5. İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı - Son Dakika

5. İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı

05.05.2018 12:26
5. İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı, System.String[]

Çankırı'da, 5. İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı gerçekleştirildi.

Çankırı'da, 5. İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı gerçekleştirildi.

Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantının açılışında konuşan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz, derneğin 1995 yılında İstanbul merkezli kurulduğunu söyledi.

Derneğin çeşitli faaliyetleri içerisinde Marmara Bölgesi'nde her ay düzenli olarak hastanelerin travma ve acil cerrahi vakalarını paylaştıklarını ve bilimsel oturumlar düzenlediklerini ifade eden Eryılmaz, "Toplam 273 aydır düzenlenen bir toplantı ki Türkiye'de böyle sürekli düzenlenen bir toplantının olması büyük bir başarı. Biz 2018 yılı içinde bunu Ankara merkezli İç Anadolu Bölgesi toplantıları yapalım diye düşündük ve ocak ayında Ankara'da ilk toplantımıza başladık. Aynı bölgede hizmet veren kurumlarız, birbirimizle iletişim içerisinde olmak için güzel bir fırsat." diye konuştu.

İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Eyüp Yalçınkaya da Çankırı'da böyle bir etkinlik yapıldığı için heyecanlı olduklarını kaydetti.

Düzenlenen toplantıların 273 aydır devam ettirildiğine dikkat çeken Yalçınkaya, "İnşallah bundan sonra daha sık sizleri misafir etmek isteriz. Bu organizasyonu yapma imkanı sunan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği yöneticilerine teşekkürlerimi sunarım. İnşallah verimli bir toplantı olur." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 5. İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı - Son Dakika


Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Bir çocuk babası adam, evinde soğuktan donarak öldü Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş Baba, kızını istismar eden genci eve çağırıp öldüresiye dövdü