Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Tuana'yı Ziyaret Etti - Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Tuana'yı Ziyaret Etti

01.02.2013 09:35
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Tuana'yı Ziyaret Etti, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya'da kemik kanseri teşhisi konularak bacağının kesilmesine karar verilen, ancak Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) devreye girmesiyle Türkiye'ye getirilerek tedavi edilen Tuana...

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya'da kemik kanseri teşhisi konularak bacağının kesilmesine karar verilen, ancak Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) devreye girmesiyle Türkiye'ye getirilerek tedavi edilen Tuana Adanur'u ziyaret etti.

Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer ile birlikte 6 yaşındaki Tuana Adanur'u tedavi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Tuana'nın Almanya'da tedavi görürken Türkiye'ye getirildiğini ve başarılı bir ameliyat geçirdiğini ifade eden Bozdağ, Tuana'ya hediye verirken bir süre de sohbet etti. Bozdağ, baba Selim ve Anne Gülten Adanur'a da geçmiş olsun dileklerini ileterek, "İnşallah oynadığını da göreceğiz" dedi.

Selim Adanur ise Bozdağ'a ve süreçte katkısı olan herkese teşekkür etti.

Tuana'nın Bozdağ'ın getirdiği hediyeyi merak etmesi üzerine Bozdağ, paketi açarak hediyeye verdi. Tuana da bebek seti hediyesinden dolayı Bozdağ'a teşekkür etti.

Baba Selim Adanur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aslen Muşlu olduklarını ve 19 yıldır Almanya'da yaşadıklarını söyledi. Kuaförlük yaptığını anlatan Adanur, Berlin'de yaşadıklarını ve 3 çocuğu olduğunu dile getirdi.

Selim Adanur, Tuana'yı hastaneye götürdüklerini ve yapılan tetkikler sonrasında kemik kanseri nedeniyle bacağının kesilmesine karar verildiğini bildirdi. Karar üzerine başka doktorlara da çocuklarını göstermek istediklerini dile getiren Adanur, bu nedenle hastanede sıkıntı yaşadıklarını anlattı.

Durumun Türkiye'de gazetelerde yer alması üzerine YTB yetkililerinin kendilerine ulaştığını ve yardım ettiğini anlatan Adanur, süreçte yardımı dokunan başta Başbakan Yardımcısı Bozdağ olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini ifade etti.

Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Mehmet Ayvaz da Tuana'nın durumunda herhangi bir sıkıntı olmadığını ve bugün taburcu edileceğini söyledi.

Tuana'nın bacağında 3-4 santimetrelik bir kısalık beklediklerini anlatan Ayvaz, bu nedenle taburcu olmasının ardından kontrollerin devam edeceğini kaydetti.

Muhabir: Enes Kaplan

Yayıncı: Selçuk Aval - ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Tuana'yı Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Horozlar gibi kızıştılar! ABD'li ve Meksikalı boksörler, basın toplantısını ringe çevirdi 18:06 Horozlar gibi kızıştılar! ABD'li ve Meksikalı boksörler, basın toplantısını ringe çevirdi Beşiktaş'tan gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu 17:52 Beşiktaş'tan gündem olan Balotelli açıklaması: Sportif sabıkalı malum futbolcu Erol Bulut'un takımı Gaziantep'in attığı gol, Türk futbol tarihine geçti 17:21 Erol Bulut'un takımı Gaziantep'in attığı gol, Türk futbol tarihine geçti
Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti 17:17 Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti Son Dakika! Erdoğan'dan Afgan mülteci açıklaması: Şu anda ABD sorumlulukları yerine getirmedi 17:09 Son Dakika! Erdoğan'dan Afgan mülteci açıklaması: Şu anda ABD sorumlulukları yerine getirmedi Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek 17:00 Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek
Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı 16:11 Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yeni jüri üyeleriyle ilk kez fotoğraf paylaştı Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement