Azerbaycan'ın yardım ettiği 85 yaşındaki kadına Ermenistan'da işkence yapıldı - Son Dakika

Azerbaycan'ın yardım ettiği 85 yaşındaki kadına Ermenistan'da işkence yapıldı

01.11.2020 08:44

Azerbaycan askerleri, işgal altından kurtardıkları bir bölgede Ermenistan askerleri tarafından bırakılan 85 yaşındaki bir kadını bulmuş ve yardıma muhtaç vatandaşı tedavisi için Bakü'ye götürmüştü. Yapılan yardımın ardından Ermenistan'a iade edilen yaşlı kadının psikolojik ve fiziki işkenceye maruz kaldığı aktarıldı.

Ermenistan'ın 27 Eylül'de Azerbaycan'a saldırmasıyla başlayan çatışmalar 36'ncı gününe girdi. Azerbaycan ordusu karşısında duramayan ve cephelerden geri çekilen Ermenistan askerleri, birçok mühimmatını geride bırakarak kaçtı. Ermenilerin geride bıraktığı tek şey mühimmat olmadı. Ermenistan askerleri tarafından terk edilen 85 yaşındaki Babayan Yevgeniya Pavlovna Azerbaycan askerleri tarafından bulunarak Bakü'ye götürüldü ve tedavi altına alındı.

"SAVAŞ ÇIKTIĞINDA ERMENİ ASKERLERİ BİZİ TERK ETTİ"

Azerbaycanlıların ve Ermenilerin Dağlık Karabağ'da barış içinde yaşayabileceklerini belirten kadın, "Savaş çıktığında Ermeni askerleri bizi terk etti. Neyse ki Azerbaycan askerleri bizi kurtardı ve bizi Bakü'ye getirdi. Şu anda Bakü'de bir hastanede tedavi görüyorum. Buraya çok iyi bakıyorlar bize. Her iki halkın Dağlık Karabağ'da barış içinde yaşayabileceğine inanıyorum" dedi.

İŞKENCEYE MARUZ KALDIĞI AÇIKLANDI

Babayan, tedavisin ardından Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Rusya Federasyonu'nun insani desteğiyle Ermenistan'a iade edildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dışişleri Politika Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Babayan'ın Ermenistan'da işkenceye maruz kaldığını açıkladı.

"PSİKOLOJİK VE FİZİKSEL İŞKENCEYE MARUZ KALMASI ÜZÜNDÜ VE ENDİŞE KAYNAĞIDIR"

Hacıyev konuyla ilgili olarak, "Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Rusya Federasyonu'nun insani desteğiyle Ermenistan'a iade edilen 85 yaşındaki Babayan'ın, Ermenistan'da psikolojik ve fiziksel işkenceye maruz kalması ciddi bir üzüntü ve endişe kaynağıdır" ifadelerini kullandı.

Azerbaycan'ın yardım ettiği 85 yaşındaki kadına Ermenistan'da işkence yapıldı

Son Dakika Dünya Azerbaycan'ın yardım ettiği 85 yaşındaki kadına Ermenistan'da işkence yapıldı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Çarığa benzeyen peribacası görenleri kendine hayran bırakıyor Kırmızı Oda dizisinin Kumru'su Aslıhan Gürbüz, çiftçi oldu 17 yaşındaki lise öğrencisi düşük not yüzünden tartıştığı annesini boğarak öldürdü Alacak-verecek meselesi yüzünden silah ve muştalarla birbirlerine girdiler: 3 yaralı Yaşadığı hastalık sonrası 46 kiloya düşen Seren Serengil'in tedavisi sonuç verdi Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler