ABD Büyükelçiliği, Azerbaycan için terör saldırısı uyarısı yaptı - Son Dakika

ABD Büyükelçiliği, Azerbaycan için terör saldırısı uyarısı yaptı

25.10.2020 09:06

ABD, Azerbaycan için "terör saldırısı" uyarısı yaptı ve vatandaşlarından dikkatli olmalarını istedi. ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği de iki gün önce İstanbul'da terör saldırısı olabileceğine dair bir güvenlik uyarısı yayımlamıştı.

ABD'nin Azerbaycan Büyükelçiliği, Bakü'de terör saldırısı tehdidi konusunda Amerikalıları ve diğer yabancı ülke vatandaşlarını uyardı. ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği de İstanbul'da terör saldırısı olabileceğine dair bir güvenlik uyarısı yayımlamıştı.

"TERÖR EYLEMLERİNE İLİŞKİN İSTİHBARAT ALDIK"

ABD'nin Azerbaycan Büyükelçiliği, Bakü'de bir terör saldırısı yaşanma ihtimaline karşı uyarı mesajı yayınladı. Büyükelçilikten yapılan açıklamada, "ABD'nin Bakü Büyükelçiliği, Bakü'de bulunan ABD vatandaşları ve diğer yabancılara yönelik potansiyel terör eylemleri ve adam kaçırma olaylarına ilişkin güvenilir istihbarat aldı" ifadelerine yer verildi.

"KALABALIKLARDAN KAÇININ"

Açıklamada ABD vatandaşlarına yönelik "Dikkatli olun ve tetikte olun. Kalabalıklardan kaçının. Düşük profilinizi koruyun. Çevrenizden haberdar olun. Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun. Haberler için yerel medyayı takip edin" tavsiyelerinde bulunuldu.

İSTANBUL İÇİN DE UYARMIŞLARDI

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği, İstanbul'da terör saldırısı olabileceğine dair bir güvenlik uyarısı yayımlamıştı. 23 Ekim'de yayımlanan uyarıda Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir'deki tüm ABD misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı duyurulmuştu.

ABD Büyükelçiliği, Azerbaycan için terör saldırısı uyarısı yaptı

Son Dakika Dünya ABD Büyükelçiliği, Azerbaycan için terör saldırısı uyarısı yaptı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (4)
  • meraci83: Bu terör devleti böyle açıklama yapmışsa kesin olarak kendileri planlamıştır terör saldırılarını. Cevap Yaz 21 0 Yayından Kaldır
  • MRTGR06: Katil Amerika sözüm ona Türkiye ve Azerbaycan'a gözdağı veriyor.. Ayaklarınızı denk alın, yoksa teröristlerimi başınıza salarım diyor.. Dünde Trump Ermenistanın yanında olduğunu açıklamıştı.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Türkiye, deplasmanda Macaristan'a 2-0 yenilerek bir alt lige düştü Bill Gates'ten dikkat çeken koronavirüs kehaneti: İş seyahatlerini, eski ofis yaşamınızı unutun Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, dünyanın heyecanla beklediği koronavirüs aşısıyla ilgili hem tarih hem de adet verdi Son Dakika! Kemal Kılıçdaroğlu-Alaattin Çakıcı gerginliğine Bahçeli de dahil oldu: Mafya demek rezilliktir Meteoroloji uyardı! Bazı illerde sağanak ve kar yağışı bekleniyor 14 yaşındaki çocuk koronavirüse yenik düştü Yangında kül olan Vaniköy Camii imamının altınları evinde bulundu Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na tehditlerini sürdürüyor: Sende yürek varsa beni öldürtsene