Ankara'da Mevlit Kandili Coşkusu - Son Dakika

Ankara'da Mevlit Kandili Coşkusu

11.12.2016 20:10
Ankara'da Mevlit Kandili Coşkusu, System.String[]

İnsanlığa gönderilen son peygamber olan Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlit kandili tüm İslam alemi tarafından coşkuyla kutlandı.

İnsanlığa gönderilen son peygamber olan Hz. Muhammed'in (sav) dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlit kandili tüm İslam alemi tarafından coşkuyla kutlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Hz. Muhammed'in doğumunun 1445'inci yıl dönümünü kutlamak için Kocatepe Camii'nde Özel Kandil Gecesi düzenledi. Cami içinde önce Kur-an'ı Kerim okundu, daha sonra ilahiler söylendi. Kandil gecesine yoğun ilgi gösteren Ankaralılar, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için dualar okuduklarını söyledi.

Kandil gecesi için Gebze'den Ankara'ya gediklerini söyleyen Cemal Karaca, "Bu gecenin kendine has bir özelliği var. Efendimizin kainata teşrif ettiği gece olarak be Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonu altında bu gece ihya edilmektedir. Biz de Kocaeli Gebze'de ikamet ediyoruz. Bu geceyi ihya etmek için buraya geldik. Cenabı Allah bugün verdiğimiz şehitleri ve onların geride bırakmış oldukları ana, baba, eş ve çocuklarını, hürmetine bütün camilerimizde okunan dualara ortak ederek sebeplendirilmelerini arzu ediyoruz. Millet olarak bir bütün halinde parçalanmadan, bölünmeden dış güçlere karşı yolumuza devam etmenin, kendimizi bulmanın tam zamanı. Buralar sözün bitiği yer değil aslında, başladığı yer. Tüm İslam alemine, tüm Mümin kardeşlerimize dünyanın muhtelif yerlerinde Arakan'da, Myanmar'da, Suriye'de, Irak'ta, ülkemizde kendisini yalnız hisseden Mümin kardeşlerimi Allah bu gece ve her gece meleklere komşu eylesin" şeklinde konuştu.

Allah'tan Türkiye'deki terörü bir an önce bitirmesini istediğini kaydeden Barış Doğan da, "Bugün hem hüzünlüyüz, hem mutluyuz. Peygamber Efendimizin doğum günü bugün ama bu lanet olası terör örgütü ülkemize ve bize huzur vermiyor. O yüzden yüce Allah'tan diliyorum ki bu lanet olası terörü, bu laneti bir an önce bitirsin, huzur içinde ülkemiz bir yerlere gelsin istiyoruz. Yüce Allah bu gece dualarımızı kabul etsin. Şehitlerimize Allah'tan rahmeti yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Ankara'da Mevlit Kandili Coşkusu
Ankara'da Mevlit Kandili Coşkusu
Ankara'da Mevlit Kandili Coşkusu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ankara'da Mevlit Kandili Coşkusu - Son Dakika


Son Dakika

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Şişli'de ünlü bir otelin camından düşen kadın yaralandı Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı