Burdur'da AK Parti'ye Katılım - Son Dakika

Burdur'da AK Parti'ye Katılım

08.10.2015 22:02
Burdur'da AK Parti'ye Katılım, System.String[]

Burdur'un Yeşilova ilçesinde eski MHP Yeşilova İlçe Başkanı Necati Mercan ve eski ÖDP Yeşilova İlçe Başkanı Nihat Kaya, AK Parti'ye katıldı.

Burdur'un Yeşilova ilçesinde eski MHP Yeşilova İlçe Başkanı Necati Mercan ve eski ÖDP Yeşilova İlçe Başkanı Nihat Kaya, AK Parti'ye katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Burdur ziyareti kapsamında Tefenni, Karamanlı ve Yeşilova ilçelerini gezdi. Çavuşoğlu'nun Yeşilova ilçesi ziyareti sırasında eski MHP Yeşilova İlçe Başkanı Mercan ve eski ÖDP Yeşilova İlçe Başkanı Kaya, AK Parti'ye katıldı. Mercan ve Kaya'ya rozetlerini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu taktı.

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gerçek sosyal demokrat partisinin AK Parti olduğunu söyledi.

Partisinin sosyal politikalarıyla bugüne kadar Türkiye'nin tek gerçek, sosyal demokrat partisi olduğunu belirten Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Türkiye'de gerçekçi milliyetçi tek parti de AK Parti'dir. Seçimlerde ne olduğunu gördük. İşte o yüzden muhafazakar kardeşlerimiz de AK Parti saflarına geçiyor. Kim gibi, rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in oğlu Yıldırım Tuğrul Türkeş gibi. Gerçek milliyetçilik zor günlerde elini taşın altına koyabilmektir. Koyabildiler mi, sözde milliyetçiler... Bahçeli koyabildi mi? "

AK Parti'ye geçen eski ÖDP Yeşilova İlçe Başkanı Nihat Kaya da "Aklımıza zincir, ruhumuza beton döktürme zamanı değil" diyerek, şöyle devam etti:

"Kesinlikle bu partiler arası bir yarış da değil. CHP üyeleri de bizim kardeşimiz, MHP'liler de kardeşimiz. Bu seçim Almanya, İngiliz, Rus, İran dış ülkelere karşı bir mücadele savaşıdır. Bağımsızlığımız tamamlanmamıştır. Ben 2011'de gönül verdim ama düşüncelerimin ve çevremin etkisiyle sakin kaldım. 10 Ağustos 2014'te yıldızımı koydum Cumhurbaşkanlığına. Gönüllü, anamın ak sütü gibi helal olsun."

Mercan ise doğru bulduğu için AK Parti'de olduğunu belirterek, "Bunun için bir şey söylemeye gerek yok" dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Burdur'da AK Parti'ye Katılım - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı Son Dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir Tek bir koronavirüs vakasının görülmediği Kuzey Kore'den skandal önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar Son Dakika: Yerli otomobilin bataryasında da kullanılacak! Türkiye lityum üretimine 7 Aralık'ta başlıyor Anne ve babanın tüfekle vurulan çocukları için feryadı yürekleri dağladı Barış Murat Yağcı ile öpüşme görüntüleri ifşa olan Nisa Bölükbaşı, işinden oldu Otel baskınında bir polisimizi şehit eden katilin cenazesini, memleketine götürecek araç bulunamadı Türk-İş'in Bakan'a yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu: Bu ücretle geçinmek mümkün mü?