Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Güzelçamlı haberleri, Güzelçamlı son dakika, son dakika Güzelçamlı

Son Dakika Güzelçamlı Haberleri

Son dakika Güzelçamlı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son güzelçamlı haberleri anında burada.


 • Dün Dün 09:52 Kuşadası Belediyesi Hemşehrilerine Sıcak Çorba İkram Ediyor

  Kuşadası Belediyesi Hemşehrilerine Sıcak Çorba İkram Ediyor Kuşadası Belediyesi, sosyal yardım çalışmaları kapsamında sabahın erken saatlerinde işe ve okula gitmek için yola çıkan Kuşadalılara sıcak çorba ikramında bulunmaya başladı. Haftanın 4 günü gerçekleştirilecek olan çorba ikramı, vatandaşların içini ısıtıyor.

 • Dün Dün 09:36 Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası İnovasyon Derneği üyeleriyle bir araya geldi

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası İnovasyon Derneği üyeleriyle bir araya geldi Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası İnovasyon Derneği üyeleriyle yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, Kuşadası'nın yapılmış, yapımı devam eden ve yapılacak olan projeleri ele alındı. Başkan Günel, dernek üyelerinin sorularını yanıtladı ve yeni hizmet döneminde gerçekleştireceği projeler hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Güzelçamlı'ya altyapı çalışmalarının 2024 yılının ilk yarısında tamamlanacağı müjdesini verdi. Başkan Günel, sahil bandında düzenlemeler yapılacağını ve Kuşadası'nın yeni dinamik görüntüsüne uygun bir yer haline geleceğini belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:30 Aydın'da sağanak yağış sonrası AFAD gönüllüleri çalışıyor

  Aydın'da sağanak yağış sonrası AFAD gönüllüleri çalışıyor Aydın'ın Germencik ilçesinde etkili olan sağanak yağışın ardından bazı evleri su basarken, AFAD gönüllüleri selden etkilenen vatandaşların yardımına koşuyor. Yağış miktarı uzun yıllar ortalamasının üzerinde seyretti.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:20 Kuşadası Kent Kimliği Çalıştayı düzenlendi

  Kuşadası Kent Kimliği Çalıştayı düzenlendi Kuşadası'nı diğer kıyı kentlerinden ayıran sosyo-ekonomik özellikleri belirlemek ve kent hafızasının yaşamasını sağlamak amacıyla 'Kuşadası Kent Kimliği Çalıştayı düzenlendi.

 • 19.11.2023 19 Kas 12:58 Kuşadası'nın Dünü Bugünü ve Yarını Masaya Yatırıldı

  Kuşadası'nın Dünü Bugünü ve Yarını Masaya Yatırıldı Kuşadası’nı diğer kıyı kentlerinden ayıran sosyo-ekonomik özellikleri belirlemek ve kent hafızasının yaşamasını sağlamak amacıyla Korumar Ephesus Beach Otel’de ‘Kuşadası Kent Kimliği Çalıştayı düzenlendi. Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi’ni, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla çok paydaşlı bir yapıya kavuşturmak için düzenlenen çalıştaya, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver, akademisyenler, STK temsilcileri ve çok sayıda Kuşadalı katıldı.

 • 18.11.2023 18 Kas 10:08 Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Mobil Ofis Hizmet Aracı ile Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerini ziyaret etti

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Mobil Ofis Hizmet Aracı ile Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerini ziyaret etti Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Mobil Ofis Hizmet Aracı ile Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Günel, yapılan çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • 16.11.2023 16 Kas 09:45 Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel: Kuşadası'nda Altyapı ve Yol Sorunu Kalmayacak

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel: Kuşadası'nda Altyapı ve Yol Sorunu Kalmayacak Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yerel medya temsilcileriyle bir araya gelerek, görev süresi boyunca gerçekleştirdiği hizmetler hakkında bilgi verdi. Günel, bir sonraki dönemde Kuşadası'nda altyapı ve yol sorunu yaşanan hiçbir mahalle kalmayacağını belirtti. Ayrıca, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde çalışarak altyapı yatırımlarının kente hizmet olarak geri döndüğünü ifade etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 09:28 Kuşadası'nda Uyuşturucu Operasyonu: 13 Kişi Yakalandı

  Kuşadası'nda Uyuşturucu Operasyonu: 13 Kişi Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde uyuşturucu satıcısı ile birlikte satış yapılan toplam 13 kişi yakalandı. Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu madde imal ve ticaretini yapan şahsa yönelik gerçekleştirdikleri operasyonda, bir miktar uyuşturucu madde, kurusıkı gaz tabancası ve diğer malzemeler ele geçirdi. Ayrıca, şüphelinin daha önce uyuşturucu madde sattığı tespit edilen 12 kişi de yakalandı. Gözaltına alınan 13 şüpheli hakkında adli süreç devam ediyor.

 • 11.11.2023 11 Kas 09:41 Kuşadası Belediyesi Kaçak Yapılaşmaya Karşı Mücadelesini Sürdürüyor

  Kuşadası Belediyesi Kaçak Yapılaşmaya Karşı Mücadelesini Sürdürüyor Kuşadası Belediyesi, Güzelçamlı Mahallesi'nde imar planında yeşil alan olarak görülen parsele atılan beton temeli yıkarak kaçak yapılaşmaya karşı mücadelesini sürdürüyor. Belediye yetkilileri, mevzuata aykırı faaliyetlerde bulunan firmalara ve kişilere taviz verilmeyeceğini belirtti.

 • 08.11.2023 08 Kas 11:16 Kuşadası'nda Kaçak Kazı Yapan 4 Şüpheli Yakalandı

  Kuşadası'nda Kaçak Kazı Yapan 4 Şüpheli Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, tarihi eser kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmalarda, Fındık Kale Tepesi mevkiinde kaçak kazı yapan 4 şüpheli suçüstü yakalandı. Şüphelilerin üzerinde çeşitli suç malzemeleri ele geçirildi ve adli işlem başlatıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 11:15 Kuşadası'nda Yunanistan'a yasadışı çıkış yapmaya çalışan 7 göçmen yakalandı

  Kuşadası'nda Yunanistan'a yasadışı çıkış yapmaya çalışan 7 göçmen yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Yunanistan'ın Sisam Adası'na deniz yolu ile yasadışı çıkış yapmaya çalışan 7 düzensiz göçmen jandarma tarafından yakalandı. Göçmenleri taşıyan seyahat firmasına ise yabancıları ülkeye sokma ve çıkarma suçundan 5 bin 740 TL idari para cezası uygulandı.

 • 18.10.2023 18 Eki 10:35 Kuşadası'nda 7 düzensiz göçmen yakalandı

  Kuşadası'nda 7 düzensiz göçmen yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde devriye esnasında yapılan operasyonda, yasa dışı yollarla yurt dışına geçiş hazırlığındaki 7 düzensiz göçmen yakalandı. Ekipler, göçmenleri taşıyan seyahat firmasına da ceza uyguladı.

 • 12.10.2023 12 Eki 00:31 Caretta carettalar Aydın'ı sevdi

  Caretta carettalar Aydın'ı sevdi Aydın'daki kumsallarda caretta carettaların yuva sayısındaki artış sevindirici bir şekilde devam ediyor. Bu yıl bırakılan 720 yumurtadan 502 yavru denizle buluştu. Sevimli yavruların denizle buluşması bölge sakinleri tarafından ilgiyle izlendi. Ancak kumsalların temiz tutulması ve plastiklerden arındırılması için herkesin görev düştüğü belirtildi.

 • 11.10.2023 11 Eki 11:24 Aydın'da düzensiz göçmen operasyonu: Organizatör yakalandı

  Aydın'da düzensiz göçmen operasyonu: Organizatör yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde deniz yolu ile Yunanistan'ın Samos adasına yasadışı çıkış yapmaya çalışan 9 düzensiz göçmeni bölgeye getiren organizatör İzmir'de jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Aydın İl Jandarma Komutanlığı'nın göçmen kaçakçılığı ve insan ticaretine yönelik çalışmaları aralıksız sürüyor.

 • 10.10.2023 10 Eki 15:20 Kuşadası'nda Boks Makinesi Hırsızı Yakalandı

  Kuşadası'nda Boks Makinesi Hırsızı Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir işletmeden çalınan boks makinesi olayıyla ilgili şüpheli yakalandı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek şüpheliyi tespit etti ve operasyon düzenledi. Şüpheli jandarma karakoluna götürülürken, çalınan boks makinesi de işletmeye teslim edildi.

 • 10.10.2023 10 Eki 11:42 Kuşadası'nda Boks Makinesi Çalan Şahıs Yakalandı

  Kuşadası'nda Boks Makinesi Çalan Şahıs Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir işletmeden çalınan boks makinesi ile ilgili yapılan araştırma sonucunda şüpheli şahıs yakalandı. Olayın ardından çalınan malzeme sahibine teslim edilirken, adli süreç devam ediyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 07:57 Aydın'da balıkçılar sorunlarını çözmek için yardım istedi

  Aydın'da balıkçılar sorunlarını çözmek için yardım istedi Aydın'ın Söke ve Kuşadası ilçelerinde balıkçılık faaliyetlerini sürdüren vatandaşlar, yıllardır devam eden sorunlarının çözümü için yetkililerden yardım istedi. AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, balıkçılarla bir araya gelerek sorunları dinledi ve çözüm için gerekeni yapacağını söyledi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 13:04 Kuşadası'nda bir iş yerinden hırsızlık şüphelisi tutuklandı

  Kuşadası'nda bir iş yerinden hırsızlık şüphelisi tutuklandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan bir iş yerinden yapılan hırsızlık olayında, 2 bilgisayar, kamera kayıt cihazı ve antika bıçaklar çalındı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek şüphelinin kimliğini tespit etti. Şüpheli operasyonla gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi. Şu ana kadar çalınan eşyalar bulunamadı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 12:14 Kuşadası'nda işyeri hırsızlığı şüphelisi jandarma tarafından yakalandı

  Kuşadası'nda işyeri hırsızlığı şüphelisi jandarma tarafından yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir işyerinden yapılan hırsızlık olayının şüphelisi, jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. İşyerinden çalınan eşyaların değeri ve şüphelinin kimliği hakkında bilgi verilmedi. Şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 10:52 Kuşadası'nda 27 düzensiz göçmen yakalandı, 2 organizatör gözaltına alındı

  Kuşadası'nda 27 düzensiz göçmen yakalandı, 2 organizatör gözaltına alındı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 27 düzensiz göçmen yakalanırken, 2 organizatör de gözaltına alındı. Operasyon sonucunda yakalanan göçmenlerin adli ve idari işlemleri tamamlandıktan sonra Aydın Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edileceği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 17.09.2023 17 Eyl 15:09 Kuşadası'nda Sahte İçki Operasyonu: 8 Şişe Sahte Rakı Ele Geçirildi

  Kuşadası'nda Sahte İçki Operasyonu: 8 Şişe Sahte Rakı Ele Geçirildi Aydın'ın Kuşadası ilçesinde sahte içki imal ettiği öne sürülen şüpheli, gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Güzelçamlı Mahallesi'ndeki bir iş yerinde sahte rakı imal edildiği bilgisi üzerine operasyon düzenledi. Yapılan aramada 8 şişe sahte rakı, 5 litre etil alkol ile çeşitli markalara ait boş içki şişesi ele geçirildi. Operasyonda E.H, gözaltına alındı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 10:22 Kuşadası'nda Sahte Alkol İmalathanesine Baskın: Çok Sayıda Sahte Alkol Ele Geçirildi

  Kuşadası'nda Sahte Alkol İmalathanesine Baskın: Çok Sayıda Sahte Alkol Ele Geçirildi Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yapılan bir operasyonda, sahte alkol imalatı yapılan bir işyerine baskın düzenlendi. Baskında, çok sayıda sahte alkol ve kullanılmış boş alkol şişesi ele geçirildi. Şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 • 14.09.2023 14 Eyl 10:12 Kuşadası'nda Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi Suçüstü Yakalandı

  Kuşadası'nda Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi Suçüstü Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Fındık Kale Tepesi mevkiinde izinsiz kaçak kazı yapıldığı tespit edildi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan takip sonucu 4 şüpheli suçüstü yakalandı. Yapılan aramada ise çeşitli kazı malzemeleri ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

 • 14.09.2023 14 Eyl 10:07 Kuşadası'nda Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi Yakalandı

  Kuşadası'nda Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kaçak kazı yaparken suçüstü yakalanan 4 kişi gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Güzelçamlı Mahallesi'nde birinci derece arkeolojik SİT alanı içerisinde bulunan Fındıkkale Tepesi mevkisinde kaçak kazı yapıldığı ihbarı üzerine operasyon yaptı. Ekipler, S.B, S.Y, M.A ve C.K'yi suç üstü yakaladı. Gözaltına alınan şüpheliler, İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

 • 04.09.2023 04 Eyl 12:02 Aydın'da Kaçak Kazı Yapan Yabancı Uyruklu Şüpheli Tutuklandı

  Aydın'da Kaçak Kazı Yapan Yabancı Uyruklu Şüpheli Tutuklandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kaçak kazı yaptığı belirlenen yabancı uyruklu şüpheli tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekibi tarafından tespit edilen şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

 • 04.09.2023 04 Eyl 10:37 Aydın'da Kaçak Kazı Yapan Rus Vatandaşı Suçüstü Yakalandı

  Aydın'da Kaçak Kazı Yapan Rus Vatandaşı Suçüstü Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde tarihi eser bulmak amacıyla kaçak kazı yapan Rus vatandaşı D.A., jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Şüphelinin evinde yapılan aramalarda çok sayıda tarihi eser değeri olan malzeme ele geçirildi.

 • 24.08.2023 24 Ağu 09:13 Kuşadası Belediyesi Son 5 Ayda 164 Bin Metrekare Yol Yaptı

  Kuşadası Belediyesi Son 5 Ayda 164 Bin Metrekare Yol Yaptı Kuşadası Belediyesi, yol yapım çalışmaları kapsamında son 5 ayda kente yaklaşık 164 bin metrekare yeni yol kazandırdı. Sıcak asfalt serimi, sathi kaplama ve kilit parke taşı kaplama çalışmaları devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, modern ve estetik bir turizm kenti oluşturma hedefiyle aralıksız mesai harcıyor. Yapılan çalışmalarla Kuşadası'ndaki konforlu yolların sayısı her geçen gün artıyor.

 • 21.08.2023 21 Ağu 23:27 Kuşadası'nda 33 caretta caretta yavrusu denizle buluştu

  Kuşadası'nda 33 caretta caretta yavrusu denizle buluştu Kuşadası'nda bulunan Şahika Plajı'nda, 28 Haziran'da yuva yapan caretta caretta türü deniz kaplumbağasının yavru çıkışları tamamlandı. Kuşadası Belediyesi tarafından koruma altına alınan yuvadan çıkan 33 caretta caretta yavrusu denizle buluşturuldu. Ekosistemi Koruma ve Doğa Seveler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, yuvayı kontrol etti ve 44 yumurtadan 11'inin bozuk olduğunu belirledi. Şahika Plajı'nda nöbet tutan gönüllülere teşekkür belgesi verildi. Kuşadası'nda 2 caretta caretta yuvasının daha olduğu ve yakın zamanda yavru çıkışlarının beklenildiği açıklandı.

 • 16.08.2023 16 Ağu 12:24 Kuşadası'nda Forkliftin Sepetini Çalan Şüpheli Yakalandı

  Kuşadası'nda Forkliftin Sepetini Çalan Şüpheli Yakalandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir inşaatta bulunan forkliftin sepetini çalan şüpheli, jandarma tarafından kıskıvrak yakalandı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri, detaylı araştırma sonucu E.D. isimli şüpheliyi gözaltına aldı. Hakkında adli işlem başlatılan şüpheli, hırsızlık olayıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 15.08.2023 15 Ağu 12:58 Kuşadası Belediyesi Güvercin Masa, mahallelerde sorunları yerinde tespit ediyor

  Kuşadası Belediyesi Güvercin Masa, mahallelerde sorunları yerinde tespit ediyor Kuşadası Belediyesi Başkanı Ömer Günel'in göreve gelmesinin ardından 'vatandaş odaklı' hizmet anlayışı istikameti yeniden yapılandırılan, teknik ve personel açısından da güçlendirilen Güvercin Masa gezici ekibi mahallelerde yaşanan sorunları yerinde tespit etmeyi sürdürüyor. Gezici ekip, her gün Kuşadası'nın farklı bir mahallesine giderek yaptığı ev ziyaretlerinde vatandaşlarla yüz yüze iletişim kuruyor. Görüşmelerde gezici ekip personeli tarafından mahalle sakinlerinden gelen şikayet ve taleplerle ilgili başvuru formları oluşturuluyor. Formlar, anında ilgili birimlere iletilerek vakit kaybedilmeden bölgedeki aksaklıkların giderilmesi sağlanıyor. Sorunların hızlı bir şekilde çözülmesine imkan veren Güvercin Masa'nın çözüm odaklı bu hizmeti Kuşadası'nda yaşayan tüm kesimler tarafından takdirle karşılanıyor. Gezici ekip, bu çerçevede son olarak alt ve üstyapısı Kuşadası Belediyesi tarafından yenilenmeye başlanan Güzelçamlı Mahallesi'ni ziyaret etti.

