Son Dakika Haberleri: Bedelli Askerlikte Sürpriz Gelişme

Bedelli Askerlikte Sürpriz Gelişme

5 yıl önce

AK Parti Milletvekili Türkoğlu, bedelli askerlik için Başbakan ile görüştüklerini ve torba yasada konuyu ele alma yönünde kanaat oluştuğunu açıkladı.

Bedelli Askerlikte Sürpriz Gelişme, System.String[]
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, twitter'dan bedelli askerlik konusunda açıklamalarda bulundu. Türkoğlu twitter'dan yaptığı açıklamada bedelli askerlik konusunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini ve önümüzdeki torba yasada konuyu ele alma yönünde kanaat oluştuğunu açıkladı.

İşte Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun attığı o tweetler:

#bedelliaskerlik ile ilgili Kızılcahamam'da Başbakanımız ve hükümet yekililerimiz ile yürüttüğümüz istişareleri sizlerle paylaşıyorum.
2 - Bedelli Askerliği talep edenlerle başvuranlar arasındaki büyük oran farkının en büyük sebebi; "BAŞVURU ŞARTLARI" dır..
3 - Bedelli Askerlikte başvuru sayısının az, talebin ise çok olmasının sebebi olan bedeli askerliğe başvuru şartlarında düzenlemeye gerekir
4 - Bedelli Askerlikte düzenleme yapılması gereken şartlardan birisi FİYAT, diğeri de YAŞ SINIRI'dır.
5 - Bedelli Askerlikte yaş şartında en alt rakam olarak 25-28 yaş aralığı, başvuru oranının düşüklüğüne bakılırsa daha makul bir seviyededir.
6 - Bedelli Askerlikte fiyat ya yaş sınırı alta indirilip sabit kalabilir ya da yaş sınırı ile beraber indirilebilir.
7- Yürüttüğümüz görüşmelerde bedelli askerliğin Mart ya da Nisan ayında torba yasa kapsamına alınacağına yönelik bir kanaat oluşmuştur.
8 - İşyerini yeni açanların,hasta olan çocuk,eş,anne-babasına bakmakla yükümlü bulunanların mağduruyetinin giderilmesi zaruri bir hal almıştır.
9 - Bedelli askerlikte yaşa takılanların yaşadıkları problemlerin farkındayız. Yeni torba yasada bu hususun sıkı takipçisi olacağız.

ARINÇ: GÜNDEME BİLE GELMEDİ

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun Kızılcahamam Kampı'nda bedelli askerlikle ilgili paylaşımlarının hatırlatılması üzerine, "Bedelli askerlik konusu gündeme bile gelmedi" dedi.


Hababam Sınıfı Efsanesi, Genç Oyuncularla Yeniden Çekiliyor Balkona Kahve İçmeye Çıkan Oyuncu Blanca Blanco, Yarı Çıplak Paparazzilere Yakalandı
Rakipleri Zirve Yaparken Nazlı Çelik, Reytinglerde Dibi Gördü