AB Tanıtım Tırı Kayseri'de - Son Dakika
Güncel

AB Tanıtım Tırı Kayseri'de

AB Tanıtım Tırı Kayseri\'de

Avrupa Birliği (AB) tanıtım tırı Kayseri'ye geldi.

27.05.2013 12:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Avrupa Birliği (AB) tanıtım tırı Kayseri'ye geldi. AB tanıtım tırıyla kente gelen Macaristan Büyükelçisi Janos Hovari, AB Delegasyonu 1'inci Sekreteri Javier Menendez Bonilla ile Çek Cumhuriyeti AB Baş Delegesi Petr Stepanek, Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç'i ziyaret ederek, AB ile ilgili bilgi verdi. Aygenç, AB heyetini Kayseri'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Büyükelçi Hovari'nin sık sık Kayseri'ye geldiğini anımsatan Aygenç, " Türkiye'nin AB'ye girme konusunda 50 yıldır verdiği bir çaba söz konusu. Siz dostlarımızın bu konuda desteklerini bekliyoruz" dedi.

Bonilla ise AB'nin mayıs ayında kurulduğunu, bu nedenle mayıs ayında bütün Avrupa'da AB'nin kuruluşunu kutladıklarını belirttti.

"Avrupa Birliği yollarda" sloganıyla Anadolu'da da çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini anlatan Bonilla, şunları kaydetti:

"Erzurum'dan başlayarak 7 ilimizi ziyaret etmeye başladık. Son durağımız olan Kayseri'de kutlamalarımız olacak. Türkiye'deki AB delegasyonu AB'ye üye ülkeler arasındaki en büyük delegasyon. Bu da AB'nin Türkiye'yi ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. Türkiye'nin üyeliğini hızlandırmak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Ömümüzdeki dönemlerde bu sürecin hızlandığını herkes görecek. Türkiye'nin AB üyeliği sürecinde hızlı gelişmeler bizi bekliyor." Büyükelçi Hovari de Türkiye'nin AB için çok büyük önem taşıdığını ifade etti. Konuşmalarının ardından Vali Yardımcısı Aygenç, heyettekilere yöreye özgü kilim hediye etti. - Kayseri

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AB Tanıtım Tırı Kayseri'de - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement