AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, Marmaris'te yanan alanın ağaçlandırılacağını bildirdi Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, Marmaris'te yanan alanın ağaçlandırılacağını bildirdi Açıklaması

30.06.2021 19:07
AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, Marmaris'te yanan alanın ağaçlandırılacağını bildirdi Açıklaması

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Marmaris'teki yanan ormanlık alanın ivedilikle ağaçlandırılacağını bildirdi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Marmaris'teki yanan ormanlık alanın ivedilikle ağaçlandırılacağını bildirdi.

Gökcan, yazılı açıklamasında, Marmaris'te yanan alanların imara açılacağı veya rant sağlanacağı iddialarının asılsız olduğunu vurguladı.

Yangının başladığı ilk andan itibaren üzerinde hassasiyetle durduklarını ve çalışmaları an be an takip ettiklerini belirten Gökcan, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile sürekli temas halinde olduk. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile de koordineli bir şekilde söndürme çalışmalarını takip ettik. Maalesef, 'akıllı yangınlar' diyen, 'ranta çevrilecek' diyen, 'otel yapılacak' diyen siyasetçiler var. Onlara diyoruz ki, bugüne kadar yanan hiç bir orman alanını imara açmadık, açmayacağız ve açtırmayacağız da. Bir metrekaresine dahi dokundurtmayacağız. Yanan alanların imara açılması ya da başka herhangi bir faydalanma söz konusu değildir ve asla da olamaz. Bu böyle biline. Ağaçlandırma çalışmalarına da ivedilikle başlayacağız. Marmaris'imizi yine eski ormanlık alanına kavuşturacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde topraklarımızı fidanla buluşturduk ve buluşturmaya da devam edeceğiz."

Gökcan, açıklamasında, yangına müdahale sırasında şehit olan Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü Beldibi İlk Müdahale Ekibinde görevli Görkem Hasdemir'e Allah'tan rahmet, ailesine ve orman teşkilatına da başsağlığı diledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, Marmaris'te yanan alanın ağaçlandırılacağını bildirdi Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Şampiyonlar Ligi'ne Merih Demiral damgası! Ronaldo şaşkınlık içinde golü izledi 22:55 Şampiyonlar Ligi'ne Merih Demiral damgası! Ronaldo şaşkınlık içinde golü izledi Bakan Kasapoğlu'ndan İmamoğlu'nu zora sokacak İETT belgesi: 9 gün önceki talep için mizansene yok 22:36 Bakan Kasapoğlu'ndan İmamoğlu'nu zora sokacak İETT belgesi: 9 gün önceki talep için mizansene yok Son Dakika: Türkiye'de 20 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 214 kişi vefat etti, 29 bin 760 yeni vaka tespit edildi 22:13 Son Dakika: Türkiye'de 20 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 214 kişi vefat etti, 29 bin 760 yeni vaka tespit edildi
6 kişinin yaralandığı kazada devrilen minibüsün sürücüsü arka camı kırarak olay yerinden kaçtı 22:01 6 kişinin yaralandığı kazada devrilen minibüsün sürücüsü arka camı kırarak olay yerinden kaçtı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir avuç ülke" sözleri Rusya'yı kızdırdı: Kabul edilebilir değil Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun? 19:13 Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun?
Herkes bu ameliyatı bekliyordu! İşte domuz böbreğinin ölü bir insana nakil işleminin ilk sonuçları 17:37 Herkes bu ameliyatı bekliyordu! İşte domuz böbreğinin ölü bir insana nakil işleminin ilk sonuçları Sibel Can'ın oğlu, iki kadınla otele girerken yakalandı 15:50 Sibel Can'ın oğlu, iki kadınla otele girerken yakalandı
Advertisement