Çin Ana Kara Sözcüsü ABD'yi Çin'i Kontrol Altına Almak İçin Taiwan'ı Kullanmayı Bırakmaya Çağırdı - Son Dakika

Çin Ana Kara Sözcüsü ABD'yi Çin'i Kontrol Altına Almak İçin Taiwan'ı Kullanmayı Bırakmaya Çağırdı

30.09.2022 22:04
Çin Ana Kara Sözcüsü ABD'yi Çin'i Kontrol Altına Almak İçin Taiwan'ı Kullanmayı Bırakmaya Çağırdı

BEİJİNG, 30 Eylül (Xinhua) -- Çin Devlet Konseyi'nin Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü Zhu Fenglian Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD'ye Taiwan ile ilgili meseleleri ihtiyatlı şekilde ele alması ve Çin'i kontrol altına almak için Taiwan'ı destekleme politikasını bırakması yönünde çağrı yaptı.

BEİJİNG, 30 Eylül (Xinhua) -- Çin Devlet Konseyi'nin Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü Zhu Fenglian Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD'ye Taiwan ile ilgili meseleleri ihtiyatlı şekilde ele alması ve Çin'i kontrol altına almak için Taiwan'ı destekleme politikasını bırakması yönünde çağrı yaptı. Zhu açıklamayı, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Japonya ve Güney Kore'ye yaptığı son ziyaretlerde söylediği sözlere ilişkin yaptı. Sözcü, "Sadece bir Çin var ve Taiwan da Çin'in bir parçası. Taiwan Çin'in iç meselesi olduğundan dış müdahaleler tolere edilmeyecek" dedi. ABD'yi tek Çin ilkesine bağlı kalmaya ve Çin ile ABD arasındaki üç ortak bildirinin hükümlerine uymaya çağıran Zhu, Taiwan'ın Demokratik İlerleme Partisi yetkililerini "bağımsızlık" gündemi için ABD desteğini arama girişimlerinin başarılı olamayacağı konusunda uyardı.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR
500
Güne yatay seviyede başlayan dolar, 18,64 seviyesinden işlem görüyor Güne yatay seviyede başlayan dolar, 18,64 seviyesinden işlem görüyor Çinli Sözcü: Abd, Ekonomi ve Ticaret ile Bilim ve Teknoloji Meselelerini Siyasileştirmeyi Durdurmalı Çinli Sözcü: Abd, Ekonomi ve Ticaret ile Bilim ve Teknoloji Meselelerini Siyasileştirmeyi Durdurmalı Asya borsaları Japonya hariç yükseldi Asya borsaları Japonya hariç yükseldi

Son Dakika Güncel Çin Ana Kara Sözcüsü ABD'yi Çin'i Kontrol Altına Almak İçin Taiwan'ı Kullanmayı Bırakmaya Çağırdı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement