Birlik Vakfı Kars Şubesi İftar Yemeği Verdi - Son Dakika

Birlik Vakfı Kars Şubesi İftar Yemeği Verdi

19.07.2014 23:57
Birlik Vakfı Kars Şubesi İftar Yemeği Verdi

Kars’ta bir takım ziyaretlerde bulunan ve Birlik Vakfı’nın düzenlediği iftar yemeğine katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Prof. Dr. Mehdi Eker, “Bu kutlu ayda Müslümanlar olarak yüreğimiz buruk. Gözlerimiz yaşlı ve vicdanlarımız sızlıyor.

Kars'ta bir takım ziyaretlerde bulunan ve Birlik Vakfı'nın düzenlediği iftar yemeğine katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Prof. Dr. Mehdi Eker, "Bu kutlu ayda Müslümanlar olarak yüreğimiz buruk. Gözlerimiz yaşlı ve vicdanlarımız sızlıyor. Çünkü kan dökülmesinin haram olduğu, adının manasının barış olduğu bir dinin mensupları olarak, kan dökülmesinin haram olduğu aylarda Müslümanlar maalesef bu Ramazan ayını kanlı baskılarla, kanlı saldırılarla, vahşet ve şiddetle ve akıl alamaz cinayet ve işkencelerle maalesef bu mübarek ayı idrak ediyoruz" dedi.

Ortadoğu'nun kan gölüne döndüğünü ifade eden Eker, "Daha demokratik ve sivil, daha müreffeh yani ekonomik kalkınmasını tamamlamış bir Türkiye'nin elbetteki öncü olma rolü artacak. Bakın sözlerimin başında ifade ettiğim gibi Ortadoğu'nun kan gölüne dönüşmesi zalim diktatörlüklerin kendi vatandaşlarına bomba yağdırması veya Filistin'de Müslümanların yaşadığı toprakların işgal edilerek, çocukların, bebeklerin, sivillerin yaşlıların, kadınların üzerine zalim bir şekilde, zalimce bombalar yağdırılmasına seyirci kalınması, kukla rejimlerin Ortadoğu'daki kukla rejimlerin halka dayanmayan halklarının değerlerini halklarının inançlarını halklarının sahip olduğu medeniyet değerlerini dikkate almayan rejimlerin suskunları sebebiyledir. Öncü Türkiye Ortadoğu'daki gelişen süreçle birlikte daha etkin bir rol sahibi olacak. Sözüne de, gücüne de daha çok itibar edilir hale gelecektir. Bakın Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı bir tek dünya 5'ten büyüktür diyebildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı bir tek zalimlere, siz zalimsiniz diyebildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı bir tek askeri darbe yapanlara, sivillere karşı siz zalimsiniz diyebildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı bir tek bebek katillerine siz bebek katilisiniz, çocukları öldürüyorsunuz, katilsiniz diyebildi" diye konuştu.

Eker, daha sonra şunları söyledi:

"Bu gelişen büyüyen Türkiye, medeniyet tasavvuru olan, halkın değerleriyle barışık olan bir ülkenin öncü olma rolü de eğer bu ülke iyi yönetilir, geliştirilir, güçlenir ortaya bu değerlerle çıkarsa o zaman uluslararası siyasette de bölge siyasetinde de daha öncü, daha aktif bir rol üstlenmiş olacak. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Ağustos tarihinde Türkiye'nin ilk halk tarafından dorudan seçilen Cumhurbaşkanı olmasıyla Türkiye yeni bir hizmet hamlesinde adım atacak. ve işte bütün bu söylediğim hususlarla birlikte Türkiye daha ileri br noktaya inşallah gelecektir."

Birlik Vakfı Kars Şube Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğinde, Birlik Vakfı Kars Şube Başkanı Özgür Turhan ve AK Parti Kars Milletvekil Prof. Dr. Yunus Kılıç da birer konuşma yaptı.

İftar yemeğine; Bakan Eker, Kars Valisi Günay Özdemir, Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş ve çok sayıda davetli katıldı. Yemek sonrasında Birlik Vakfı Kars Şube Başkanı Özgür Turhan, Bakan Eker'e plaket verdi. - KARS

Birlik Vakfı Kars Şubesi İftar Yemeği Verdi
Birlik Vakfı Kars Şubesi İftar Yemeği Verdi

AK Parti'den Sarıyer'deki İBB'ye ait arazilerin satışına onay için 'rayiç bedel' şartı AK Parti'den Sarıyer'deki İBB'ye ait arazilerin satışına onay için 'rayiç bedel' şartı EASKF yaşayan efsaneleri unutmadı EASKF yaşayan efsaneleri unutmadı AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: 'Türk Devletleri Teşkilatı tarih sahnesindeki yerini almaya devam edecek' AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: 'Türk Devletleri Teşkilatı tarih sahnesindeki yerini almaya devam edecek'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Birlik Vakfı Kars Şubesi İftar Yemeği Verdi - Son Dakika


Advertisement