Antalya'nın Ruhsatlı Zayıflama Merkezi - Son Dakika

Antalya'nın Ruhsatlı Zayıflama Merkezi

Ayka Vital Park Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi 'Yataklı Fizik Tedavi Merkezi' ruhsatı alan ilk işletme oldu.

Antalya'nın Ruhsatlı Zayıflama Merkezi, System.String[]

Antalya'da faaliyet gösteren Ayka Vital Park Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni işleten Kazım ve Aynur Doğan çifti, mevzuat değişikliğinin ardından Sağlık Bakanlığı'ndan 'Yataklı Fizik Tedavi Merkezi' ruhsatı alan ilk özel işletme oldu.

İstanbul ve Antalya'da meydana gelen iki ölüm olayı ile zayıflama merkezlerinin imajının bozulduğunu söyleyen Kazım ve Aynur Doğan çifti, "Ruhsat alamadığımız için ölümlerin sorumlusu olarak gösterildik" dedi.Rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezlerinin mevzuat değişikliği sonrası önünü açıldığını söyleyen Dr. Kazım Doğan, "Bizim işletmemiz ve benzeri yerlerin ruhsat alabilmesi çok önemliydi. Merkezimizde uyguladığımız tedavi şekli, Avrupa'da yıllardan beri özel sağlık merkezleri tarafından yürütülüyor. Bu merkezlerin ülke ekonomisine katkısı da çok fazla. Ülkemizin konumu itibarıyla tedavi ihtiyacı duyan kişiler için daha tercih edilen bir yer olacağını düşünüyorum" dedi. 2009'da hizmete açılan merkezde o dönem 'Sağlıklı Yaşam Tesisi' olarak hizmet verdiklerini aktaran Dr. Kazım Doğan, "Şu anda Türkiye'nin ilk konaklamalı sağlıklı yaşam tesisiyiz. Eşim, kardiyoloğumuz olarak çalışıyor. Spor hocamız, fizyoterapistimiz, diyetisyenimiz ve hemşirelerimiz var" dedi.

Ruhsatlarının olmadığı dönemde yaşanan ölüm olayı ile sarsıldıklarını ve ölümün sorumlusu olarak gösterildiklerini söyleyen Dr. Aynur Doğan ise "Olayın ardından Sağlık Bakanlığı birçok kez müfettiş gönderdi. 'Tesisin ihmal ve kusuru yoktur' diye rapor tutuldu" diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 09:44 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'nın Ruhsatlı Zayıflama Merkezi - Son Dakika


Son Dakika

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları ve set çalışanları kötü çalışma şartlarından dolayı iş bıraktı Yaptırdığı botoks sonrası hayatını kaybeden genç kadının, fenalaştığı anlara ait görüntüleri ortaya çıktı Son Dakika: Korona tanısı konup temasla ilgili eksik, yanıltıcı ve yalan bilgi verenler 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak Kanalizasyondan çıkarılan dekor sıçan görenleri şaşkına çevirdi Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar sert düştü Apartman görevlisi ve eşi koronavirüse yakalandı, 500 kişi karantinaya alındı Avrasya Tüneli'ne trafik sıkışıklığını yüzde 90 azaltabilen sistem kuruldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın biber reçeli şaşkınlığı: İlk kez duydum, o nasıl oluyor?