Son Dakika Haberleri: Allah'ın Sadık Kulu Barla 4 Kasım'da Beyaz Perdede!

Allah'ın Sadık Kulu Barla 4 Kasım'da Beyaz Perdede!

8 yıl önce

Türkiye'de yapılmış ilk uzun metraj 3D animasyon film olma özelliğine sahip Allah'ın Sadık Kulu: "Barla", 4 Kasım'da izleyiciyle buluşuyor.

Allah'ın Sadık Kulu Barla 4 Kasım'da Beyaz Perdede!
 
, System.String[]
Yönetmenliğini Esin Orhan'ın yaptığı, Samanyolu Yayın Grubu'nun 3,5 yıllık titiz bir çalışmasının ürünü olan Allah'ın Sadık Kulu: Barla filmi 4 Kasım Cuma günü sinemaseverlerle buluşuyor.

"Motion capture" tekniğiyle Türkiye'de yapılmış ilk uzun metraj 3D animasyon film olma özelliğine sahip Allah'ın Sadık Kulu: Barla'da (108 dk) karakterlerden mekana kadar tüm figürler gerçeğe en yakın hali ile kullanıldı. Yapımda Bediüzzaman Said Nursi ve talebeleri, tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendirildi.

Budapeşte Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilen projenin müzikleri, Aria Müzik'ten Cengiz Onural ve Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı. Post Prodüksiyon'da ise 1000Volt'un adı yer alıyor. Şafak Film stüdyolarında çoğaltılan film, Özen Film tarafından dağıtıldı.

Isparta'nın Barla beldesinde 1927-1934 yılları arasında yaşanmış hikayelerden yola çıkan Allah'ın Sadık Kulu: Barla filmi, yurt çapında 200'den fazla kopyayla 4 Kasım'da vizyona giriyor.
Haber Yayın Tarihi : 02.11.2011 12:00 Kaynak: BültenlerEkrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayını sosyal medyayı salladı! Uğur Dündar'dan "Yıldırım-İmamoğlu" ortak yayını için ilk yorum FETÖ'cü Hakan Şükür, Türkiye'nin ilgiyle izlediği ortak yayına sessiz kalmadı