Çankırılı Kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe Destek Mitingi - Son Dakika

Çankırılı Kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe Destek Mitingi

06.02.2018 16:57

Çankırılı kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe destek mitingiÇANKIRI - Vali Hamdi Bilge Aktaş'ın eşi Seval Aktaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç ve kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri önderliğinde bir araya gelen Çankırılı kadınlar Afrin'deki Mehmetçiğe destek...

Çankırılı kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe destek mitingi

ÇANKIRI - Vali Hamdi Bilge Aktaş'ın eşi Seval Aktaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç ve kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri önderliğinde bir araya gelen Çankırılı kadınlar Afrin'deki Mehmetçiğe destek için miting düzenledi.

Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, Doğu Akdeniz'e ulaşmayı hedefleyen PKK terör kuşağını tamamen engellemek, Fırat Kalkanı Harekatı'nın devamlılığını sağlamak amacı ile, Türk silahlı Kuvvetlerininbaşlatmış olduğu "Zeytin Dalı Harekatı"na manevi destek vermek, ordunun yanında olduğunu göstermek için genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla binlerce Çankırılı Atatürk Anıtı'nda toplandı.

Toplanan kalabalık adına Memur-Sen Konfederasyonu Çankırı Kadın Kolları Başkanı Mehtap Meydaneri konuşma yaptı. Meydaneri, "Herkesin bir sevdası vardır ya, vatan sevdası bizde bambaşka. Önce ninni oldu kulaklarımızda, yüreğimize işledi, anaların yanık seslerinde, sonra destanlar dinledik, göğsünde madalyasıyla, ruhları şaha kalkmış, vatan sevdalısı, gazi dedelerimizden. Elimizden tuttu ağabeylerimiz gururla okuduk mezar taşlarını. Mehmetoğlu Ali, Alioğlu Yusuf, Yusufoğlu Abdullah. Oyunlar oynarken çocuk yüreklerimizle, 'Vatan kutsaldır' dedi babalarımız, çalışkanlığı aşıladı analarımız, Hak yolunu öğretti hocalarımız. ve biz vermedik oyunlarımızda bile vatanımızı kimselere. Bizler, 'Vatan sağ olsun' diyen kınalı kuzular yetiştirdik ve yetiştirmeye devam edeceğiz, bu vatan uğrunda, ardına bakmadan yollara düşen, şimşek gibi çakan, sel gibi coşan, huduttan hududa sel olup koşan gözü pek evlatlarımız ile gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki Afrin'de de barış, güven ve huzur dolu günler yakındadır" dedi.

Meydaneri'nin konuşmasının ardından minik öğrenciler Tahire İrem Mercan ve Selim Aktaş, Afrin'e gönderilmek üzere dikilen Türk bayrağını Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ergin Yılmaz'a teslim etti.

Daha sonra Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, kadın sivil toplum kuruluşları tarafından Zeytin Dalı Harekatı başladığından bugüne kadar yapılan hatmi şeriflerin duası Çankırı il Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır tarafından yapıldı.

Ardından bu vatan uğrunda can vermiş tüm şehitlerin manevi huzurunda, kadınların dualarıyla dikilen Türk bayrağı göndere çekilmek üzere saygı duruşuna bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Çankırılı Kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe Destek Mitingi
Çankırılı Kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe Destek Mitingi
Çankırılı Kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe Destek Mitingi
Çankırılı Kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe Destek Mitingi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Çankırılı Kadınlardan Afrin'deki Mehmetçiğe Destek Mitingi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs henüz bitmeden İngiltere'de kuş gribi salgını patlak verdi İbo Show'da duygusal anlar! Kibariye'nin 'Annem' yorumu, İbrahim Tatlıses'i ağlattı 1,5 yaşındaki Sakine, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti Gece öldürülen gencin cansız bedeni sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sabah saatlerinde bulundu 54 yaşında ringlere dönen Mike Tyson berabere kaldığı maçtan 156 milyon TL kazandı