Son Dakika Haberleri: Kuzey Irak Şehitlerinin Ateşi Antalya'ya ve Adana'ya Düştü

Kuzey Irak Şehitlerinin Ateşi Antalya'ya ve Adana'ya Düştü

11 ay önce

Kuzey Irak'taki çatışmada şehit düşen iki askerimizin 26 yaşındaki sözleşmeli er Cumali Gür ve 28 yaşındaki Sözleşmeli Er Eren Çelik olduğu tespit edildi. Acı haber Antalya ve Adana'ya ulaştı.

Kuzey Irak Kanireş bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimizden birinin 26 yaşındaki sözleşmeli er Cumali Gür olduğu, diğerinin ise 28 yaşındaki Sözleşmeli Er Eren Çelik olduğu ortaya çıktı.

ACI HABERİ KAYMAKAM VERDİ

Cumali Gür'ün acı haberi Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılot bölgesinde yaşayan ailesine verildi. 20 yıldır Antalya'da yaşayan ve aslen Konya Ereğli'den olan şehidin babası Nazım ve annesi Yiter Gür'e Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit şehadet haberini sağlık ekipleri eşliğinde verdi. Acı haberin ardından şehidin evine Türk bayrakları asıldı.

ADANA'YA DA ŞEHİT ACISI DÜŞTÜ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin karşısında Irak'ın kuzeyindeki Çam Tepe üs bölgesinde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Eren Çelik'in acı haberi memleketi Adana'nın Ceyhan ilçesindeki ailesini yasa boğdu.

4 aylık evli olan Eren Çelik'in (28) şehit olduğunu Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy ve Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ayhan Evli, Soysalı Mahallesi'nde oturan ailesine bildirdi. Acı haberi alan anne Hafize ile baba Yunus Eren gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evine Türk bayrakları asılırken, fenalık geçiren yakınlarına da sağlık görevlileri müdahale etti. Acı haberi Adana'daki baba evinde alan eşi Meltem Çelik ise fenalık geçirdi. Şehit Eren Çelik'in cenazesi, Adana'da toprağa verilecek.

Kuzey Irak'ta Çatışma: 2 Mehmetçik Şehit Oldu
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Önümüzdeki Sezon Avrupa'ya Gidemeyebiliriz 15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı

Son Dakika! CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Oldu