28 Şubat Mağduru Subaya Erdoğan Sahip Çıkmış - Son Dakika
Güncel

28 Şubat Mağduru Subaya Erdoğan Sahip Çıkmış

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 28 Şubat sürecinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ilişiği kesilen Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ali Akkaya'nın o döneme ait kağıtlar gösterip video izletmesi Ali Akkaya'nın konuşması 28 Şubat mağduru subaya Erdoğan sahip çıkmış ABDULLAH DOĞAN - Konya'da yaşayan ve 28 Şubat sürecinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ilişiği kesilen Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ali Akkaya, işsiz kaldığı günlerde kendisine, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sahip çıktığını söyledi.

28.02.2016 14:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

28 Şubat sürecinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ilişiği kesilen Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ali Akkaya'nın o döneme ait kağıtlar gösterip video izletmesi

Ali Akkaya'nın konuşması 28 Şubat mağduru subaya Erdoğan sahip çıkmış

ABDULLAH DOĞAN - Konya'da yaşayan ve 28 Şubat sürecinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ilişiği kesilen Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ali Akkaya, işsiz kaldığı günlerde kendisine, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sahip çıktığını söyledi.

Akkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 Şubat sürecinin Türkiye'nin tarihine "postmodern darbe" olarak geçtiğini anımsattı. Kariyerinde "Üstün Birlik Yetiştirme Şilti"nin bulunduğunu belirten Akkaya, Aydın Jandarma Komutanlığında görev yaptığı 4 Aralık 1997'de dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fikret Boztepe'den başarı belgesi aldığını aktardı.

Akkaya, 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını, şöyle anlattı:

"O dönem YAŞ üyesi, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fikret Boztepe şilt veriyor, yaklaşık 6 ay sonra da disiplinsizlik gerekçesiyle atılmama imza atıyor. O disiplinsizliğin ne olduğunu hala öğrenebilmiş değilim. Bildiğim tek neden, eşimin başörtülü olmasıdır. TSK'nın iç hizmet kanunu sadece askeri personel için geçerli olan kanundur, eş ve çocuklar için geçerli değildir. Özel hayatımla ilgili, eşimin başını açmaya muvaffak olamadıkları için ordudan attılar. Cemaatinden gelen talimat doğrultusunda eşlerinin başını açanlar yoluna devam etti. FETÖ dediğimiz yapının gelişmesini ve sevilmesini sağlayan 28 Şubat zihniyetidir."

Ordudan atıldıktan sonra bir süre iş aradığını dile getiren Akkaya, kendisiyle beraber aynı kaderi yaşayan arkadaşlarının benzer sıkıntılar çektiğini vurguladı.

Akkaya, bazı arkadaşlarının hamallık, seyyar satıcılık yaptığını, bir kişinin de işsiz kaldığı için intihar ettiğini belirterek,

"Kapılar yüzümüze kapandı"

Aydın'dan ayrıldıktan sonra iş aramak için memleketi Konya'ya geldiğini ifade eden Akkaya, "Ordudan atıldıktan sonra memleketim Konya'ya döndüm. Burada holdinglere ve belediyelere başvurdum. Ordudan YAŞ kararıyla atıldığım için işe almak istemediler. 'Ordudan atılanları istihdam ettiğimizde mali yönden soruşturma geçiriyoruz' diye söyleyenler oldu. Kapılar yüzümüze kapandı. Konya'da iş bulamadım" dedi.

O dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini İGDAŞ'ta işe yerleştirdiğini belirten Akkaya, "Dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan o zaman da mazlum ve mağdurlara sahip çıkıyordu" şeklinde konuştu.

Akkaya, "Allah razı olsun, işe aldılar ve 14 yıl orada çalıştık hatta kendisini de Pınarhisar Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu günlerde ziyaret ettik" dedi.

Ali Akkaya, "İş bulamayanlar, iş bulup da gördüğü baskıdan dolayı çıkarılanlar, bir sürü acı yaşandı. Bunları sadece yaşayan bilir, çekenler anlar" ifadesini kullandı.

28 Şubat Mağduru Subaya Erdoğan Sahip Çıkmış
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 28 Şubat Mağduru Subaya Erdoğan Sahip Çıkmış - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kredi kartına taksit kaldırıldı mı? Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek iddiaları yalanladı
  09:27 Kredi kartına taksit kaldırıldı mı? Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek iddiaları yalanladı

  Kredi kartlarına taksit uygulamasının kaldırıldığına yönelik iddia kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. İddiaları yalanlayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı haberler dolaşıma sokulmaktadır. Vatandaşlarımızdan istirham ediyorum; lütfen bizden duymadığınız hiçbir habere itibar etmeyiniz" dedi.

