CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Açıklaması - Son Dakika

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Açıklaması

04.12.2017 00:42
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Açıklaması, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Özellikle uydu üzerinden yayın yapan kanalların çok ciddi masrafları var. Bu nedenle bir kanun teklifi verdik.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Özellikle uydu üzerinden yayın yapan kanalların çok ciddi masrafları var. Bu nedenle bir kanun teklifi verdik. İnşallah iktidar partisi de desteklediğinde bu yasa Meclis'ten çıkar ve yerel televizyonlarımızın sorunları çözülür." dedi.

Torun, Ordu'da yayın yapan TV 52'nin 25. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, kanalın kesintisiz yayın hayatını sürdürmesinde emeği geçenleri kutladı.

TV 52'nin kendisinin siyaset hayatında da önemli rolünün bulunduğunu anlatan Torun, "Ulubey belediye başkanlığı dönemimden bu yana TV 52'nin hep desteğini gördüm. Tarafsız yayınlarıyla kanalımızın idarecilerini ve tüm çalışanlarını kutluyorum." ifadesini kullandı.

25 yıldır yayın hayatını sürdüren TV 52'nin daha uzun yıllar ayakta durmasını temenni eden Torun, "Ancak maalesef Anadolu'da birçok görsel medya ayakta durma noktasında bazı sorunlar yaşıyor. Gazeteci arkadaşlarımızın bir bölümü zor koşullarda çalışıyorlar." diye konuştu.

CHP'nin yerel kanalların ayakta kalabilmesi için kanun teklifi verdiğini anımsatan Torun, şöyle konuştu:

"Çünkü yerel kanallarımız diğer holding kanalları gibi bir geliri bulunmuyor. Maalesef gerekli desteği de alamıyorlar. Özellikle uydu üzerinden yayın yapan kanalların çok ciddi masrafları var. Bu nedenle bir kanun teklifi verdik. İnşallah iktidar partisi de desteklediğinde bu yasa Meclis'ten çıkar ve yerel televizyonlarımızın sorunları çözülür. Temennimiz Anadolu'daki görsel medyanın biraz olsun rahatlaması."

Torun, görsel basının yanında yazılı basının da belli sorunlarının bulunduğunu, bu sorunların aşılması için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı da "Kanalımızla gurur duyuyoruz. TV 52 Ordu'nun dünyaya açılan penceresidir." dedi.

Geceye katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Gürgentepe Belediye Başkanı Yener Yalçınkaya ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da konuşma yaparak, kanalın kuruluş yıl dönümünü kutladı.

TV 52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay da geceye katılanlara teşekkür ederek, "TV 52 tüm Orduluların kanalı. Herkesi kendi kanalına sahip çıkmaya davet ediyorum." ifadesini kullandı.

Gece yöresel sanatçıların verdiği konserle sona erdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı