AK Parti Bursa İl Başkanlığı Seçimleri Başladı - Son Dakika
Güncel

AK Parti Bursa İl Başkanlığı Seçimleri Başladı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı Seçimleri Başladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa il kongresinde Başbakan ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından sonra seçimlere geçildi.

22.04.2012 18:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa il kongresinde Başbakan ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından sonra seçimlere geçildi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarihinde ilk defa iki adayın sandıkta yarıştığı kongrede kurucu il başkanı ve eski Bursa milletvekili Şevket Orhan ile 2 defa tayinle göreve gelen mevcut başkan Sedat Yalçın'nı listeleri yarışıyor. Delegelerin oy kullanmasına başladığı sırada bir yerel televizyonun canlı yayınına katılan iki aday seçimde birlik mesajı verdiler. Başkan Sedat Yalçın, demokrasinin gereği olan, birden fazla liste ile de seçimin yapılabileceğini kamuoyuna gösterdiklerini belirterek, "Son derece

düzeyli bir şekilde il başkanlığı seçimlerinin gerçekleştirilebileceğini göstermiş olduk. Bizler emanetçiyiz. AK Parti'nin idealleri, Türkiye'nin, milletin AK Parti'den beklentileri ve umutları giderek artıyor. Artık AK Parti'de görev yapmak çok mesai gerektiriyor. Bursalılara bu kongrede verdikleri destek dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan seçilmesi halinde yapacaklarının sorulması üzerine Sedat Yalçın, önümüzdeki 2014 yerel seçimlerine odaklanacaklarını kaydederek, "Bir de meclisin gündeminde olan kentsel dönüşüm ve 2 B yasası var. Onunla alakalı Bursa'da çalışma yapacağız. Yeni anayasa konusunda çalışmalar yapacağız. Yeni çıkan teşvik yasası ile alakalı Bursa'da yeni sektörlere öncelik verilmesi için önemli bir imkan getiriyor. Bursalı sanayicilere bu kanunun siyasi boyutunu anlatacağız" cevabını verdi.

Seviyeli bir seçim süreci yaşadıklarını ifade eden Şevket Orhan ise, "Partimize zarar vermeyelim diye dikkat ettik. Demokrasilerde böyle çok adaylı yarışlar olur. Bu yarışta, ben de Sedat Bey de partimize zarar vermeyecek bir mücadele içinde bulunduk. Kişi olarak kim kazanırsa kazansın, Ak Partinin kazanacağını düşünüyorum. Kim kazanırsa kazansın birbirimizi kucaklarız. Bu bir hizmet yarışıdır. Bana göre eksik gördüğüm Sedat beye göre normal olan işler vardır. Bundan sonra partimize zarar vermemek için

ülkemiz ve dünya insanlığının bu partiden çok fazla istifade edeceğine inanıyoruz. Burada partimize çok fazla ilgi gösteren Bursa halkına ve delegelerimize çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetim anlayışı oluşturmaya çalışacağız. Ankara'nın çıkarttığı yasalarla alakalı çalışmalar yapılacak. Bursa'da çok farklı bir anlayışı pratiğimize hakim kılmak, fikirlere sahip çıkmak başlıca çalışmalarımız olacak" dedi.

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kongrenin yapıldığı Atatürk Kapalı Spor Salonu'na gelmesinden önce, arka sıralardaki 5-6 genç arasında slogan atma meselesi yüzünden kısa süreli arbede yaşandı. Partililerin araya girmesi ile olay büyümeden yatıştırıldı.

İKİ LİSTEDE KİMLER YER ALIYOR

Sedat Yalçın'ın listesinde Abdullah Duman, Ahmet Çöken, Ahmet Sakin, Ali Özkan, Ali Rıza Özmen, Ali Yılmaz, Asım Amil, Ayhan Salman, Cemal Balabanoğlu, Cemalettin Torun, Dilek Yamakoğlu, Dinçer Akyel, Embiya Akkuş, Emine Davran, Emine Yavuz Gözgeç, Ercan Yakut, Erdem Yalçın, Fatma Erdönmez, Fuat Yıkıcı, Gülten Kapıcıoğlu, Halide Serpil Şahin, Hasan Taş, Hilmi Pakyürek, İbrahim Güney, İbrahim Okur, İlhami Aydın, İsmail Hakkı Edebali, Kamuran Çatalkaya, Mehmet Han, Murat Demir, Mustafa Gürses, Necati

Güleç, Nihal Gökten, Niyazi Salman, Muharrem Durmuş, Ömer Aybar, Ömer Demir, Öznur Yağcı, Paşa Ağdemir, Sadettin Cangül, Saim Temel, Süleyman Keskin, Şemsettin Hacıoğlu, Tahsin Kara, Temel Öztürk, Ürkiye Şentürk, Zekeriya Ayışık, Zekeriya Kutlucan, Zeki Eker yer aldı.

Şevket Orhan'ın listesinde; Cafer Yıldız, Necmi Akosman, Mümin Demir, Refik Özen, Mehmet Babacan, Celal Akgün, Muzaffer Koyuncu, Muhammet Gümüşsoy, Mehmet Çetin, Nail Çakır, Cemile Yiğit, Işıl Zeliha Maydaer, Mustafa Karlıovalı, Hüseyin Bozdemir, Gülay Yıldırım, Betül Başaran, İbrahim Aytekin, Naci Kabartay, Resul Dursun, Bülent Tuna, Hayri Yüksel, Nilüfer Taşan, Şükran Misci, Hasip Semerci, Şaban Aydın, İbrahim Yıldırım, Remzi Çelik, Orhan Eren, İlhami Yıldız, Mehmet Uğurlu, Muzaffer Sürer, Haluk Çaruk,

Adnan Aslan, Oktay Erdem, Abdülkadir Aydın, Mehmet Talat Özbalcı, Yasemin Dişek, Osman Cumbul, Talip Aslan, Serpil Ulu, Sedat Balısoy, Nermin Kübra Güner, Bayram Şengöz, Fatih Karayılan, Mustafa Boz, Fırat Tutuş, Paşabey Aslan, Cahit Bay, Osman Nuri Başaran bulundu.

İl delegesi olan 611 kişi 5 ayrı kabinde oy kullanıyor. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel AK Parti Bursa İl Başkanlığı Seçimleri Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla mitinginde halka seslenecek
  02:59 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla mitinginde halka seslenecek

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muğla mitinginde halka seslenecek.

 • İnegöl'de kaza: Takla atan araç 50 metre sürüklendi, 4 kişi yaralandı
  02:55 İnegöl'de kaza: Takla atan araç 50 metre sürüklendi, 4 kişi yaralandı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde Oylat Köprülü Kavşağı'nda meydana gelen kazada, takla atan hafif ticari araç 50 metre sürüklendi. Kazada 1'i ağır olmak üzere toplam 4 kişi yaralandı. Kazanın ardından yaralılar İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Bursa'da zincirleme kaza: 1 ölü, 1 ağır yaralı
  02:28 Bursa'da zincirleme kaza: 1 ölü, 1 ağır yaralı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen zincirleme kazada 2 otomobil ve motosiklet karıştı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ağır yaralandı. Kazaya karışan araçların sürücüleri ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

 • Kayganlaşan yol kazayı beraberinde getirdi: 2 yaralı
  02:22 Kayganlaşan yol kazayı beraberinde getirdi: 2 yaralı

  Sivas'ta yağış nedeniyle kayganlaşan yolda duramayan bir otomobil başka bir araca arkadan çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Kaza Kayseri Caddesi üzerinde meydana geldi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

 • Burdur'da iki otomobil çarpıştı: 1 yaralı
  02:16 Burdur'da iki otomobil çarpıştı: 1 yaralı

  Burdur'da kavşağa kontrolsüz giren 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı. Kaza Burdur merkez Konak mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde meydana geldi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

 • Otomobil motosiklete çarptı: 2 yaralı
  02:08 Otomobil motosiklete çarptı: 2 yaralı

  Iğdır'da meydana gelen trafik kazasında, otomobil motosiklete çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Kaza, gece saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde meydana geldi. Yaralılar Iğdır Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumları ciddiyetini koruyor. Soruşturma başlatıldı.

 • Sivas'ta yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kaza: 2 yaralı
  02:02 Sivas'ta yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kaza: 2 yaralı

  Sivas'ta Kayseri Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda duramayan bir otomobil, başka bir araca arkadan çarptı. Kazada, 2 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı
  02:02 Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan çıktı

  Sivas'ta sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil takla attı. Sürücü emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtuldu. Kaza, Sivas-Erzincan Karayolu Toptancılar kavşağında meydana geldi. Emniyet kemerinin takılı olduğu otomobilin sürücüsü kazayı yara almadan atlattığı öğrenildi.

 • İnegöl'de Otomobil ve Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
  02:01 İnegöl'de Otomobil ve Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, iki otomobil ile bir motosiklet çarpıştı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ancak motosiklet sürücüsü kurtarılamadı.

 • Iğdır'da Otomobil Motosiklete Çarptı: 2 Kişi Yaralandı
  02:01 Iğdır'da Otomobil Motosiklete Çarptı: 2 Kişi Yaralandı

  Iğdır'da meydana gelen trafik kazasında, Cumhuriyet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinde ilerleyen bir otomobil, önüne çıkan motosiklete çarptı. Kazada Metin A. ve Muhtar A. yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Iğdır Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumları ciddiyetini koruyor. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Burdur'da kavşağa kontrolsüz giren 2 otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı
  01:59 Burdur'da kavşağa kontrolsüz giren 2 otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı

  Burdur'da Konak mahallesinde meydana gelen kazada, kontrolsüz bir şekilde kavşağa giren 2 otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle ağaca çarpan otomobil sürücüsü yaralandı. Yaralı sürücü, sağlık ekipleri tarafından Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük
  01:57 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Bartınlılar Derneği toplantısında yaptığı konuşmada, darbeci anlayışın milletin desteğiyle tarihe gömüldüğünü belirtti. Tunç, reformları hayata geçirerek darbecilerin ve vesayetçilerin bu karanlık gecelere bir daha tevessül edememeleri için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, projelerin hayata geçmesi için çalışmaya devam edeceklerini ve insanı güçlendirmeye devam edeceklerini vurguladı.


Advertisement