 • Galatasaray, Antalyaspor'u 2-1 Mağlup Ederek Liderliği Sürdürdü
  09:27 Galatasaray, Antalyaspor'u 2-1 Mağlup Ederek Liderliği Sürdürdü

  Galatasaray, Antalyaspor'u 2-1 mağlup ederek liderliği sürdürdü. Maçta Carlos Vinicius'un hakeme küfür etmesi ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Vinicius'un ceza alıp almayacağı ise Futbol Disiplin Talimatı'na göre belirlenecek.

 • Burçin Terzioğlu, uzun süredir ilişki yaşadığı sevgilisiyle ayrıldı
  09:09 Burçin Terzioğlu, uzun süredir ilişki yaşadığı sevgilisiyle ayrıldı

  Başarılı oyuncu Burçin Terzioğlu, 4 yıldır gözlerden uzak bir şekilde ilişki yaşadığı Umut Duygu ile ayrıldı. Evlenecekleri beklenen çiftin neden ayrıldığı ise bilinmiyor.

 • Biden: İsrail, Ramazan ayı boyunca Gazze'deki eylemlerini durduracak
  08:50 Biden: İsrail, Ramazan ayı boyunca Gazze'deki eylemlerini durduracak

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail ile Hamas arasındaki ateşkes görüşmeleriyle ilgili yaptığı açıklamada İsrail'in Ramazan ayı boyunca Gazze'deki eylemlerini durduracağını söyledi.

 • Sema Aydemir Survivor'dan diskalifiye oldu, haberi alan ikizi, Pınar'a resti çekti
  08:02 Sema Aydemir Survivor'dan diskalifiye oldu, haberi alan ikizi, Pınar'a resti çekti

  Survivor All Star'a geldiği günden beri yıldızının bir türlü barışmadığı ve sık sık tartıştığı Pınar'a şiddet uygulayan Sema Aydemir, dün akşam yayınlanan bölümde diskalifiye edildi. İkizinin yarışmadan diskalifiye olduğunu öğrenen Seda ise "Burada onu yaptı bunu yaptı kardeşimi diskalifiye ettirdi. Ben anladım amacı bundan sonra kafasını kaldırıp benim gözüme dahi bakmasın" diyerek Pınar'a rest çekti.

 • Pentagon ve Hamas'tan kendini yakan askerle ilgili art arda açıklamalar
  07:31 Pentagon ve Hamas'tan kendini yakan askerle ilgili art arda açıklamalar

  ABD Savunma Bakanlığı'ndan Hava Kuvvetleri askeri Aaron Bushnell, Gazze'deki katliama isyan ederek "Filistin'e özgürlük!" sloganlarıyla kendini ateşe vermişti. Hayatını kaybeden ABD'li askerle ilgili Pentagon'dan yapılan açıklamada "Kesinlikle trajik bir olay" ifadeleri kullanılırken, Hamas ise kendini ateşe veren askerin ölümünden ABD Başkanı Joe Biden yönetimini sorumlu tuttu.

 • Survivor'da Sema ve Pınar arasındaki kavganın nedeni ortaya çıktı
  01:03 Survivor'da Sema ve Pınar arasındaki kavganın nedeni ortaya çıktı

  Survivor All Star'da Sema Aydemir ile Pınar Saka arasında yaşanan kavganın nedeni ortaya çıktı. Yarışmacı Nagihan, kavgaya ilişkin, Sema ve Pınar arasındaki anlaşmazlığın 2011 yılında dünya şampiyonasında madalya aldıktan sonra bayraklı yarışa çıktıkları süreçten kaynaklandığını ifade etti. Olayın ardından Acun Ilıcalı, kavga eden yarışmacılarla ilgili kararını verip Sema Aydemir'i diskalifiye etti.

 • Sergen Yalçın'dan hakem eleştirisi: Türk futbolu adına yazık
  26 Şub Sergen Yalçın'dan hakem eleştirisi: Türk futbolu adına yazık

  Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 2-1 mağlup oldukları Galatasaray maçının hakemine tepki gösterdi. Kararları eleştiren Yalçın, ''Bu kadar emek, bu kadar mücadele. VAR hakemi ve sahadaki hakem. Yazık. Türk futbolu adına yazık. Masa başında yapmayın bunları. VAR sistemi böyle kullanılacaksa hiç kullanmayın'' dedi.

 • Fenerbahçe'den Galatasaray maçı sonrası zehir zemberek paylaşım
  26 Şub Fenerbahçe'den Galatasaray maçı sonrası zehir zemberek paylaşım

  Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Galatasaray'ın Antalyaspor'u 2-1 yendiği maçın ardından sert bir açıklama yaptı. Pekin'in paylaşımında, ''Tarih boyunca unutulmayacak bir adaletsizlik ve emek hırsızlığı. Tarihe geçecek bir tiyatro'' ifadeleri yer aldı.


Advertisement