Son Dakika Haberleri: Mehmet Altan'ın Tahliye Talebini Reddeden Mahkeme: AYM Delil Değerlendirmesi Yapamaz!

Mehmet Altan'ın Tahliye Talebini Reddeden Mahkeme: AYM Delil Değerlendirmesi Yapamaz!

30 gün önce

FETÖ'den yargılanan Mehmet Altan'ın tahliye talebi "AYM delil değerlendirmesi yapamaz!" gerekçesiyle reddedildi.

 Anayasa Mahkemesi'nin FETÖ soruşturmasından tutuklu gazeteci Mehmet Altan ile Şahin Alpay ile verdiği hak ihlali kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından, Altan'ın tahliye talebi bir kez daha reddedildi.

AYM GÖREV GASPI VAR DEMİŞTİ

11 Ocak'ta Anayasa Mahkemesi 6'ya karşı 11 oyla hak ihlali kararı vermişti. Ancak yerel mahkemeler bu karara uymamış, Şahin Alpay'ın yargılandığı 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin görev gaspı yaptığını açıklamıştı.

ALTAN'IN TALEBİ REDDEDİLDİ

Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, Mehmet Altan ve Şahin Alpay'ın avukatları tahliye talebinde bulundu.

 İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi, gazeteci Mehmet Altan'ın tahliye talebini, "AYM'nin delilleri değerlendirme yetkisi yok!" diyerek reddetti.

ALPAY'IN AVUKATINDAN REDDİ HAKİM TALEBİ

Şahin Alpay'ın avukatı ise hem tahliye hem de "yetki gaspı" açıklaması nedeniyle heyet hakkında reddi hakim talebinde bulundu. Alpay'ın avukatının başvurusu henüz karara bağlanmadı.
Barzani'nin Adamından Kan Donduran Sözler: PKK Afrin'e Gitmeyen Militanı Kurşuna Dizdi Galatasaray Deplasmanda Kasımpaşa'ya Konuk Oluyor

Afrin'de 3 Köy Daha Hainlerden Temizlendi! İşte Kurtarılan Bölgeler