Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti - Son Dakika

Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti

23.05.2015 10:49
Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti, System.String[]

Aydın'ın Koçarlı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı, ilçe merkezinde yapılan parka, merhum başbakan Adnan Menderes'in adını verdi ve parka Menderes'in heykelini dikti.

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, ilçe merkezinde yapılan parka merhum başbakan Adnan Menderes'in adını verdi ve heykelini dikti. Park ve heykelin açılışına CHP Genelbaşkan Yardımcısı Bülent Tezcan da katıldı.

AÇILIŞA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Koçarlı 11'inci Çam Fıstığı Festivali, ilçe merkezinde yapılan kortej yürüyüşüyle başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe; CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP'li Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayı Bülent Tezcan, CHP'li diğer vekil aday Tayfun Talipoğlu ve Metin Ülkü Baydar ile çeşitli sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda son bulan yürüyüş sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Başkan Öztürk, konuşma yaptı."ÜRÜNÜ ZİRAİ ÜRÜN OLARAK KABUL ETTİREMİYORUZ"

İlçenin tanıtımı için geleneksel olarak düzenlenen festivalin 11'incisini gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Öztürk, "Çamfıstığımız, yani bu toprakların deyimiyle 'Künar'ımız Koçarlı'mızın altını. Biz bu altınla ilçemizin adını önce ülkemize ardından dünyaya duyurmayı hedefliyoruz. Ancak Koçarlımızın altını olan çamfıstığımızın üreticisi dertli; çünkü bin bir zahmetle emekle işledikleri ürünü zirai ürün olarak kabul ettiremiyoruz. Bu yüzden üretici olmanın hiçbir desteğini göremiyoruz. Çiftçimizin işledikleri ürününün toprağının tapusu yok. Bizler bu sorunun acilen çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Koçarlı Belediye Başkanı ve aynı zamanda Koçarlı Ziraat Odası Başkanı olarak ben bu işin sonuna kadar takipçisi olduğumu sizlerin huzurunda ilan ediyorum" dedi."MENDERES BİZLERİN ORTAK DEĞERDİR"

Adnan Menderes'in Aydınlıların gururu olduğunu ifade eden Öztürk, "Bugüne kadar Adnan Menderes hakkında herkes konuştu. Herkes onun adını kullanarak bir şeyler elde etmeye çalıştı. Ancak kimse onun anısına sahip çıkmadı. Herkes Aydınlı olduğunu Çakırbeyli'de doğduğunu söyledi. Ama onun aziz hatırasına sahip çıkan olmadı. Merhum Adnan Menderes'in siyasi görüşü ne olursa olsun, milletimizin sevgisini kazanmış değerli bir devlet büyüğümüzdür. Koçarlı'dan çıkmış başbakandır. Koçarlılılar başta olmak üzere Aydınlıların gururudur. Bizlerin ortak değerdir. Adnan Menderes'in asıl yeri milletimizin saf ve temiz kalbidir. O milletimizin sinesinde yerini bulmuştur. Ancak biz bu heykelle Adnan Menderes'in adını ve hatırası bir de memleketi Koçarlı'da yaşatacağız" diye konuştu."SİYASİ İDAMLAR SİYASİ CİNAYETLERLE EŞ DEĞERDİ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayı Bülent Tezcan, "Siyasi idamlar siyasi cinayetlerle eş değerdir. Biz siyasetin her döneminde siyasi idamlara karşı çıktık. Siyasi idamlar örgütlü bir cinayet olduğunu ifade ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Siyasi idamlardan siyasi rant içerisinde olmadık olmayacağız da. Adnan Menderes ülkenin ve Aydın'ın çok değerli bir siyasetçisiydi. Atatürk ilk seçimlerde, Adnan Menderes'i milletvekili seçtiriyor. Adnan Menderes'i siyasete taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Koçarlı Belediyesi'nin kuruluş tarihi 1946'dır. Bu tarihe çok dikkat edin. Türkiye'nin çok partili rejime geçiş tarihide 1946'dır. Bugün burada festival için bir araya geldik. Ancak Adnan Menderes'in heykelinin de açılışını birlikte yapacağız. Koçarlı'da yılardan beri sorun halinde gelen altın değerindeki Çam Fıstığı zirai ürün olmadığı için desteklerden yararlanamıyor. Tapusuz arazi sahipleri ise zor durumda olduğunu biliyoruz. Bunun çözümü için buradayız" dedi.Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Koçarlı Belediye Başkanı Öztürk ve CHP'li Tezcan, Koçarlı Çakırbeyli merhum başbakan Adnan Menderes parkı ve heykelini birlikte açtı.
Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti
Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti
Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti
Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti
Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini Dikti - Son Dakika


Son Dakika

Yunanistan batı karasularındaki egemenlik sahasını genişletti, Türkiye'den jet tepki geldi Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi ABD bu kareyi konuşuyor! Melania Trump'ın seçimi veda gününe damga vurdu Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Son Dakika: Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlayacak "Ameliyat olmazsam yaza çıkmam" deyip tatile giden Seren Serengil'den eleştirilere yanıt: İstiyorlar ki Seren ölsün! 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı