Atlas Halı Sektöre Yeniden Merhaba Dedi - Son Dakika
Güncel

Atlas Halı Sektöre Yeniden Merhaba Dedi

Atlas Halı Sektöre Yeniden Merhaba Dedi

Bebitoğlu, AR-GE çalışmaları ve Türkiye genelinde hızla genişleyen bayi ağıyla her geçen gün güçlendiklerinin altını çizdi.

10.01.2012 16:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

45 yıllık bir geçmişe sahip olan Atlas halının, yeni yapılanma süreci ve hedefleri, markaya yönelik yeni oluşum ve yatırım planları, Naksan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taner Nakıboğlu ve Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu'nun katılımıyla 10 Ocak Salı günü düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, 2012 yılı hedeflerini sektörün zirvesi olarak belirlediklerini söyleyerek, Naksan Holding bünyesindeki ileri teknolojiye sahip üretim tesisleri, yenilikleri, sektöre yön veren AR-GE çalışmaları ve Türkiye genelinde hızla genişleyen bayi ağıyla her geçen gün güçlendiklerinin altını çizdi. Atlas Halı'nın yeniden yapılanma sürecinde, 35 Milyon TL'ye ulaşacak bir yatırımın gerçekleşmesini planladıklarını belirten Dr. Meriç Bebitoğlu, Atlas Halı bünyesinde şu anda üretim tesisleri dahil 500 kişilik bir istihdam sağladıklarını, ancak bu sayının 2012 yılında 1000 kişiye yükseleceğini vurguladı.

Atlas Halı'nın 45 yıllık tecrübesinin, modern çizgilere sahip tasarımlarla harmanladığını ve koleksiyonlarına desen değil tasarım kavramını getirdiklerinin altını çizen Dr. Meriç Bebitoğlu; Kunter Şekercioğlu, Ece-Oğuz Yalım & Feride Toprak, Gamze Güven, Ali Taran, Başak Ergin, Özgür Uşaklıgil, Erdem Akan ve Boğaç Şimşir gibi Türkiye'nin önde gelen başarılı tasarımcıların imzasını taşıyan yeni serilerinin, hem alışılmışın dışında hem de göz alıcı olduğuna değindi. Bebitoğlu "Şems, Hatayi, Hare, Harman, Hayat Ağacı, Oyun, Gece, Nazar Boncuğu, Vuslat, Uşak, Sedef, Akide ve Shaggy koleksiyonlarından oluşan yüksek kaliteye sahip Atlas halıları, erişilebilir fiyatlarla çok kısa bir süre içinde evlerin değişmezi olacak" dedi.

AR-GE yatırımlarına verdikleri öneme dikkat çeken Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, karanlıkta ışıyan iplik teknolojisi ile üretimini gerçekleştirdikleri halı modellerinin sadece başlangıç olduğunu, tüketiciyi şaşırtacak projeler ve kampanyalar üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Tüm koleksiyonları, endüstriyel tasarımcılar tarafından tasarlanmış tek halı markasının Atlas Halı olduğunu belirten Bebitoğlu, sektörün gözdesi ve ilham kaynağı olduklarını söyleyerek, tasarımcıların dönemin halı trendlerini ve halının uyum sağlayacağı diğer ürün gruplarındaki yenilikleri incelediklerini ve özgün tasarımları ile koleksiyonları oluşturduklarını ifade etti.

Koleksiyonların oluşum süreçlerinde, halı satın almada etkin rol üstlendiğine inandıkları hedef kitle grupları ile odak grup araştırmaları yaparak tüketici tercihlerini sorduklarını anlatan Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, aynı zamanda koleksiyonları oluştururken, halıların diğer ev aksesuarları ile uyumunu da test ettiklerini açıkladı.

Dr. Meriç Bebitoğlu, yüzbinlerce evin vazgeçilmezi olma hedeflerinin arkasındaki nedenin, kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışları olduğunu söylerken, müşterinin en iyiye en uygun fiyat ile ulaşabilmesini sağlamak için bayi organizasyonu üzerinde titizlikle çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Türkiye'de halı sektöründe bayi ile birebir çalışan ve sabit fiyat avantajı sunan ender şirketlerden biri olduklarını ve bu yeni uygulamanın tüketici taleplerini yakından takip etmelerine olanak sağlayarak, üretimi şekillendirmelerinde önemli bir yönlendirme aracı olacağını vurgulayan Bebitoğlu, 2012 yılı hedeflerinin Türkiye genelinde 250 bayi, 2014 yılı sonu itibariyle ise hedeflerinin 1000 bayi olduğunu açıkladı.

2012 yılının, sektörde dinamiklerin değişeceği bir yıl olacağı öngörüsünde bulunan Bebitoğlu, hedeflerinin Atlas Halı'yı en yenilikçi ve en tutarlı halı markalarından birisi yaparak, 4 yıl içinde Türkiye'nin satış gelirleri baz alındığında ilk 500 şirketi arasında olmayı planladıklarını belirtti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Atlas Halı Sektöre Yeniden Merhaba Dedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement