Alaattin Çakıcı'dan "İfadesi alındı mı?" diye soran CHP Sözcüsü Öztrak'a yanıt: Savcılık çağırdığı an mutlaka gideceğim - Son Dakika

Alaattin Çakıcı'dan "İfadesi alındı mı?" diye soran CHP Sözcüsü Öztrak'a yanıt: Savcılık çağırdığı an mutlaka gideceğim

15.12.2020 10:51
Alaattin Çakıcı'dan "İfadesi alındı mı?" diye soran CHP Sözcüsü Öztrak'a yanıt: Savcılık çağırdığı an mutlaka gideceğim

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın "Bir mafya bozuntusu genel başkanımızın üzerine salınıyor. Bu soruşturma ne aşamada, bu mafya bozuntusunun ifadesi alındı mı?" sözlerine ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Alaattin Çakıcı, "Merak etmeyin, Türkiye Cumhuriyeti Savcılığı çağırdığı an mutlaka gidip ifademi vereceğim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaretleriyle gündeme gelen Alaattin Çakıcı, CHP Sözcüsü Öztrak'ın "Bir mafya bozuntusu özel afla hapisten çıkarılıyor, genel başkanımızın üzerine salınıyor. Açık açık tehdit ediyor, sarayın bekçisi tehdit edene sahip çıkıyor. Savcılar biz şikayetçi olmadan re'sen harekete geçemediler. Bu soruşturma ne aşamada, bu mafya bozuntusunun ifadesi alındı mı?" sözlerine Twitter hesabından paylaştığı bir mesajla yanıt verdi.

Alaattin Çakıcı'dan 'İfadesi alındı mı?' diye soran CHP Sözcüsü Öztrak'a yanıt: Savcılık çağırdığı an mutlaka gideceğim
CHP Sözcüsü Faik Öztrak

"ERKEKLİK, ŞİKAYET ETMEK VE DEVLETİN ZIRHINI GİYİP KONUŞMAK DEĞİLDİR"

Cumhuriyet Savcılığı çağırırsa gideceğini söyleyen Çakıcı, "Sayın Öztrak, sen ve genel başkanın yiğit adam olsanız arkanıza PKK'yı DHKP-C'yi almışsınız. Onlara beni öldürtecek kadar yürek yok mu? Erkeklik şikayet etmek ve devletin zırhını giyip konuşmak değildir" dedi.

Çakıcı'nın açıklaması şöyle:

"Meclis'te günlerdir ismim gündeme getirilmektedir. Benim üzerimden Cumhur İttifakı'nı yıpratmak isteyen CHP Genel Başkanı, HDP'liler ismimi sürekli gündeme getirmek kaydıyla ahlaki kurallar dışında söz sarf etmektedirler. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, şahsıma 'mafya bozuntusu' diye hitap etmektedir. Şimdi ben de PKK ile iş birliği yapan HDP'nin ortağı olan CHP Grup Başkanvekili'ne soruyorum, ben batıya hizmet eden sen de vatan sever misin?

"BEN SİZİN GİBİ DEVLETİMİ ŞİKAYET ETMEDİM"

Yoksa bölücülerle iş birliği yapan gafil muhbir bozuntusu musun? Ağzının ayarı olmayan, sürekli tehdit eden, hakaret eden Sayın Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili söylediğim sözlerle ilgili Cumhuriyet savcılığı mutlaka soruşturmayı yürütmektedir. Covid dolayısıyla ikametim olan Bodrum'dan İstanbul'a gidip gelmekteyim. Her iki yerde de ikametim bulunmaktadır. Daha evvel de söyledim Sayın Öztrak, sen ve genel başkanın yiğit adam olsanız arkanıza PKK'yı DHKP-C'yi almışsınız. Onlara beni öldürtecek kadar yürek yok mu? Erkeklik şikayet etmek ve devletin zırhını giyip konuşmak değildir.

Merak etmeyin, Türkiye Cumhuriyeti savcılığı çağırdığı an mutlaka gidip ifademi vereceğim. Ben sizin gibi devletimi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayet etmedim. Ülkesini batılı devletlere şikayet edene yurtsever değil, vatana ihanet eden derler.

Devlete ve Cumhur İttifakı'na yüce Meclis'te saldırarak hakaret eden sizlere bu millet ulusalcı demiyor, batının uşaklığını yapan yerli işbirlikçiler dediğinde siz de biliyorsunuz hâlâ ne konuşuyorsunuz?"

YORUMLAR (7)
  • MACERAPEREST: helal sana kadıköylü doğruları yazmışsın altına imzamı atarım,murat kardeşim senin yorumlarını sevmemiş ama bazı gerçekler birilerini acıtır bazılarıda demekki önünde diz çökmüş ayak yıkamış murat kardeşimde çukur filmini kurtlar vadisini filan çok izlemiş biraz maceraperest kardeşim buradan özeniyor tıpkı alattin çakıcı abisine Cevap Yaz 4 3 Yayından Kaldır
  • vatandaş: Sayın Çakıcı şunu bilmelidir ki, sadece MHP'lilerin değil CHP'lilerinde abisidir, diyeceğim budur. Cevap Yaz 12 16 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
CHP'li Öztrak: İndirim yapacaksanız, doğru düzgün yapın CHP'li Öztrak: İndirim yapacaksanız, doğru düzgün yapın

Son Dakika Güncel Alaattin Çakıcı'dan 'İfadesi alındı mı?' diye soran CHP Sözcüsü Öztrak'a yanıt: Savcılık çağırdığı an mutlaka gideceğim - Son Dakika


Advertisement