Ukrayna-Rusya tahıl anlaşmasında Türkiye'ye yüzde 25 indirim iddiasına BM'den yalanlama geldi - Son Dakika

Ukrayna-Rusya tahıl anlaşmasında Türkiye'ye yüzde 25 indirim iddiasına BM'den yalanlama geldi

10.08.2022 21:28
Ukrayna-Rusya tahıl anlaşmasında Türkiye'ye yüzde 25 indirim iddiasına BM'den yalanlama geldi

Tahıl sevkiyatı anlaşması kapsamında Ukrayna'nın Türkiye'ye yüzde 25 indirim uygulayacağı öne sürülmüştü. Birleşmiş Milletler (BM), bu iddiayı yalanladı.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, tahıl anlaşmasıyla Türkiye'nin Ukrayna'dan yüzde 25 indirim alacağı yönündeki iddialara yanıt verdi.

"HERHANGİ BİR İNDİRİM YER ALMADI"

Dujarric, " İstanbul'da imzalanan Karadeniz Tahıl Girişimi Anlaşması'nda herhangi bir indirim yer almadı. Ayrıca böyle bir indirimi garanti edecek başka bir anlaşmadan haberdar değiliz" dedi.

22 TEMMUZ'DA İMZALANDI

Küresel gıda krizinin çözümü için Türkiye'nin koordinasyonunda yürütülen tahıl sevkiyatı anlaşması 22 Temmuz'da Ukrayna, Rusya, Türkiye ve BM arasında imzalanmıştı.

YORUMLAR
500
BM'den Rusya'da seferberlik ilanını protesto edenlerin gözaltına alınmasına tepki BM'den Rusya'da seferberlik ilanını protesto edenlerin gözaltına alınmasına tepki
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna-Rusya tahıl anlaşmasında Türkiye'ye yüzde 25 indirim iddiasına BM'den yalanlama geldi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement