Teyzesi tarafından alıkonulmuştu! Çöp evde bulunan 10 yaşındaki çocuğun son hali yüzleri güldürüyor - Son Dakika

Teyzesi tarafından alıkonulmuştu! Çöp evde bulunan 10 yaşındaki çocuğun son hali yüzleri güldürüyor

24.01.2023 17:03

Bursa'da temizlik görevlilerince, teyzesinin evinde kapısı kilitli bir odada çöplerin arasında baygın halde bulunan 10 yaşındaki C.M.A. aylar sonra görüntülendi. 17 kilodan 31 kiloya çıkan çocuğun sağlık durumu gayet iyi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa'da çöp evde bakımsız halde bulunarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca koruma altına alınan 10 yaşındaki C.M.A'yı, Antalya'da kaldığı sevgi evinde ziyaret etti. Üniversiteden yapılan açıklamada, çocuğun çok iyi göründüğü belirtildi.

"SAĞLIĞI VE NEŞESİ YERİNDE"

Çocuğun devletin kanatları altında iyi bir şekilde geliştiğini aktaran Özkan, "Eğitime başladı, birlikte kaldığı evdeki arkadaşlarıyla devletimizin sağladığı imkanlarla yaşamını sürdürüyor. Hastanemize geldiğinde 17 kilo ağırlığındaydı. Şimdi 31 kiloya çıkmış. Sağlığı ve neşesi yerinde. Arkadaşlarıyla güzel bir aile ve devlet şefkati içerisinde yaşamını sürdürüyor" ifadelerini kullandı. Özkan, birinci sınıfa giden C.M.A'nın kitap okumayı ve satranç oynamayı çok sevdiğini kaydetti.

Teyzesi tarafından alıkonulmuştu! İşte çöp evde bulunan 10 yaşındaki çocuğun son hali

"ÇOK GÜZEL ŞEKİLDE KENDİNİ GELİŞTİRİYOR"

Ziyaretinde çocukla satranç oynadıklarını anlatan Özkan, şunları aktardı: "Arkadaşlarıyla ilişkileri çok güzel. Kitap okuyor, çizgi film izliyor, arkadaşlarıyla futbol, satranç oynuyor. Çok güzel şekilde kendisini geliştiriyor. Derslerine çalışıyor. Onun hayata bağlanmasında emeği geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere, öğretmenlerine ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum."

Teyzesi tarafından alıkonulmuştu! İşte çöp evde bulunan 10 yaşındaki çocuğun son hali

"KORUYUCU AİLE OLUN" ÇAĞRISI

Evdeki diğer çocuklarla da sohbet eden Özkan, kendilerini üniversitede ağırlamak istediklerini belirtti. Devlet korumasındaki çocukların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ancak aile içindeki sevgiye ihtiyaçları olduğunu ifade eden Özkan, çocukların aile ortamında büyümesi için koruyucu aile sisteminin yaygınlaşması gerektiğine dikkati çekti. Özkan, ailelere gönüllü olmaları yönünde çağrıda bulundu. Rektör Özkan'a ziyaretinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Halil Atik ile Antalya Çocuk Evleri Sitesi yöneticileri ve hocaları eşlik etti.

Teyzesi tarafından alıkonulmuştu! İşte çöp evde bulunan 10 yaşındaki çocuğun son hali

OLAYIN GEÇMİŞİ

Bursa'da Nilüfer Belediyesi temizlik görevlilerince, teyzesinin evinde kapısı kilitli bir odada çöplerin arasında baygın halde bulunan C.M.A'nın görüntüleri 24 Temmuz 2022'de basında yer almıştı. Annesi Y.A'nın (48) yaşadığı Antalya'ya getirilen çocuk, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca koruma altına alınmıştı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi edilen çocuk, sevgi evine yerleştirilmişti.

Teyzesi tarafından alıkonulmuştu! İşte çöp evde bulunan 10 yaşındaki çocuğun son hali
Kaynak: AA
YORUMLAR (1)
  • HATUN HATUN: Gönüllü aile ile iş bitiyor mu.. .kime güvenilecek bu dönemde.millet kendi çocuğuna neler yapıyor.devlet sırf bakmamak için koruyucu aile arıyor.???????? Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
500
Ümraniyeli çocuklar anneleri ile pasta yaptı, doyasıya eğlendi Ümraniyeli çocuklar anneleri ile pasta yaptı, doyasıya eğlendi Jandarma çocukları mesleki alanlarında bilgilendirdi Jandarma çocukları mesleki alanlarında bilgilendirdi Spor okullarında yeni dönem Spor okullarında yeni dönem

Son Dakika Güncel Teyzesi tarafından alıkonulmuştu! Çöp evde bulunan 10 yaşındaki çocuğun son hali yüzleri güldürüyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement