Bulgar polisi tarafından darp edilip Türkiye'ye gönderilen 55 sığınmacı yakalandı - Son Dakika

Bulgar polisi tarafından darp edilip Türkiye'ye gönderilen 55 sığınmacı yakalandı

10.08.2021 16:23
Bulgar polisi tarafından darp edilip Türkiye'ye gönderilen 55 sığınmacı yakalandı

-Kırklareli'nden Bulgaristan'a geçen 55 sığınmacı, Bulgar polisi tarafından yakalanıp darp edildikten sonra Türkiye'ye geri gönderildiklerini iddia etiller.

- Kırklareli'nden Bulgaristan'a geçen 55 sığınmacı, Bulgar polisi tarafından yakalanıp darp edildikten sonra Türkiye'ye geri gönderildiklerini iddia etiller.

Alınan bilgiye göre, Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yakınları, Kofçaz ilçesinin Malkoçlar, Karaabalar, Ahmetler, Topçular köyleri, merkeze bağlı Üsküp beldesi ile Erikler ve Şükrüpaşa köylerinde yabancı uyruklu şahısların olduğu bilgisine ulaşan jandarma ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerce 8 bölgede yapılan araştırmada aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 31 Afganistan, 18 Suriye ve 6 Filistin uyruklu sığınmacıyı yakaladı.

Yakalanan 55 sığınmacı Bulgar polisi tarafından darp edilerek Türkiye'ye geri gönderildiğini iddia etti.

31 Afganistan, 18 Suriye ve 6 Filistin uyruklu sığınmacı jandarmada işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. - KIRKLARELİ

YORUMLAR
500
Lüftü Türkkan Sığınmacılar İçin Kanun Teklifi Verdi: 'Avrupa'nın Türkiye'yi Sığınmacı Hendeğine Dönüştürme Fikrine Ak Parti Yasal Zemin Oluşturdu' Lüftü Türkkan Sığınmacılar İçin Kanun Teklifi Verdi: 'Avrupa'nın Türkiye'yi Sığınmacı Hendeğine Dönüştürme Fikrine Ak Parti Yasal Zemin Oluşturdu' Bulgaristan hükümeti kriz ve enflasyon karşıtı önlemler aldı Bulgaristan hükümeti kriz ve enflasyon karşıtı önlemler aldı Suriye'de yaşayanların ülkelerine dönen mültecileri protesto ettiği iddiası Suriye'de yaşayanların ülkelerine dönen mültecileri protesto ettiği iddiası
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Bulgar polisi tarafından darp edilip Türkiye'ye gönderilen 55 sığınmacı yakalandı - Son Dakika


Advertisement