilerden Süleyman İdin ise, "Düzenlediğimiz etkinlik ile maddi ve manevi açısından yardımcı olmaya çalışıyoruz. Keşke elimizden daha fazla gelseydi de yapabilseydik. Televizyonlarda her gün gördüğümüz vahşete karşı elimizden bir şey gelmiyor. Burada içimiz sızlıyor. Keşke bizde orada kardeşlerimizin yanında olabilseydik bu zulmü engelleseydik" ifadelerini kullandı.

Evde yaptıkları yemekleri Filistin için satışa sunduklarını belirten öğrencilerden Zehra Hakkari, katılımcılarla teşekkür etti.

Öğretmenlerden Oğuzhan Tancı ise, "Filistinli kardeşlerimizin bundan önce olduğu gibi bugün ve bundan sonra da yalnız bırakmayacağız ve daima yanlarında olacağız" diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Silopi'de Filistin yararına kermes düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement