Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü - Son Dakika
Emlak

Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü

Çamlık Mahallesi\'nde Tapu Sorunu Çözüldü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çamlık Mahallesi'nde uzun yıllardır devam eden tapu sorununu çözdüklerini açıkladı. 360 dönümlük alanda 230 parselde tapular hak sahiplerine teslim edildi.

27.11.2023 14:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çamlık Mahallesi'nde uzun yıllardır yaşanan tapu sorunu çözüme kavuştu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Hamdolsun mahallemizin 40 yıllık tapu sorununu çözüme kavuşturduk. 360 dönümlük alanda 230 parselde tapuları hak sahiplerine teslim ediyoruz. Hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.

Onikişubat ilçesi Çamlık Mahallesi'nin 40 yıllık tapu sorunu Güngör'ün yoğun gayretleri neticesinde çözüme kavuşturuldu. Bu noktada Çamlık Mahallesi'nde tapu teslim töreni gerçekleştirildi. Programda; 66. Hükümet Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Tuba Köksal ve Sivas Milletvekili Hakan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, muhtarlar ve mahalle sakinleri yer aldı.

Muhtar Ay'dan Başkan Güngör'e Teşekkür

Tapu teslim töreninde yaptığı konuşmada, gayretleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e teşekkür eden Çamlık Mahalle Muhtarı Abdullah Ay, "Mahallemizde uzun yıllardır imardan kaynaklı bir tapu sorunu vardı. Bakanlığımız tarafından imar çalışmaları tamamlandı. Bu süreçte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör'ün çok büyük emeği var. Çok heyecanlıyız, bugün tapularımıza kavuşuyoruz. Hayrettin Güngör Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

"Hemşehrilerimize Hayırlı Olsun"

Teslim edilen tapuların hak sahiplerine hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Bugün mutluyuz, sevinçliyiz. Çamlık Mahallemiz için çok özel bir gün. Hamdolsun mahallemizin 40 yıllık tapu sorununu çözüme kavuşturduk. 360 dönümlük alanda 230 parselde tapuları hak sahiplerine teslim ediyoruz. Fiyatlandırma konusunda da mevzuatın bize verdiği en uygun miktarı belirledik. Fiili olarak buradaki maliyetin yaklaşık 3'te 1'i kadar bir maliyetle hemşehrilerimize teslim ediyoruz. Ayrıca çok uygun imkanlar da sağladık. Peşin alınması durumunda yüzde 10, 5 yıla varan da taksit yapılabiliyor. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. İnşallah bundan sonraki süreçte de mahallemizin tüm ihtiyaçlarını peyderpey yerine getireceğiz" cümlelerini kaydetti.

"Çamlık'ın Kronikleşen Sorununa Neşter Vuruldu"

Çamlık Mahallesi'nin kronikleşen tapu sorununa neşter vurulduğunu belirten Prof. Dr. Vahit Kirişci, "Çamlık Mahallesi'nin 40 yıllık sorununa bugün neşter vuruldu ve vatandaşlarımızı mutlu edecek bir şekilde çözüldü. Hayrettin Güngör Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şehrin bu tür sorunlarıyla çok yakından ilgilendiğini biliyorum. Artık kronikleşmiş adeta çözülemez denilen bir aşamaya gelen tapu sorunun bugün çözüme kavuştuğuna hep birlikte şahitlik ediyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından hak sahiplerine tapuları teslim edildi. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Emlak Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Kale Bölgesi Yenileme Projesi için 1 milyar lirayı geçen bir bütçe var
  14:33 Çevre Bakanı Özhaseki: Kale Bölgesi Yenileme Projesi için 1 milyar lirayı geçen bir bütçe var

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Niğde'deki Kale Bölgesi Yenileme ve Koruma Projesi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, şu ana kadar çok da büyük bir para harcandığını ve toplamda 1 milyar lirayı geçen bir projeleri olduğunu belirtti. Özhaseki, bölgenin turizm destinasyon merkezi olacağını ve çalışmaların iyi bir noktaya geldiğini ifade etti.

 • Türkiye'de Yabancılara Konut Satışında Düşüş, Yurtdışı Alımlarında Artış
  13:10 Türkiye'de Yabancılara Konut Satışında Düşüş, Yurtdışı Alımlarında Artış

  Emlak uzmanı Özkan Aydemir, Türkiye'de 2023 yılında yabancılara yapılan konut satışında yüzde 50 düşüş olduğunu belirtirken, yurtdışı alımlarının ise yüzde 163,7 arttığını ifade etti. Aydemir, büyük şehirlerdeki konut fiyatlarının artış hızının yatırımcıları yurt dışına yönlendirdiğini ve imarlı bölgelerin çoğaltılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, vize sorunları nedeniyle vatandaşların Avrupa ülkelerinden gayrimenkul yatırımı yaptığını da vurguladı.

 • Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor
  12:09 Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Günebakan köyünde meydana gelen toprak kayması sonucu etkilenen konutlar ve iş yerleri için afet evlerinin yapılacağı alan ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Hatipoğlu, bölgedeki tahliye kararlarının hızlıca alındığını ve güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtirken, afet konutlarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. Hak sahipliği listesinin askı süresinin sona ermesiyle birlikte vatandaşların yerleştirileceğini ifade eden Hatipoğlu, toprak kaymasının durumunu da yakından takip ettiklerini vurguladı.

 • KOAH hastası apartman sahibi sigara içmeyen kiracı arıyor
  11:41 KOAH hastası apartman sahibi sigara içmeyen kiracı arıyor

  Kütahya'da KOAH tedavisi gören apartman sahibi, sigara içmeyen kiracı arıyor. 80 yaşındaki Ahmet Ün, kiracılarının sigara içmesinden rahatsız olduğunu belirterek, yeni kiracılar için sigara yasağı maddesini kira sözleşmesine ekleyeceğini söyledi. Eşi ve kendisinin hastalıkları nedeniyle sigaradan etkilendiklerini ifade eden Ün, sigara içmeyen kiracılarla evlerini kiraya vereceklerini belirtti.

 • MyYalova Vizyon Ödülleri Töreninde Başarılı Belediye Başkanları ve Firmalara Plaket Verildi
  11:28 MyYalova Vizyon Ödülleri Töreninde Başarılı Belediye Başkanları ve Firmalara Plaket Verildi

  Yalova'da düzenlenen MyYalova Vizyon Ödülleri töreninde başarılı belediye başkanları ve firmalara plaket verildi. Törende, kent ekonomisine yön veren firmalar ve belediye başkanları çeşitli kategorilerde ödüle layık görüldü. Ayrıca, jüri özel ödülü Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili'ye verildi.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Ünsal Mahallesi'nde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı
  01 Mar Antalya Büyükşehir Belediyesi Ünsal Mahallesi'nde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesi Ünsal Mahallesi'nde Mustafa Haşmet Caddesi üzerinde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı. Yolda asfalt dökümü ve kaldırım çalışmalarının ardından peyzaj çalışmalarına başlanacak.

 • Tokat Almus'ta Yeni Hükümet Konağı İnşaatı Başladı
  01 Mar Tokat Almus'ta Yeni Hükümet Konağı İnşaatı Başladı

  Almus ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce yıkılan Hükümet Konağı'nın inşaatına bodrum artı 3 kat olarak başlandı. İnşaatın bitirme süresi 500 gün olarak belirlendi. Almus Kaymakamı Emre Çömen, hükümet konağının yakın bir zamanda tamamlanarak halkın hizmetine açılacağını belirtti.

 • Nazilli Belediyesi Arslanlı Mahallesi'nde Yol Çalışmalarına Başladı
  01 Mar Nazilli Belediyesi Arslanlı Mahallesi'nde Yol Çalışmalarına Başladı

  Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Arslanlı Mahallesi'ndeki 6 ayrı noktada yeni yol açma, bakım, onarım ve parke taşı döşeme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında mahalle içerisinde yer alan eski toprak yollar açılarak stabilizesi gerçekleştirildi. 3020 Sokak ve çevresinde ise parke taşı döşeme faaliyetlerine başlandı.

 • Efes Selçuk'ta altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor
  01 Mar Efes Selçuk'ta altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor

  Efes Selçuk Belediyesi tarafından kentte yürütülen altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında Kubilay Caddesi'nde aydınlatma direkleri yenilendi. Tahsin Ağa Camii çevresinde yapılan düzenlemelerle de alana, kent dokusuna uygun modern bir görünüm kazandırıldı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Efes Selçuk, yeni bir meydan kazanacak.

 • Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Karataş Küme Evleri'nde Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor
  01 Mar Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Karataş Küme Evleri'nde Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

  Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Karataş Küme evlerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Belediye yetkilileri, yapılan çalışmalarla Karataş küme evlerinin sağlıklı bir alt yapıya kavuşacağını belirtti.

 • Daire Başkanları Bilecik'teki Cami İnşaatlarını İnceledi
  01 Mar Daire Başkanları Bilecik'teki Cami İnşaatlarını İnceledi

  Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Hamit Albayrak ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Zeynel Abidin Akduman, Bilecik'te henüz tamamlanmayan cami inşaatlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İl Müftüsü Ali Erhun tarafından karşılanan daire başkanları, Şeyh Edebali Üniversitesi Camii ve Ertuğrulgazi Camii inşaatlarını gezerek bilgi aldılar.


Advertisement