 • 15.08.2023 15 Ağu 09:37 Aydın'da motosiklet sürücülerine bilgilendirme yapıldı

  Aydın'da motosiklet sürücülerine bilgilendirme yapıldı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde jandarma tarafından motosiklet sürücülerine reflektif kıyafet, kask ve koruyucu tertibat kullanmanın önemi, hız ve trafik kurallarına uyulması konularında eğitim ve bilgilendirme yapıldı.

 • 08.08.2023 08 Ağu 16:24 Aydın Büyükşehir Belediyesi Yaz Konserleri ile Sanatı Vatandaşlarla Buluşturuyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi Yaz Konserleri ile Sanatı Vatandaşlarla Buluşturuyor Aydın Büyükşehir Belediyesi, 'Yaz Konserleri' etkinlikleriyle sanatın tüm güzelliklerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından düzenlenen 'Yaz Konserleri' etkinliklerinin bu seferki adresi Güzelçamlı oldu. Konservatuvar eğitmenlerinden Efe Dumancı'nın sahne aldığı konserde, vatandaşlar hem müziğin hem de eğlencenin keyfini yaşadı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, vatandaşları kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturacaklarını söyledi. Yoğun ilginin olduğu ve renkli görüntülerin oluştuğu konserde, vatandaşlar günün stresini müzikle attı. 'Yaz Konserleri' etkinlikleri ağustos ayında da hız kesmeden devam edecek.

 • 06.08.2023 06 Ağu 11:32 Kuşadası'nda bandrolsüz alkol ele geçirildi

  Kuşadası'nda bandrolsüz alkol ele geçirildi Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yapılan baskında, bandrolleri kayıtsız olan çeşitli markalara ait 15 şişe alkol ele geçirildi. İşyeri sahibi hakkında adli işlem başlatıldı.

 • 05.08.2023 05 Ağu 09:50 Kuşadası Belediye Başkanı Güzelçamlı Mahallesi'ni ziyaret etti

  Kuşadası Belediye Başkanı Güzelçamlı Mahallesi'ni ziyaret etti Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Mobil Ofis Hizmet aracıyla Güzelçamlı Mahallesi'ni ziyaret ederek alt ve üstyapı çalışmalarının tamamlandığı Özer Türk ve Başçeşme caddelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Günel, yapılan yenileme çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, mahalle sakinlerinin memnuniyetini dile getirdi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 14:51 Kuşadası Belediye Başkanı Güzelçamlı Mahallesi'ni ziyaret etti

  Kuşadası Belediye Başkanı Güzelçamlı Mahallesi'ni ziyaret etti Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Mobil Ofis Hizmet aracıyla Güzelçamlı Mahallesi'ni ziyaret ederek alt ve üstyapı çalışmalarının tamamlandığı Özer Türk ve Başçeşme caddelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Günel, 'Kuşadası Belediyesi olarak her mahallemize eşit ve kaliteli hizmet götürüyoruz' dedi.

 • 28.07.2023 28 Tem 09:39 Aydın'da Aranan Şahıslar Kıskıvrak Yakalandı

  Aydın'da Aranan Şahıslar Kıskıvrak Yakalandı Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, haklarında 28 ve 19 yıl hapis cezası bulunan şahıslar kıskıvrak yakalandı. İ.K. isimli şahıs Kuşadası ilçesinde, Ö.G. ise Karacasu ilçesinde yakalandı. Şahıslar adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 20.07.2023 20 Tem 17:28 Kuşadası'nda Terlikler Asfalta Yapıştı

  Kuşadası'nda Terlikler Asfalta Yapıştı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde hava sıcaklığının 44 dereceye kadar yükselmesi sonucu, asfalt eridi ve vatandaşların terlikleri asfalta yapıştı. Karayolları ekipleri tarafından yapılan ziftleme çalışmaları da başarısız oldu.

 • 14.07.2023 14 Tem 19:01 Kuşadası'nda Sıcak Hava Plajları Doldurdu

  Kuşadası'nda Sıcak Hava Plajları Doldurdu AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde termometreler 36 dereceyi gösterdi. Sıcak havadan bunalan yerli halk ve tatilciler plajları doldurdu. Hava sıcaklığının 36, deniz suyu sıcaklığının 27 dereceye yükseldiği Kuşadası ilçesinde sahillerde yoğunluk yaşandı. Hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu ilçede, bunalanlar kendilerini sahile attı. Yerli ve yabancı turistler ile ilçede yaşayan vatandaşlar özellikle Kadınlar Denizi, Sahil Siteleri, Davutlar Sevgi Plajı, Güzelçamlı sahillerine akın etti. Tatilcilerin çoğu güneşlenmek yerine denizde serinlemeyi tercih etti.

 • 29.06.2023 29 Haz 15:47 Kuşadası'nda Caretta Carettaların Yuvalama Alanı Koruma Altına Alındı

  Kuşadası'nda Caretta Carettaların Yuvalama Alanı Koruma Altına Alındı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, caretta caretta cinsi deniz kaplumbağasının yuvalama alanı, Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Kuşadası Belediyesi ve Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ekipleri tarafından çevrelenerek koruma altına alındı. Yuvalama alanında bulunan bir caretta caretta dinlendikten sonra denize bırakıldı. EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, carettaların yuvalarına zarar verilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

 • 29.06.2023 29 Haz 11:10 Kuşadası'nda caretta caretta yuvasına çitli koruma

  Kuşadası'nda caretta caretta yuvasına çitli koruma Kuşadası Belediyesi ile Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği, Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki caretta caretta cinsi deniz kaplumbağasının yuvalama alanını çitle çevirerek koruma altına aldı. EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, nesli tehlike altında olan carettaların yuvalarına zarar verilmemesi konusunda uyarıda bulundu. Kuşadası Belediyesi'nin hassas davranışları ve koruma çalışmalarıyla nesli tehlike altında olan deniz canlılarına ev sahipliği yapan Kuşadası sahilleri, deniz kaplumbağalarının korunmasına katkı sağlıyor.

 • 24.06.2023 24 Haz 10:36 Uluslararası Giritliler Festivali Kuşadası'nda başladı

  Uluslararası Giritliler Festivali Kuşadası'nda başladı Kuşadası Belediyesi ve Giritliler Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Giritliler Festivali, Girit kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Kuşadası'nda başladı. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan Giritlileri bir araya getiren festival, üç gün boyunca sürecek. Festival kapsamında Girit'in yöresel yemekleri tadılacak, atölyeler, müzik, söyleşi, fotoğraf sergisi, film ve belgesel gösterimi, dans gösterileri ve konserler düzenlenecek.

 • 23.06.2023 23 Haz 11:15 Sarıçay Barajı'nda Gövde Dolgusunun 290 Bin Metreküpü Tamamlandı

  Sarıçay Barajı'nda Gövde Dolgusunun 290 Bin Metreküpü Tamamlandı Aydın'ın Söke ilçesinde yapımı devam eden Sarıçay Barajı'ndaki gövde dolgusunun 290 bin metreküpü tamamlandı. Baraj, temelden 125 metre yüksekliğe ve 66 milyon metreküp su depolama hacmine sahip olacak. Tamamlandığında Aydın'ın Kuşadası ve Söke ilçeleri başta olmak üzere Davutlar ile Güzelçamlı mahallelerine yıllık 20 milyon 750 bin metreküp içme ve kullanma suyu sağlayacak.

 • 21.06.2023 21 Haz 14:23 Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Güzelçamlı'da altyapı çalışmalarını sürdürüyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Güzelçamlı'da altyapı çalışmalarını sürdürüyor Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi'nde Hürriyet Caddesi'nde sıcak asfalt ve kanalizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, çalışmaların kentin sağlıklı altyapıya ve güvenli yollara kavuşması için hız kazandırdığını belirtti ve yol yapım çalışmalarının kent genelinde devam edeceğini söyledi.

 • 14.06.2023 14 Haz 17:22 Kuşadası Belediyesi'nin Arya AŞ tesisleri 2023 turizm sezonunda da ilgi odağı olacak

  Kuşadası Belediyesi'nin Arya AŞ tesisleri 2023 turizm sezonunda da ilgi odağı olacak Kuşadası Belediyesi'ne ait Arya AŞ.'nin işlettiği turistik tesisler, estetik görünümleri ve uygun fiyata sunduğu kaliteli hizmetle 2023 turizm sezonunda da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Arya A.Ş, Gazibeğendi, Sahil, Bülent Ecevit Parkı, Güvercinada, Cafer Kotan Yaşam Parkı'nda bulunan Halk Çay Bahçesi, Sevgi Plajı ve Ada Cafe ile kentte 7'den 70'e her kesimi ağırlıyor. Ayrıca, Değirmen Cafe gibi yeni yatırımlar da yapılmaya devam ediyor. Tesislerin güler yüzlü personeli ve uygun fiyatları da turistlerin ilgisini çekiyor.

 • 05.06.2023 05 Haz 17:43 Kuşadası'nda Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Büyük Menderes Deltası temizlendi

  Kuşadası'nda Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Büyük Menderes Deltası temizlendi Kuşadası Belediyesi, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürlüğü ve EKODOSD iş birliğinde gerçekleştirilen temizlik etkinliğinde yaklaşık 4 kamyon atık toplandı. Temizlik sırasında özellikle Samos Adası'ndan ve deniz araçlarından atılan atıklar dikkat çekerken, katılımcılara teşekkür belgesi verildi. Etkinliğe katılan cankurtaran Gülce Özdenli, insanlardan denizlere iyi bakmalarını ve çevrelerine atıklarını atmamalarını rica etti.

 • 02.06.2023 02 Haz 15:43 Kuşadası'ndaki Tarihi Güvercinada Kalesi'nde Endemik Bitki Türü Tülüşahlar Çiçek Açtı

  Kuşadası'ndaki Tarihi Güvercinada Kalesi'nde Endemik Bitki Türü Tülüşahlar Çiçek Açtı Kuşadası'nın simgesi olan tarihi Güvercinada Kalesi'ndeki özel alanda koruma altına alınan endemik bitki türü tülüşahlar çiçek açtı. Tülüşahların çiçeklenmesi doğaseverleri heyecanlandırırken, koparmanın veya doğal ortamından sökerek başka yere taşımanın cezasının 244 bin 315 TL olduğu açıklandı. Tülüşahlar, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 'Tür Koruma Eylem Planı' listesinde bulunuyor ve yok olma tehlikesi açısından da IUCN tarafından 'CR' koduyla tanımlanıyor.

 • 30.05.2023 30 May 18:09 Kuşadası Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hasan Çelik sağlık sorunları nedeniyle istifa etti

  Kuşadası Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hasan Çelik sağlık sorunları nedeniyle istifa etti Kuşadası Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyesi Hasan Çelik, ilerleyen sağlık sorunları nedeni ile meclis üyeliğinden istifa etti. İstifası, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından kabul edilen Hasan Çelik'in yerine yedek meclis üyesi Vedat Kazancıoğlu getirildi.

 • 29.05.2023 29 May 11:11 Aydın İl Sağlık Müdürü Kuşadası'nda sağlık çalışmalarını inceledi

  Aydın İl Sağlık Müdürü Kuşadası'nda sağlık çalışmalarını inceledi Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Kuşadası ilçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi başta olmak üzere ilçede sağlık çalışmalarını yerinde inceleyerek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • 22.05.2023 22 May 10:29 İnşaat hırsız jandarmadan kaçamadı

  İnşaat hırsız jandarmadan kaçamadı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde meydana gelen inşaat hırsızlığında şüpheli jandarma ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

 • 02.05.2023 02 May 20:33 Aydın Valisi Sarıçay Barajı çalışmalarını inceledi

  Aydın Valisi Sarıçay Barajı çalışmalarını inceledi Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın'ın en büyük yatırımlarından biri olan Sarıçay Barajı'ndaki çalışmaları yerinde inceledi. Barajın tamamlanması neticesinde Aydın'ın Kuşadası ve Söke ilçeleri başta olmak üzere Davutlar ile Güzelçamlı Mahallelerine yıllık 20 milyon 750 bin metreküp içme-kullanma suyu sağlanacak.

Advertisement